Strona 1 z 1
Rekrut
: 2007-04-10, 10:01
autor: Issa
Info o filmie:
reżyseria: Roger Donaldson
scenariusz: Mitch Glazer, Roger Towne, Kurt Wimmer
zdjęcia: Stuart Dryburgh
muzyka: Ramin Djawadi, Klaus Badelt
gatunek: sensacyjny
data premiery: 05.09.2003 (Polska), 25.01.2003 (świat)
obsada: Al Pacino, Colin Farrell, Bridget Moynahan,
Fabuła:
James Clayton jest młodym i bardzo zdolnym informatykiem. Jego talent doceniają największe firmy przemysłu komputerowego i... CIA. Organizacja próbuje zwerbować Jamesa do swoich szeregów. Pierwotnie mężczyzna odmawia współpracy lecz z czasem przystaje na postawione mu warunki. Kuszące okazały się jednak nie pieniądze czy sława szpiega, lecz możliwość rozwiązania zagadki tajemniczej śmierci ojca.
Podczas treningów Clayton robi olbrzymie wrażenie na doświadczonych szkoleniowcach. Pewnego dnia jednak zostaje poddany próbie, której nie udaje mu się przejść. Wyrzucony z treningu popada w przygnębienie i depresję. Szybko jednak okazuje się, że ćwiczenie, którego nie zaliczył miało podwójne dno...
(źródło: filmweb.pl)
Rekrut ujął mnie przede wszystkim fabułą. Spodobała mi się tematyka - wybór, szkolenie i misje szpiegów CIA. Świetnie została dobrana obsada aktorska. Al Pacino jest niezawodny, oczywiście pokazał klasę. Również Colin Farrell wypadł dobrze i bynajmniej nie jest w jego cieniu. Film jest ciekawy, z zadziwiającymi zwrotami akcji. Bardzo mi się podobał.
Re: Rekrut
: 2007-04-10, 14:11
autor: Mela0607
Przeciętny filmik... wydaje mi się iż mało akcji było, jeśli spojrzeć na inne filmy sensacyjne to znajdziemy w nich przedewszystkim brawurową i rewelacyjną akcję, a tutaj za bardzo zajęli się tym szkoleniem i to przynudzało... więc jeśli patrząc na to jak na kino sensacyjne to nie oczarował mnie, ale ogólnie nie było źle, skoro występuje tam Pacino to pewnie musi być film dobry, ale jakoś ja nie przepadam za nim... a tutaj był... normalny, bez jakiejkolwiek rewelacji to już Farrell był lepszy...=P
Re: Rekrut
: 2007-04-10, 16:47
autor: Miodzio
Mela0607 pisze:skoro występuje tam Pacino to pewnie musi być film dobry, ale jakoś ja nie przepadam za nim... a tutaj był... normalny, bez jakiejkolwiek rewelacji to już Farrell był lepszy...=P
Oj nie.

Pacino jest zdecydowanie najmocniejszą stroną tego filmu, chociaż nie jest to jakaś znacząca rola dla jego kariery. Gra świetnie i przede wszystkim ze względu na niego dobrze się ten film ogląda. Co nie znaczy, że Farrell jest zły, ale wiele mu jeszcze brakuje do Pacino.
Jako całość film nie jest żadną rewelacją, ale po prostu porządnie wykonanym filmem sensacyjnym. Mnie nie nudził, a wprost przeciwnie. Uważam, że szkolenie zostało przedstawione w sposób interesujący.
Re: Rekrut
: 2007-04-10, 16:52
autor: Mela0607
ech no ta... muszę przyznać, że jako aktor jest naprawdę dobry, ale jakoţ nie umiem się do niego przekonać mimo pozytywn÷j opinii na jego temat...=)
Re: Rekrut
: 2007-04-11, 17:18
autor: Aquariia
Miodzio pisze: Uważam, że szkolenie zostało przedstawione w sposób interesujący.
Również podobała mi się część ze szkoleniem, jak i cały początek. Ogólnie film taki sobie momentami nudny. Oczywiście Pacino jak zwykle bardzo dobry. Farrell też wporządku.
Re: Rekrut
: 2007-12-10, 22:55
autor: Aletheia
Ja się zawiodłam. Całość wydała mi się wyjątkowo chaotyczna. Może to tylko moje wrażenie, ale film jakoś tak urwał się w pół rozkręcającej się akcji. Chyba, że to celowy zabieg...? W sensie "szkolenie skończone, zaczynają się realne zadania i życie, w którym nie ma początków i zakończeń, więc reszta jest milczeniem"? Nie wiem, bo nawet mało co pamiętam. Pamiętam za to, że Colin Farrell, jak (prawie) zawsze, działał mi na nerwy tą wieczną miną obrażonego spaniela.
Re: Rekrut
: 2008-01-01, 14:14
autor: Vampire
Mela0607 pisze:Przeciętny filmik... wydaje mi się iż mało akcji było, jeśli spojrzeć na inne filmy sensacyjne to znajdziemy w nich przedewszystkim brawurową i rewelacyjną akcję, a tutaj za bardzo zajęli się tym szkoleniem i to przynudzało... =P
"Twórcy filmu, aby uzyskać informacje na temat temat metod szkolenia, ośrodków szkoleniowych CIA i procesu rekrutacji (sposobu, w jaki Agencja wyławia odpowiednich kandydatów, rekrutuje ich i przekształca w zawodowców) korzystali z pomocy rzecznika CIA Chase'a Brandona " ...Moim zdaniem te szkolenie bylo jedna z najmocniejszych stron filmu.
Re: Rekrut
: 2008-03-24, 10:09
autor: Fenomen
Bardzo, bardzo ciekawy film, przedstawiający system szkolenia agentów CIA. Fabuła "zakręcona" ale to wyszło mu na duży plus, Zaskakujące zaskoczenie, będącym dziełem przebiegłego "uczniaka"
7/10