Błędy filmowe

Ogólne dyskusje na tematy cieszące się szerszym zakresem.
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Błędy filmowe

Post autor: MGaździcki » 2007-12-05, 08:48

Tutaj proponuję umieszczać wszelkiego rodzaju błędy i potknięcia z jakimi spotkaliście się w filmach.

Na dobry początek coś co mi się ostatnio rzuciło. W Indiana Jones i ostatnia krucjata Sean Connery mówi: Przypomniał mi się cytat z Karola Wielkiego-niechaj moją armią będą skały, góry i ptaki w niebiosach. Wszystko dobrze, ale autorem tych słów nie jest Karol Wielki tylko... Aleksander Macedoński.
Awatar użytkownika
Aletheia
Tyler Durden

Re: Błędy filmowe

Post autor: Aletheia » 2007-12-06, 10:18

Czyli wpadki wyłowione własnoocznie i własnousznie? :-) Byłoby dobrze, żeby temat nie przerodził się w przepisywalnię rzeczy powszechnie znanych, typu: butla gazowa na rydwanie w "Gladiatorze".

Moje dwa postulaty:
1. Jeśli temat rozwinie się interesująco, warto by zrobić dział w serwisie, na podobnych zasadach co cytaty. Co Ty na to, Dusq?
2. Wobec powyższego, w miarę możności warto dodawać jakąś dokumentację. Ideałem byłyby odpowiednie kadry. Pamiętacie jak to robił KMF, dopóki im baza nie pękła w szwach?

No to jedziemy.

Cop Land
Scena na werandzie, o ta:
http://www.imdb.com/gallery/ss/0118887/ ... 8887&seq=4
Szeryf (Sylvester Stallone) rozmawia z Figgisem (Ray Liotta). Figgis stawia puszkę piwa na balustradzie, po czym machinalnie przewraca ją na bok i tak zostawia. Kolejne ujęcie, z drugiej kamery, w przeciwnym kierunku (od ulicy w głąb werandy), puszka na pierwszym, rozmytym, planie. Widać, że teraz stoi normalnie.

Quo vadis (polskie, 2001)
Ten film ma opinię worka wpadek, ale nigdzie nie zauważyłam, żeby ktoś zanotował coś co mnie strasznie zirytowało już w kinie. Niestety na razie nie znalazłam zdjęcia.
Ostatnie sceny, Neron z resztką dworu ucieka do podmiejskiej willi. Przeczołgują się przez rosnące wokół niej zarośla, zajmujące przez chwilę większość ekranu. To zielsko, to... opuncje. Co herbowa roślina Meksyku robi pod Rzymem w I w. ne.?
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Post autor: MGaździcki » 2007-12-07, 09:35

Aletheia pisze:zrobić dział w serwisie
Dobry pomysł!

Psy 2. Ostatnia krew

W pierwszych scenach fimu oglądamy Franza Maurera (Bogusław Linda), któremu morderca Wyrek (Sławomir Sulej) opowiada historię swego życia. Chwilę potem do celi wpadają strażnicy, by zabrać go na egzekucję. Wszystko dobrze tylko, że:

-w chwili kręcenia filmu (1994) wykonywanie kary śmierci było w Polsce zawieszone, ostatecznie zapis o niej usunięto z kodeksu karnego w 1997 roku;
-będąc skazańcem, Wyek nie mógłby siedzieć w jednej celi z innym więźniem;
-na egzekucję więźnia się niewywleka :)
yrek
Agent Smith

Post autor: yrek » 2007-12-11, 21:34

Troja
Jesli dobrze pamietam to podczas walki na miecze widac iskry. Miecze są żelazne a Grekom do epoki żelaza jeszcze daleko. Powinny to być miecze z brązu a z tego kruszcu jeszcze nikt chyba iskry nie wykszesal.
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Post autor: MGaździcki » 2007-12-12, 15:20

Psy

W rozmowie z Angeliką (Agnieszka Jaskółka) adwokat żony Franza Maurera Amerykanin Allison (Craig Massey) nie potrafi mówić po polsku i musi korzystać z pomocy tłumacza. Tymczasem chwilę potem gdy zjawia się Maurer (Bogusław Linda) i Angela mówi, Allison chce kupić jego dom Amerykanin natychmiast ją poprawia, że chodzi o sprzedaż. Jakim cudem tak nagle zaczął rozumieć język polski?

Kiler

Po odbiciu Jurka (Cezary Pazura) z konwoju, komendant policji (Jan Machulski) udziela reprymendy komisarzowi Rybie (Jerzy Sthur), naczelnikowi więzienia (Marek KOndrat) i prokuratorowi (Maciej Kozłowski). O ile mógłby tak zrobić w przypadku dwóch pierwszych osób, o tyle prokuratora ochrzaniać formalnie nie może.
ODPOWIEDZ