Spirited Away: W Krainie Bogów

blue berry
Tyler Durden

Spirited Away: W Krainie Bogów

Post autor: blue berry » 2007-10-14, 20:44

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Hayao Miyazaki
scenariusz: Hayao Miyazaki
zdjęcia: Masashi Ando
muzyka: Joe Hisaishi
produkcja: Japonia
data premiery: 2003-04-04 (Polska) , 2001-07-27 (Świat)

Fabuła:
Dziesięcioletnia, rozkapryszona Chihiro jest bardzo niezadowolona ze swojej przeprowadzki. W czasie drogi do nowego domu ona i rodzice gubią się w lesie i trafiają w dziwne, przypominające opuszczone wesołe miasteczko miejsce. Rodzice dziewczynki znajdują tam mnóstwo wyśmienitych potraw i z powodu swojego obżarstwa zamieniają się w świnie. Wkrótce okazuje się że dziwne miejsce to kierowana przez złą wiedźmę Jubabę łaźnia w której bóstwa z całego świata mogą odprężyć się i zrelaksować. Aby uniknąć losu rodziców Chihiro musi podjąć pracę w łaźni co wcale nie jest takie proste... (żródło: filmweb.pl)

Oscarowa produkcja pana Miyazakiego. W zasadzie podobało mi się jeszcze bardziej niż 'Ruchomy zamek Hauru". Kolejna z ciepłych opowieści mówiąca o potędzę miłości. Wykonanie ponownie stoi na najwyższym poziomie. Fabuła jest wyśmienita. Tym razem nawet zakończenia się nie uczepie, bo było piękne, jak cały film. Magiczna, bajkowa opowieść. Polecam!
Awatar użytkownika
Scourge33
Indiana Jones

Re: Spirited Away: W Krainie Bogów

Post autor: Scourge33 » 2007-10-24, 13:00

Trzeba zauważyć że produkcje Miyazakiego posiadają całkowicie inny klimat niż to co się robi za oceanem. Niezwykle ciepłe i spontaniczne, ze względu na swoją wielopoziomową konstrukcję adresowane są do widza w każdym wieku. Reżyser umiejętnie wpływa na emocje widza: bawi, smuci, straszy, zaskakuje... A osiąga to wszelkimi możliwymi sposobami: muzyką, obrazem, meandrami scenariusza...
Ale dla nas europejczyków, czyli ogólnie cywilizacji zachodniej, najpiękniejsze jest zetknięcie się z tą dotąd obcą, ale jakże niezwykłą mitologią.
Co do tego konkretnie filmu przyłączam się do pochwał przedmówczyni: MISTRZOSTWO W KAŻDYM CALU!
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Post autor: Aquariia » 2007-11-02, 21:19

Miyazaki nie potrafi robić złych filmów. Kolejne arcydzieło. Scourge33 dobrze to ują: reżyser wpływa na emocję używająć wszelkich środków. Ze względu na scenariusz bardziej podobał mi się Ruchomy Zamek Hauru ale oczywiście nie ma się co czepiać scenariusza Spirited Away, który również był bardzo dobry. Na koniec jak zwyklę muszę pochwalić piękną muzykę.
basiek
Forrest Gump

Post autor: basiek » 2008-03-15, 17:47

Najpiękniejsze anime jakie oglądałam! W ogóle .. to było najlepsze z produkcji jakie oglądałam! Nawet nie potrafię wyrazić jakie to jest świetne!
xD
Piękna muzyka no i .. rewelacyjne wykonanie i pomysł!
Raz [za pierwszym razem jak oglądałam] się popłakałam... I zmieniłam zdanie co do anime!
Wcześniej mysłam, że to głupie i takie tam.. Ale ta produkcja.. otworzyła mi oczy na ten piękny rodzaj *filmów*.
1000000/10 !
Ostatnio zmieniony 2008-03-15, 19:46 przez basiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2008-03-15, 19:52

1) Ogólnie przyjęta skala ocen na forum to 1-10/10 lub szkolna. 1000000/10 trąci matematyczną herezją.
2) Argumentuj. Po słowach: "Głupie, nudne, żałośne i przereklamowane" nadal nie wiem co myślisz o filmie. To forum filmowe, nie psychologiczne. Nie analizujemy stanu, w który wprowadził Cię film, tylko Twoją opinię o nim.

Proszę nie odpowiadać na ten post.
ODPOWIEDZ