Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Pomysł na film akcji

Szukasz filmów o konkretnej tematyce? Masz jakieś pytania odnośnie filmu i zagadnień z nim związanych?
maciej27luis
Forrest Gump

Pomysł na film akcji

Post autor: maciej27luis » 2018-05-10, 03:50

Witam :) wiem że to dość pewnie oklepany temat ale dzisiaj przy kawię wpadłem na dość ciekawy pomysł na scenariusz i wiem że to brzmi dziecinnie ale chciałem komuś przedstawić ten pomysł ale zupeł ie nie wiem komu, chociażby komuś kto by mi wybił to z głowy i powiedział że to słabe, wtedy będe wiedział że tak jest :D Fabuła miała by opowiadać o podstarzałym gangsterze który jest zmęczony życiem w tej branży i coraz częściej myśli o przejściu na emeryture tzn zniknięciu, otacza go bogaty dom wraz z pustą żoną i dzieciakiem który wierzy że ojciec zajmuje się uczciwym życiem, pewnego dnia podczas swojego "spotkania biznesowego" przez szyb wpada mu młody chłopak w masce i bluzie z jakimś śmiesznym logiem, chłopak przez upadek skręca sobie kostkę i odrazu spisuje się na niepowodzenie, zapytany przez naszego gangstera kim jest, ten mu zaczyna gadać że chce byś pierwszym człowiekiem który nie będzie się bać takiego zła jak on i że chce być super bohaterem, mówi mu to z drżącym głosem i widocznie wielkim strachem który go nagle obleciał, złoczyńca uświadamia mu że sugeruje mu by zapalił bo będzie musiał go zaraz zabić bo jakby tego nie zrobił to wyjdzie na słabego przy współpracownikach, w chłopaku budzi się płacz i błaganie o litość, i w gangsterze też wielkie wątpliwości i smutek ale wie że musi to zrobić, mając ciągle w sercu i głowie słowa chłopaka o tym że chce uratować świat. W następnym epizodzie współpracownicy gangstera zaczynają gadkę jakoby martwią się o niego że zrobił się słaby i ulega presji, i pod takimi oskarżeniami obiecuje się zająć pewnym zadaniem o którym wie tylko tyle że jest nim transport jakiejś przesyłki transportowcem do portu, i z powodów losowych ten w późniejszym czasie musi to zrobić osobiście, w drodzę na port słyszy że w transportowcu słychać jakieś stukanie i walenie, ten wbrew instrukcjom sprawdza przesyłkę którą były bardzo młode dziewczyny w tym nawet dzieci, ten będąc w szoku zamyka drzwi i jedzie dalej do celu mając w głowie coraz większy mętlik i coraz większe wątpliwości, na miejscu widząc strażników i sposób w jaki traktują dziewczyny przypomina sobie słowa chłopaka którego zabił, o tym że chce ratować świat, więc w amoku łapie jednego ze strażników i obezwładnia, łapiąc za jego broń strzela :560: do drugiego :572: po schodach zbiegają jeszcze trzej więc ten łapie za granat i rzuca w ich kierunku :573: z krwią na ciele mówi do dziewczyn że są wolne, i wiedząc że ma bardzo mało czasu zanim się dowiedzą kto jest za to odpowiedzialny łapie za telefon by upozorować jego śmierć i wyjechać z rodziną, niestety zanim plan dochodzi do skutku jeden ze współpracowników dowiaduje się o zdradzie i porywa jego syna, co prowadzi do akcji ratunkowej, jak i zemsty głównego bohatera która będzie przesiąknięta akcją i intrygami
ODPOWIEDZ