Najlepszy (2017)

High_quality
Forrest Gump

Najlepszy (2017)

Post autor: High_quality » 2017-12-04, 10:17

Kto już był na filmie i chciałby podyskutować o wrażeniach? Dopiero kilka dni temu udało mi się go w końcu zobaczyć i muszę przyznać, że jest to jeden z lepszych polskich filmów jaki widziałem. Szczególnie przypadła mi do gustu "prawdziwość" filmu - nie było tam przekoloryzowanych scen zwycięstwa, ani mrocznych i tragicznych scen upadku bohatera. Wszystko było pokazane tak, jak jest naprwadę, smutek był smutkiem, ból bólem, a radość radością - nie potrzeba było żadnych dodatkowych efektów "wow". Co prawda morał mówiący o tym, że można osiągnąć wszystko poprzez ciężką pracę i walkę z przeciwnościami pojawiał się w kinie już wielokrotnie, ale tu historia pokazana była krok po kroku i przedstawiała wyjście z samego dna, bardzo ciekawie pokazując "kłody" spotkane po drodze, efekty walki odbijające się bohaterze i w końcu wartość zwycięstwa. Osobiście polecam film każdemu, w każdym wieku!
Awatar użytkownika
JackKamil
Vincent Vega

Re: Najlepszy (2017)

Post autor: JackKamil » 2017-12-04, 11:46

Hej, oglądałem co prawda nie w kinie tylko na kinohd24.pl i powiem szczerze, że bardzo mi się podobał. Troszkę mnie jakością polskich aktorów zaskoczył. Niesamowita gra aktorska debiutantki Kamili Kamińskiej (WOW!), serio lepiej ich zaczynają uczyć czy właściwie jak w treści filmu sami aktorzy dążą do celu i coraz bardziej się starają o sukces i dobrą pozycję. Może krócej niż biegający Jerzy, ale dużo wkładu własnego, pracy i zaangażowania w przedstawienie osoby starającej się nie tylko jak Kotański powiedzieć z czym skończyć,a le czego posłuchać i jak się uczuciami w tym kierunku posługiwać. Fajnie też Jakub, nie jak się kojarzył z dziecinnym Dominikiem w Sali samobójców, ale troszkę już mógł jakością dopasować, żeby nawet do debiutantki nie był porównywany jak w tej chwili to robię ;) Super światło na problemy uzależnienia (prawdziwie jak z tamtych czasów) i przedstawiające dokładnie jak się z tym walczy. Dobra reżyseria Palowksiego, no już nie pierwszy raz. Troszkę kamera mogła lepiej działać i sceneria rozbudować się ze względu na czas trwania filmu. Jak piszesz morał, jeśli ktoś dobrej ścieżki swojego losu nie obrał może nakierować, ale nie wiem czy oglądalność tego typu filmu będzie wystarczająca, aby sukces osiągnął. Troszkę za bardzo nie podobały mi się sceny "strzykawek i igieł", bo nieco nie prawdziwe i mogą troszkę bardziej wciągnąć w problem niż od niego uchronić. Lepiej te odwyki i procedury obsługi "ćpunów" przedstwione. Ogólnie film bardzo dobry i też polecam.
Agnieszka_K
Forrest Gump

Post autor: Agnieszka_K » 2017-12-05, 14:36

Dla mnie też rewelacja. Przy takiej historii ciężko nie otrzeć się o patos, ale Palkowskiemu udało się nie atakować tym widza. Gierszał jest swietny, zresztą w ogóle cały film jest zagrany na najwyższym poziomie i mam szczerą nadzieję, że będzie pokazywany za granicą, bo jest się czym chwalić.
Awatar użytkownika
dorotencja2002
Vincent Vega

Post autor: dorotencja2002 » 2017-12-06, 23:23

Ha, też oglądałam i bardzo mi się podobał! Super film, dużo uczy i można odnieść wrażenie, że wszystko się da osiągnąć. Polecam szczerze. Jak piszecie mam podobne opinie, ale brakło sportu chyba w nim, a mial być o takiej karierze.. Faktycznie dobrze pokazane dla poczatkujących " "kłody" spotkane po drodze" jak napisał High_quality mogą ostrzec chyba, ale lepiej sie nie bać ;) mozna pomyśleć o uzależnieniu dużo, nie tylko od narkotyków, ale nawet od sportu i chęci walki o wszystko jeśli to "uzależnienie". Za granicą może się rozwinąć nie trzeba w tym filmie znać postaci głównej czyli "polskiego" sportowca, a każdego sportowca na świecie - bardzo dobrze zagrane. Super
ODPOWIEDZ