Iron Man

Awatar użytkownika
Szopen
Vincent Vega

Iron Man

Post autor: Szopen » 2012-09-08, 11:07

Obrazek

Obsada :

Robert Downey Jr - Tony Stark / Iron Man
Gwyneth Paltrow - Pepper Potts
Terrence Howard - Jim Rhodes
Jeff Bridges - Obadiah Stane / Iron Monger
Shaun Toub - Yinsen

Opis :

"Iron Man" to historia miliardera, przemysłowca i genialnego wynalazcy Tony’ego Starka (Robert Downey Jr.), szefa Stark Industries, głównego dostawcy broni dla rządu USA. Beztroski styl życia Tony’ego zmienia się na zawsze, kiedy po testach przeprowadzanych z nową bronią, jego konwój zostaje zaatakowany, a on sam porwany przez rebeliantów. Ranny od pocisku, który utkwił w pobliżu serca, Tony zostaje zmuszony do skonstruowania potężnej broni dla Razy (Faran Tahir), tajemniczego przywódcy rebeliantów. Nie zważając jednak na żądania porywaczy, Tony wykorzystuje swój intelekt i geniusz, aby skonstruować zbroję, która utrzyma go przy życiu i pomoże w ucieczce. Po powrocie do Ameryki, Tony stara się dojść do ładu ze swoją przeszłością i przysięga, że jego firma Stark Industries będzie się teraz rozwijać w zupełnie nowym kierunku. Mimo oporu Obadiaha Stane (Jeff Bridges), swojej prawej ręki i jednego z szefów firmy, który przejął nad nią rządy podczas jego nieobecności, Tony spędza całe dnie i noce w warsztacie, pracując nad konstrukcją zaawansowanej technologicznie zbroi, która zapewni mu nadludzką siłę i ochroni przed atakami.

Moja ocena : 8/10
radecki
Forrest Gump

Re: Iron Man

Post autor: radecki » 2013-03-01, 10:44

Dopiero wczoraj obejrzałem obie części. Wcześniej jakoś nie ciągnęło mnie do tego filmu bo za animowanymi z iron manem nie przepadałem za bardzo. I jakież było moje zaskoczenie gdy film wciągnął mnie bez reszty od początku do końca. No po prostu rewelacja, fabuła, akcja, gra aktorska Roberta, efekty specjalne, wszystko na poziomie. Obejrzałem też drugą część i również pozytyw, ale jedynka wywarła na mnie dużo większe wrażenie. Czekam z niecierpliwością na IM 3.
ODPOWIEDZ