Co nas wkurza w Internecie

Sprzęt, programy, gry, Internet - wszystko co ma związek z najdoskonalszym wynalazkiem XX wieku.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Co nas wkurza w Internecie

Post autor: Dusqmad » 2011-01-06, 17:57

Jak w temacie - różne trendy, popularne portale, usługi. Zapraszam do wymieniania.

- demotywatory.pl
Sam byłem kiedyś wielkim fanem (zdaje się w wakacje 2009) do czasu gdy na jednej imprezie ujrzałem taki oto obraz: cały stolik słuchaczy i mój dobry kolega, który streszcza co fajniejsze demotywatory. A ja siedzę przy sąsiednim stoliku i myślę: on je widział, oni wszyscy na 95% też, mało tego sam kilka razy byłem na jego miejscu. Od tego dnia ani razu nie odwiedziłem tej strony, bo zabija kreatywność. Zamiast samemu coś wymyśleć, lub chcociażby przyponieć sobie kawał/śmieszną sytuację sprzed tygodnia ludzie opowiadają o czymś co widział prawie każdy Internauta, bo demoty są w TOP 20, albo nawet TOP 10 najczęściej odwiedzanych stron w PL.
- moda na artykuły podzielone na strony. Szczególnie kojarzy mi się to z wp.pl
Mamy np. recenzję "Króla lwa" podzieloną na strony (1 2 3 4 5) i trzeba na nie przechodzić by przeczytać całość, zamiast wszystko w jednym miejscu. Oczywistym jest, że taki zabieg służy temu by zwiększyć liczbę wyświetleń reklam z x do 5x. Mi nic do ich zarobków, ale czytanie w takiej formie to tragedia :/
- motyw "jak mam neta to se jaką stronę założę, będę taki fajny jak ten Neo z Martixa :D".
Dokąd Internet w Polsce był 'elitarny', czyli nie każdy miał w domu, dotąd bez problemu można było znaleźć jakieś wartościowe materiały - to według mnie trwało do 2005, nawet 2006 roku. I swoje projekty realizowali przede szystkim zapaleńcy. Potem zaczęła się inwazja, masowe tworzenie lipnych stron i blogów itd. w wyniku czego google zaśmieca pełno niepotrzebnych wyników i coraz trudniej jest w tym morzu znaleźć coś wartościowego.
- portal fora.pl i podobne, dzięki którym każdy może mieć swoje forum. Efekt: na aktywnosci dużo tracą największe i średnie fora, bo każdy chce być na swoim, nawet jeśli nie jest w stanie stworzyć forum z 20 zarejestrowanymi użytkownikami.
Dlaczego się czepiam fora.pl? Bo bez nich by założyć forum trzeba by było przeczytać instrukcję, a taki wymóg przerósłby możliwości większości tamtejszych administratorów :diabel2: :)

Macie jakieś spostrzeżenia, czy komentarze do moich?
Zapraszam do dyskusji :)
Bates
Indiana Jones

Re: Co nas wkurza w Internecie

Post autor: Bates » 2011-01-06, 23:01

Zgadzam się co do demotywatorów - ja sam patrzyłem tę stronkę ledwie parę rraz , ale znajomi pokazywali i gadali o tym często, do tego doszła stronka komixyy czy jakoś tak, na którą sam w ogóle nie zaglądałem. Zresztą ja kiedyś na te demoty patrzyłem, to kurde raz na kilkadziesiąt trafiło się coś na poziomie, reszta to była chała. Nic mnie w takich stronkach nie ciekawi, wolę już sobie nawet onet poczytać.
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Post autor: Aquariia » 2011-01-06, 23:36

Onet można czytać, ale bez komentarzy zamieszczonych poniżej. Nie przypominam sobie sensownego komentarzu tam zamieszczonego. Większość to prowokację lub negatywne opinie nie poparte żadnymi argumentami.
Dusqmad pisze: - moda na artykuły podzielone na strony.
Pod tym się podpisuję. Już nie raz zdarzyło mi się przestać czytać taki artykuł przez powolne ładowanie się poszczególnych stron. :-/
Dusqmad pisze: - motyw "jak mam neta to se jaką stronę założę, będę taki fajny jak ten Neo z Martixa :D".
Pod tym również, sporo osób zakłada blogi bez zastanowienia się co chcą tam pisać. Pisanie o własnym życiu może być ciekawe dla kogoś tylko wtedy jeżeli jest się osobą publiczną. Dlatego ja nie mam bloga. :-)

Nie lubię też jak ludzie traktują ogólnodostępne fora itp. jak swoje własne blogi, lub komunikatory.
Solar
Indiana Jones

Post autor: Solar » 2011-01-07, 00:58

A ja przyznam, że czasami przeglądam demoty :P Tzn. albo się zaśmieje z czegoś naprawdę fajnego (rzaaadkość), albo zrobię minę w rodzaju "O rany, jakie to kiepskie i żałosne hahaha" (częęęsto). Widać czasami potrzebuję tego rodzaju umysłowego odpoczynku i restartu po nieco inteligentniejszych rzeczach :P Aczkolwiek to przykre, że pamiętam demotywatory angielskie/amerykańskie i większość z nich była naprawdę świetna, a u nas leci praktycznie sam syf.

Dodam, że mnie wkurza sztucznie powiększona ilość informacji w ciągu ostatnich paru lat. O co chodzi? Np. kiedy szukam jakiś informacji o Borisie Karloffie dostaje dwie/trzy strony pożytecznych informacji i kilkanaście stron różnego rodzaju blogów, fanklubów itp. na których praktycznie nic nie ma, większość informacji jest skopiowana z innych podobnych miejsc, albo źle napisana, albo jej wręcz nie ma. I muszę się przebić przez to wszystko, żeby dobić do tych wartościowych stron. I zgadzam się z Dusqmadem, kiedyś, gdy internet nie był aż tak szeroko dostępny, takie sytuacje nie miały miejsca aż na taką skale. A teraz szukaj jak masz czas, powodzenia :P
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2011-01-08, 00:37

Dusqmad pisze:Dokąd Internet w Polsce był 'elitarny', czyli nie każdy miał w domu, dotąd bez problemu można było znaleźć jakieś wartościowe materiały - to według mnie trwało do 2005, nawet 2006 roku. I swoje projekty realizowali przede szystkim zapaleńcy. Potem zaczęła się inwazja, masowe tworzenie lipnych stron i blogów itd. w wyniku czego google zaśmieca pełno niepotrzebnych wyników i coraz trudniej jest w tym morzu znaleźć coś wartościowego.
Kwestia wyszukiwania. Każde masowe zjawisko ma swoje dobre i złe strony. Nie lubię pojęcia "elitarności" względem dostępu do internetu, zwłaszcza że jego rozpowszechnienie wpłynęło także na tę "drugą stronę" tj. dało możliwość wypowiadania dobrych, konkretnych rzeczy osobom, które wcześniej takiej możliwości nie miały. Analogiczna sprawa jest z wprowadzeniem kamer cyfrowych w filmie.
Równie dobrze można wprowadzić pomijanie wybranych domen, typu "blox" w opcjach google.
Dusqmad pisze:- portal fora.pl i podobne, dzięki którym każdy może mieć swoje forum. Efekt: na aktywnosci dużo tracą największe i średnie fora, bo każdy chce być na swoim, nawet jeśli nie jest w stanie stworzyć forum z 20 zarejestrowanymi użytkownikami.
Szczerze mówiąc, zawsze wolałem mniejsze, kameralne fora. :) Tak samo nie widzę niczego złego w pomyśle założenia forum na zasadzie "znajomi polecają znajomym". Niewielkie, zamknięte grono, które pomaga poszerzyć zbliżone zainteresowania, polecać różnorakie rzeczy, jeszcze bardziej się integrować, zwłaszcza kiedy jest się na co dzień od siebie oddalonym o kilkaset kilometrów. I w takich wypadkach serwisy typu fora.pl przychodzi z odsieczą.
Aquariia pisze:Pod tym również, sporo osób zakłada blogi bez zastanowienia się co chcą tam pisać. Pisanie o własnym życiu może być ciekawe dla kogoś tylko wtedy jeżeli jest się osobą publiczną. Dlatego ja nie mam bloga.
Zazwyczaj blogi zakładane są w celu przedstawiania czegoś ludziom których w jakiś sposób znamy. Wtedy nie potrzeba być osoba publiczną, by treść wspomniane osoby mogła zainteresować. ;)
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Post autor: Aquariia » 2011-01-08, 10:24

Rubenos pisze: Zazwyczaj blogi zakładane są w celu przedstawiania czegoś ludziom których w jakiś sposób znamy. Wtedy nie potrzeba być osoba publiczną, by treść wspomniane osoby mogła zainteresować. ;)
Zgadzam się, jednak są różne blogi. Prowadzenie bloga aby napisać co zjadło się na śniadanie lub, że życie jest złe może się znudzić i taki blog zazwyczaj upada. Chętnie poczytam taki w którym osoba poleca/recenzuję muzykę, film itp. Krótko mówiąc coś co mi się przyda.
kubalis
Forrest Gump

Post autor: kubalis » 2012-11-21, 20:32

Mnie najbardziej wkurza to że wszędzie są reklamy
ODPOWIEDZ