Ulubieni bohaterowie serialowi

Film niczym półprosta - ma początek ale daleka droga do końca.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Ulubieni bohaterowie serialowi

Post autor: Dusqmad » 2010-06-30, 19:24

Jakich bohaterów serialowych najbardziej lubicie i za co?

Dexter - krótko: za sposób postrzegania świata i codziennych sytuacji. Czekam na sezon V, brakuje tego serialu.

Sawyer (Lost) - gość ma swój STYL, świetne teksty na każdą okazję i umie się pokazać z wykopem (vide. "W mieście jest nowy szeryf"). Mocny punkt LOSTów, uwielbiam jego retrospekcje.

T-bag (Prison break) - "Prison break" był równią pochyłą, ale ten bohater zawsze uprzyjemniał oglądanie. Genialnie napisany: pedał, pedofil, rasista, socjopata itd, a jednak nie da się go nie lubić :)
Elisha
Indiana Jones

Re: Ulubieni bohaterowie serialowi

Post autor: Elisha » 2010-06-30, 21:31

Naprawdę ciężki wybór, bo jakiej postaci bym tu nie wypisała, każda będzie ze sobą całkowicie sprzeczna pod względem charakteru.

Dexter. Co tu dużo mówić... postać genialna. Kiedy wydaje Ci się, że jego filozoficzne gadki o życiu zaczynają przybierać dość banalną postać, to zaraz pojawia się komentarz i puenta tak trafna, że ciężko Dexterowi nie wybaczyć wcześniejszego patosu. Generalnie serial stworzony jest w taki sposób, że po kilku odcinkach sami czujemy się winni i trzęsiemy się ze strachu na myśl, że nagle cała prawda może wypłynąć na powierzchnię. No chyba że tylko ja jestem takim dziwakiem...

Dean. Nieważne ile zalet Sammy'ego wymienilibyście, to jednak Dean zawsze pozostanie dla mnie tym lepszym bratem. Za humor, za podejście, za... za bycie sobą.
Potem zdecydowanie Castiel ze swoją... dziwacznością, cnotliwością (i jej brakiem), które są światełkiem i wielkim plusem w serialu.
Bela. I tu pewnie bym oberwała po pysku od większości fanów SN.

Charlie. Najprawdopodobniej już na zawsze zostanie postacią, do której mam największy sentyment. Obecnie ciężko mi wytłumaczyć, za co go lubię. Po części też za bycie lekkim dziwakiem, który momentami odstawał od tej niezwykle racjonalnej grupy rozbitków.
Ben. To chyba oczywiste. Nie ma nikogo drugiego takiego jak Ben. Postać unikatowa, która jako Henry Gale strasznie działała mi na nerwy, ale jako Ben wywierała na mnie duże wrażenie. Tak naprawdę, na poważnie zaczęłam go lubić dopiero w 5 sezonie. Szkoda tylko że w 6 częściowo przyćmili jego potencjał.
Daniel. Kolejny dziwak, który doskonale został odegrany przez Jeremy'ego Davisa. To druga po Charliem postać, do której przywiązałam się dość emocjonalnie. Kolejna mocna strona Losta. Nikt inny nie mógłby przekonać mnie do tych fizycznych zagadek bardziej niż Daniel.

Blair. Być może to tylko mój sentyment książkowy, ale serialowa Blair nadal ma sporo tego specyficznego uroku. Przeraża mnie tylko, że postać ta z odcinka na odcinek zostaje zupełnie niszczona przez scenarzystów. Mam tylko nadzieję, że w kolejnym sezonie Bitch will be back. Poza tym powinni dodać jej trochę inteligencji i wiedzy (nie tylko sprytu), bo to były jedne z jej większych zalet.

Ze Skins mogłabym praktycznie wymieniać po kilka postaci z każdej generacji, ale pozostanę tylko przy dwóch, które mnie całkowicie urzekły nie tylko "byciem słodkim". Dwie kobiety - Cassie i Effy.
Cassie. Za niewyobrażalny czar, który od pierwszego odcinka niesamowicie emocjonalnie przyciąga do tej postaci. Za oryginalny urok i charakter, za jej "wow" i "lovely" i za to, że odcinki z jej udziałem były naprawdę na wysokim poziomie. Quirky.
Effy. W pierwszych dwóch sezonach się nie odzywała, a mimo to zdołała przyciągnąć do siebie zainteresowanie widza. Kiedy w trzecim sezonie, pierwszym sezonie swojej generacji zaczęła się odzywać, miałam chwilowo uczucie, że to wcale nie wróży dobrze kreacji jej bohaterki. Zdecydowanie nadrobiła powrotem do swojej normalność - tzn. do bycia zupełnie nienormalnych psycholem.
hojata
Forrest Gump

Re: Ulubieni bohaterowie serialowi

Post autor: hojata » 2015-11-02, 13:13

Wszyscy bohaterowie z serialu Brooklyn 9-9, Dean z Supernatural, House z House'a. Jakoś do tych popularnych seriali nie mogę się przekonać.
ODPOWIEDZ