Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Telefony komórkowe

Sprzęt, programy, gry, Internet - wszystko co ma związek z najdoskonalszym wynalazkiem XX wieku.
Morgoth
Nosferatu

Telefony komórkowe

Post autor: Morgoth » 2009-01-02, 11:49

Jaki telefon komórkowy posiadacie? Jaki macie zamiar zakupić? Jaki chcielibyście mieć? Jakie są wady i zalety twojego telefonu? Czy jest jakiś telefon, który byś komuś poradził?
Wypowiadajmy się na temat naszego sprzętu telekomunikacyjnego :D

Dzisiaj doszła do mnie paczuszka zawierająca Samsunga SGH-D900i. :D
Obrazek
Niestety w rzeczywistości jest sporo ciemniejszy... :-| Ale cóż...
Zakupiłem go ze względu na jego... ładny (jak dla mnie :D) wygląd i opinie innych na jego temat (wszystkie bardzo pozytywne). Zakupiłem go za 350 zł (taniocha :D). Nie jestem jeszcze w stanie do wypisania jego wad i zalet, ale trzeba powiedzieć, że dobrze się trzyma w ręce i jest bardzo dobrze wyposażony (mp3, aparat 3MPixele, czterokrotny zoom, radio). Telefon ten ma duży wyświetlacz. 60MB pamięci wewnętrznej, ćwierć miliona kolorów... Chyba tyle :D
Co o nim myślicie?
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Re: Telefony komórkowe

Post autor: Cate13 » 2009-01-02, 12:07

całkiem niezły, moja kuzynka tez ma taki i bardzo sobie chwali :-) mówi, że jest bardzo zgrabny i funkcjonalny. A poza ta pamięcią wewnętrzną to masz jakąś kartę pamięci czy cuś?
Ja mam Sony Ericssona w910 od jakiegoś miesiąca i bardzo mi się podoba :) wygląda tak
Obrazek
ma wszystko co potrzebuję - oprócz pamięci wew. 22mb dostałam w prezencie przy kupnie kartę 1gb :-D ma aparat 2mpix, radio, mp3 of course i to chyba tyle :-) myślałam, że będzie za szeroki do 3mania w ręce ale jest ok :-) a kupiłam w salonie plusa na kartę za 1zl z vatem :-D
Awatar użytkownika
B...
Indiana Jones

Post autor: B... » 2009-01-02, 16:32

moj młodszy i głupszy brat bardzo tez chwali Twoj nowy nabytek, z tym, że denerwuje sie, ze nie potrafi ustawic dzwieku na smsy, ale to juz chyba zasługa jego sprytu i inteligencji :mrgreen:

Ja mam Motorole V3, która w porownaniu do Waszych jest 100 razy mniej wypasiona pewnie, ale strasznie mi sie podoba.
Obrazek

Jak dostane jakiś zastrzyk gotówki przerzucę sie na V9...^^
Obrazek
Uwielbiam Motorolki :-D
zaraz za nimi na podium stoi Nokia- chyba najbardziej funkcjonalna a przy tym solidna marka :-)
.pasztecik.
Tyler Durden

Post autor: .pasztecik. » 2009-01-02, 18:49

Morgoth, masz taki telefon jak ja tylko nowszy :567: Mój telefon to Samsung SGH E250:
Obrazek
Ma trochę śmieci, tzn. dodatkowych funkcji, których nie będę opisywać. Ogólnie, lubię Samsungi, nie wiem czemu.
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2009-01-02, 19:25

Pasztecik, mało brakowało a bym miał dokładnie taki sam model^^ o ile to ten co myślę :D
To ten z bardzo kiepskim aparatem? Bym go kupił, ale jednak postanowiłem dokonać zakupu na allegro :D i wyszło o 50 zł drożej
Cate13 pisze:A poza ta pamięcią wewnętrzną to masz jakąś kartę pamięci czy cuś?
1GB zewnętrznej, mobilnej, czy jak to się tam mówi :D
B... pisze:moj młodszy i głupszy brat bardzo tez chwali Twoj nowy nabytek, z tym, że denerwuje sie, ze nie potrafi ustawic dzwieku na smsy, ale to juz chyba zasługa jego sprytu i inteligencji
Ja tam póki co próbowałem się podłączyć do komputera poprzez USB ^^ tak po prostu się niestety nie da więc będzie trzeba użyć tej płytki, którą dostałem w zestawie :D
...Tak sobie myślę i zdaję sobie sprawę że na komórkach się znam, jak na polityce w Somalii... :D
B... pisze:Ja mam Motorole V3
Brałem ją pod uwagę, był to pierwszy z telefonów, który przykuł mój wzrok^^ Też mam słabość do Motorolek... ale do Samsungów większą :D A ta V9... chyba polecę taką mojej mamie... :D
Awatar użytkownika
B...
Indiana Jones

Post autor: B... » 2009-01-02, 19:52

Morgoth pisze:...Tak sobie myślę i zdaję sobie sprawę że na komórkach się znam, jak na polityce w Somalii... :D
ja też chyba :-D
w sumie nie przywiązuje wiekszej uwagi do tej sprawy. Nie muszę miec telefonu z milionem dodatkowych funkcji, bo i tak bym z nich nie korzystała^^ w mojej Motoroli nie ma nawet mp3 :mrgreen: i specjalnie sie tym nie przejmuje, gdyz telefon słuzy mi tylko i wyłacznie do dzwonienia. Nawet smsy rzadko piszę, bo po prostu nie lubię. A z resztą słownik w V3 mnie dobijal, co mnie dodatkowo zniecheciło do tej formy komunikacji. Aha i z budzika korzystam^^, ale ta opcja jest chyba w najwiekszej cegle :-D
O tej V9 myslę cały czas, choc nawet nie sprawdzałam co w sobie 'zawiera'. Śliczna jest, to mi wystarczy :mrgreen:

najwieksza zaleta mojej V3: bateria :roll: trzyma mi srednio 10 dni, przy mniej intensywnym uzytkowaniu do 2 tygodni, po prawie 9 miesiacach od zakupu, co przy wczesniejszej Nokii ( ktora przeciez słynie z mocarnych baterii), trzymajacej mi 2 dni, jest czyms wspaniałym. Ale to chyba przypadek taki, bo kupowałam telefon razem z kolezanka, taki sam i jej trzyma góra 4 dni. :lol: Poza tym nawet maksymalny czas czuwania jest podany w necie znacznie mniejszy
cóż mi pozostaje? Tylko sie radować z tego faktu xD
.pasztecik.
Tyler Durden

Post autor: .pasztecik. » 2009-01-02, 20:03

B... pisze: Nie muszę miec telefonu z milionem dodatkowych funkcji, bo i tak bym z nich nie korzystała^^
Zgadzam się^^
Co do aparatu, nie słyszałam takiej opinii... ano chyba beznadziejny, ja i tak nie używam. Aparat to aparat, a telefon to telefon.
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2009-01-02, 20:54

.pasztecik. pisze:Aparat to aparat, a telefon to telefon.
Na podstawie tego rozumowania o mało co nie kupiłem tego modelu^^ Ale, teraz już wiem że zawsze jest dobrze mieć aparat pod ręką^^
Co do miliona funkcji^^ popieram :)
Ja tam też bym się nie przejmował gdybym nie miał mp3 ^^ rok temu dostałem na urodzinki mp4 (która i tak służy mi jako zwykła mp3^^). Z budzika nie będę korzystał bo mam jeden świetny... chyba że na wyjazdach^^ A bateria... jeszcze nie wiem ile trzyma :D Wiem że nie mam na to wpływu, bo gdy do mnie telefon doszedł to był już naładowany (chyba że to normalne i i tak będę musiał formatować :D)
niunia
Indiana Jones

Post autor: niunia » 2009-01-07, 17:30

Obrazek
Moje cudeńko, z którym się prawie nigdy nie rozstaje. I co z tego, że nie jest najlepszy. Dla mnie jest idealny. Sprawdza się pod każdym względem, nawet jeśli jest troszkę za duży i niektórzy mówią na niego "cegła", aczkolwiek mi się zawsze mieści do torebki i kieszeni, także ja nie narzekam :D. Mp3, jest świetna, mam około 200 piosenek, z czego też mogę posłuchać przez głośniki, które nawet, nawet są głośne. Zdjęcia robi ładne, aparat 3,2 mp więc nie jest tak źle. Jedyną wadą jest to, że gdy dostaje smsy, widać zawsze początek wiadomosci, przez co raz mialam duży przypał w domu, ale to w kazdym SE tak niestety jest ;D Niektórzy też czasem mówią, że ten telefon często się zawiesza, lecz u mnie to ani razu nie wystąpiło, a używam go już z 2 lata ;)
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Post autor: Cate13 » 2009-01-08, 12:55

fajny ten telefonik, tez się nad nim zastanawiałam ale w końcu wybrałam inny model SE :-D a co do wiadomości to chyba można sobie ustawić, żeby nie pokazywał się początek smsa, u mnie tak nie ma wiec pewnie da się to zrobić :)
niunia
Indiana Jones

Post autor: niunia » 2009-01-08, 22:28

Cate13, hmmm, może przez to że masz ten nowszy model..;) ( aczkolwiek, który bardzo mi się podoba; czerwony kolor- wreszcie 'coś' innego..

B.. a nad tą mahonowską komórką kiedyś się zastanawiałam ;D
Ona tak 'gangstersko' wyglada gdy sie ja zamyka po rozmowie ^^
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Post autor: Cate13 » 2009-01-08, 22:40

niunia twój też nie należy do najstarszych :mrgreen: aparat w twoim ma więcej mln pixeli niż mój ;-) chociaż jak tak pogmerałam potem w tym moim to nie mam takiej opcji, żeby pojawiał się początek wiadomości - chciałam sprawdzić z czystej ciekawości :-) to musisz go chować, żeby rodzinka nie podpatrzyła kto ci co wysyła :-D
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Post autor: Aquariia » 2010-06-26, 21:36

Mój telefon Nokia E66. Trochę stary bo mam go już 1,5 roku, ale nie narzekam. To wersja biznesowa która ma pełno bajerów typu notatniki, konwerter walut a nawet drukarka których i tak nie używam, może oprócz słownika.

Obrazek

Ma może ktoś telefon z ekranem dotykowym i może takowy polecić, co zobaczę jakąś reklamę z takim to mnie nabiera ochota na kupno ale nie wiem czy taki ekran jest poręczny. Jak widzę kogoś kto piszę smsa na telefonie tego typu to wydaję mi się że się męczy.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2010-07-01, 18:22

Sony Ericsson w200i, zmieniłem w nim tylko pamięć na 1GB.
Z telefonu korzystam wyłącznie do dzwonienia i muzyki, więc wszelkie inne dodatki są mi zbędne. Choć czasem na mieście by się przydał GPS ;)

Pewnie wkrótce będę musiał go wymienić na coś innego, bo nie zawsze łączy z ładowarką i wejściem na słuchawki. Coś z gniazdkiem...
Może ktoś miał podobny problem i wie co z nim zrobić?
W jakimś serwisie zrobią to za małe pieniądze, czy raczej telefon do wyrzucenia?
Wiem, mogę spytać kogoś kompetentnego, ale nie mam po drodze ;)
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Post autor: weird0ther » 2010-07-01, 23:02

Obrazek

samsung c3050

Ja nie ogarniam tego telefonicznego szału. Telefon podoba mi się wizulanie, w środku szału nie ma, jest w stanie mnie wybudzić rano - to najważniejsze. A dodzwonienie się do mnie graniczy z cudem, przeważenie wyłączam telefon... Mam, bo jestem zniewolona, jak reszta przez współczesne czasy, które wymagają od nas posiadania telefonu. Przydatna rzecz, jak się jest za granicą, albo na koncertach, poza tym kolejny "gadżet".
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2010-07-02, 21:43

Nokia 3100

Obrazek

:P

Posiadany z konieczności. Dzwoni i wysyła sms-y bez problemów - nic więcej mi nie potrzeba. Do muzyki wolę porządny odtwarzacz z lepszą jakością dźwięku i o wiele większą pamięcią niż typowa komórka. A "cykania fotek" z telefonu nie uznaję. :P
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Post autor: Aquariia » 2010-07-02, 21:56

weird0ther pisze: Mam, bo jestem zniewolona, jak reszta przez współczesne czasy, które wymagają od nas posiadania telefonu.
Ja nazywam to wygodą a nie zniewoleniem.
Rubenos pisze:Do muzyki wolę porządny odtwarzacz z lepszą jakością dźwięku i o wiele większą pamięcią niż typowa komórka. A "cykania fotek" z telefonu nie uznaję. :P
Co do słuchania muzyki na telefonie zgadzam się ale zdjęcia już nie raz uratowały mnie od stania w kolejce do ksera.
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2010-07-02, 22:10

Aquariia pisze:Co do słuchania muzyki na telefonie zgadzam się ale zdjęcia już nie raz uratowały mnie od stania w kolejce do ksera.
Fakt, w takich sytuacjach mogą być przydatne. Ale mi ta funkcja została wyjątkowo obrzydzona przez ludzi "cykających foty" przy każdej nadającej się okazji. Przykład: do Warszawy dotarła "wielka fala", a ludzie na mostach stoją, gapią się i robią "pstryk" mając okazję uwiecznić wiekopomną chwilę. ;). Albo też masy zdjęć robionych telefonem na serwisach typu: nk czy fotka. :P
chomik77
Vincent Vega

Post autor: chomik77 » 2012-01-12, 21:45

Ja mam narazie nokię c6-00 tą wysuwaną, ale myślę nad przerzuceniem się z symbiana na androida.
kubalis
Forrest Gump

Post autor: kubalis » 2012-11-21, 20:31

Ja mam Samsunga Galaxy gio świetny i niedrogi:)
ODPOWIEDZ