Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Daredevil

yrek
Agent Smith

Daredevil

Post autor: yrek » 2007-01-19, 16:25

Obrazek
Daredevil

Gatunek: Fantasy,Romans
Matt (Ben Affleck) gdy był dzieckiem doswiadczyl wypadku, wpadl pod samochod wiazacy chemikalia ktore wylaly mu sie na oczy. Wypadek przezył lecz jednak stracił wzrok. Za to bardzo dobrze wyostrzyly mu sie pozostale zmysly, zwlaszcza sluch. Slyszac upadajace krople deszczu na czlowieka mogl dostrzec ludzka postac. Matt ukonczyl studia prawnicze jednak przykre doswiadczenia z dziecinstwa sklonily do prowadzenia podwujnego zycia - postanowil pomagac ludziom.

Daredevil to cos w stylu spiedermana. Nawet milo mnie zaskoczyl gdyz nie lubie takich "bajeczek". Dziwnie to troche wyglada gdy bohatera komiksu gra Ben Affleck - jakos nie pasuje mi on do takich rol. Nie chce powiedziec ze zagral zle - ja przynajmniej nie dostrzeglem zagdnych bledow. Moja ocena 7/10
Freddy K.
Jack Sparrow

Re: Daredevil

Post autor: Freddy K. » 2007-01-19, 16:40

On nie jest w stylu Spider-mana tylko po prostu obaj panowie pochodzą z Marvela (co ty, nie znasz Daredevila? :) ). Według mnie niezły nakręcili film na podstawie komiksu i (mając go na VHSie) bardzo mi się podoba. Zadbano o komiksowych bohaterów i wrogów (Kingpin co prawda jest biały, ale aktor go grający jest niezły), a sam Daredevil bardzo mi się podoba. Dobrane dobrych aktorów (pewnie dlatego, że dużo osób nie zna Daredevila i chciano skusić ludzi do obejrzenia filmu). Dobra muzyka (Evanescence) i końcówka. Też dam 7/10.
Awatar użytkownika
skiszony
Indiana Jones

Post autor: skiszony » 2007-01-19, 16:43

jedna z najgorszych ekranizacji komiksów. banalna historyjka, średniej klasy efekty specjalne, strasznie marni aktorzy i mała przyjemność z oglądania. a film p.t. Elektra, który to ma robić za kontynuację tego dzieła, jest... jeszcze gorszy.
odradzam.
Freddy K.
Jack Sparrow

Post autor: Freddy K. » 2007-01-19, 16:47

Odradzasz? A ja polecam :) I co ty na to? :D Pewnie niektórzy nie lubią filmu, bo uważają go za kolejny filmik z masą efektów specjalnych zrobiony dla zysku. A mi się podoba, i nie wiem jak można mówić o marnym aktorstwie :-| w którym momencie?
Awatar użytkownika
skiszony
Indiana Jones

Post autor: skiszony » 2007-01-19, 21:02

ogólnie. Ben Affleck to po prostu chłopiec z plastiku :) Jennifer Garner to z kolei aktoreczka z serialu, nie ma co cudów od niej oczekiwać.
i polecaj sobie, każdy przecież ma prawo do własnej opinii. mnie się Daredevil nie podobał i nie mam zamiaru udawać że jest fajny.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2007-02-02, 15:58

Ja tam się bawiłem przednio, nawet dwa razy oglądałem. Nie jest to komiksowe kino najwyższych lotów, ale potrafi zagwarantować dobrą rozrywkę: ciekawi bohaterowie, dobra fabuła, sporo akcji. Czego więcej oczekiwać jako przystawkę do popcornu...
skiszony pisze:strasznie marni aktorzy i mała przyjemność z oglądania.
Chyba się nie słyszysz... Główne role może nie były za specjalnie odegrane, ale Colin Farrell uratował aktorstwo w filmie od marności...
Freddy K.
Jack Sparrow

Post autor: Freddy K. » 2007-02-06, 10:49

I niedługo pokażą ten film na Polsacie, chyba w piątek :) a zresztą lubię z tego filmu piosenkę Evanescence: Bring me to life (którą słucham teraz na RMF FM ;) ). Zresztą może nie dziwota, że niektórzy nie lubią tego filmu, nie znali wcześniej Daredevila, pewnie sporo osób słyszało o Spider-manie, Hulku, Fantastycznej czwórce, X-menach ale kto słyszał o Daredevilu? Albo Ghost Riderze?
Awatar użytkownika
Scourge33
Indiana Jones

Post autor: Scourge33 » 2007-02-06, 15:58

Freddy K. masz rację ta postać większosci napewno nic nie mówi, a jest jedną z ciekawszych w universum Marvela, obok właśnie Ghost Ridera.... Ja film ten cenie o klasę wyżej od Spider-mana, z którego producenci zrobili Ciot-mana (może dlatego że miała być to postać z którą 11-latkowie mogliby się utożsamiać). "Daredevil" jest sporo ambitniejszy i nie jest napędzany tylko przez efekty specjalne. W kategorii ekranizacji komiksów u mnie w czołówce. No i miedzy innymi dzięki temu filmowi odkryłem/pokochałem Evanescence...
Kino nie najwyższych lotów, ale w tym gatunku dobre tytuły można policzyć na palcach jednej ręki.... 6,5/10
Azgaroth
Tyler Durden

Post autor: Azgaroth » 2007-02-09, 16:56

Beznadzieja. Zmarnowano świetny materiał na film (niepełnosprawny superheros). Przy Benie Afflecku nawet Pinokio wpadłby w kompleksy, że nie jest tak drewniany.

Góra 3/10 i to tylko za nieźle wyglądające walki.
Mela0607
Agent Smith

Post autor: Mela0607 » 2007-02-10, 11:39

Nie widziałam :( ale dzisiaj w TV wieczorem będzie okazja :D

[ Dodano: 2007-02-11, 10:45 ]
A ja jednak jestem innego zdania, mi się bardzo, ale to bardzo podoba, no dobrze niech wam będzie Affleck nie był najlepszy tak samo Garner, ale za to Farrell znów ukazał się jako Bad Boy i to chyba jest najlepsze no, ale wracając do filmu to nie chcę tutaj zadnego obrazić bo nie znam się na komiksach, ale wiele widziałam adaptacji filmowych własnie na podstawie komiksów i wydaje mi się, że tutaj jest coś w stylu "Superman'a", albo nawet bym mogła napisać iż jest to coś w stylu walk, które pojawiły się m.in. w "Matrix'ie", no ale nie ma się co dziwić skoro od roku 2000 teraz tylko takie filmy powstają jeśli chodzi o akcję... ech... podobało mi się w DD to jak obserwował świat, mimo iż był niewidomy, ale dawał sobie radę i pięknie to wszystko było pokazane czego nie widział, ale jednak zobaczył
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Post autor: MGaździcki » 2009-01-02, 12:21

Jak dla mnie film mocno przeciętny, momentami bardzo naiwny i umowny. Reżyser nie widzieć czemu pominął motyw szkolenia Murdocka przez Sticka, w rezultacie wygląda tak, jakby Matt wziął swe umiejętności bojowe z powietrza. Walki wyglądają bądź mało realistycznie (DD vs Kingpin), bądź śmiesznie (Matt vs Elektra na placu zabaw). Affleck gra tak sobie, Duncan jako Kingpin to nie był dobry pomysł. Film jak dla mnie ratują jak mogą Bullseye i dziennikarz Ulrich, no i ładna Jennifer Garner w roli Elektry. Podsumowując - gorsze niż Spiderman, ale lepsze niż Batman i Robin.
bogusia12
Forrest Gump

Post autor: bogusia12 » 2020-03-26, 10:08

Film można zobaczyć na popularnych portalach z filmami. Portal vod1 pisze gdzie można obejrzeć ten film w internecie po jak najtańszej opłacie. Oto link: https://www.vod1.pl/serial/daredevil/130
ODPOWIEDZ