Formuła 1

mikobro
Tyler Durden

Formuła 1

Post autor: mikobro » 2008-05-18, 20:11

Obrazek

Tu chyba nic nie trzeba mówic :)
Robert jest według mnie najlepszy i jeszcze to pokaże a wy co o nim sądzicie :)
Morgoth
Nosferatu

Re: Formuła 1

Post autor: Morgoth » 2008-05-18, 21:40

Ja ogólnie rzecz biorąc tnę se żyły gdy nie mogę obejrzeć któregoś z wyścigów^^
Oglądam każdy, zwykle do końca (jak Nakagima załatwił Roberta bodajże w Australii to spać poszedłem, było koło 7:00^^) bardzo ciekawią mnie te rozgrywki.
Osobiście również uważam Robiego za jednego z najlepszych, ma on konkurenta w Massie, może w Hamiltonie (jak ja go nie trawię :P) ale na razie nie będzie zwyciężał puki nie dostanie bolidu godnego Ferrari (ewentualnie McLarenna) albo jeżeli BMW się trochę nie postara^^
Zastanawia mnie po kiego zakładają nowe Teamy (Force India), czy oni mają nadzieję na sukces?? na jakikolwiek punkt???
Raikonnen ma kontrakt podpisany chyba do 2009, może to szansa dla Kubicy? :D
Albert
Jack Sparrow

Post autor: Albert » 2008-05-20, 20:23

Ja też szczególnie nie trawie Hamiltona. Taki se cwaniaczek, myśli że kto to on nie jest a tak serio to on jest d..a nie kierowca. Zobaczcie jak często blokuje koła na zakrętach :mrgreen: Najbliższy wyścig będzie bardzo ciekawy. Tor uliczny, wolny, techniczny a takie pasują i Robertowi i bolidowi BMW.
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2008-05-21, 16:04

jak najbardziej :D czuję że Robert zajmie II miejsce :D niedawno był wyścig, gdzie Hamilton nie mógł sobie poradzić z bodajże Fisichellą i udało mu się wreszcie na najdłuższej prostej go wziąć i mijając go pomachał z tryumfem ręką... no kalectwo... nic dziwnego ze jest nielubiany^^
Awatar użytkownika
Piotrek1230
Indiana Jones

Post autor: Piotrek1230 » 2008-05-21, 18:14

zobaczymy co zaprezentuje w Monaco
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2008-05-25, 18:14

no proszę, bardzo ładny wyścig w wykonaniu Roberta, nie popełnił żadnego błędu, jeździł znakomicie, ale niestety bolid McLarena zrobił swoje^^ Niesamowity ubaw miałem gdy Alonso wjechał w Heidfielda , Niemiec go przejechał, ułamał mu przednie skrzydło i sobie dalej pojechał a za sobą pozostawił korek^^ niesamowite emocje były gdy Robert wyprzedzał Massę wyjeżdżając z PITu... szkoda mi najbardziej Sutila... wspaniałuy wyścig a Raikonnen musiał się na niego wpakować... by był życiowy wynik i pierwsze punkty dla niego i dla stajni Force India
Awatar użytkownika
Piotrek1230
Indiana Jones

Post autor: Piotrek1230 » 2008-05-25, 19:56

szkoda, że nie pierwsze miejsce, byłoby pierwsze w karierze
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2008-05-25, 21:12

racja, z początku miałem taką nadzieję, był w końcu taki moment gdy był leaderem i to nie ze względu że ktoś kto był przed nim zjechał na dotankowanie, po prostu był pierwszy, to chyba się zdarzyło mu po raz pierwszy :D Ale niestety McLareny i Ferrari są niestety o wiele szybsze...^^
mikobro
Tyler Durden

Post autor: mikobro » 2008-06-10, 10:50

Jupi !!!
Kubica pierwsze swoje zwycięstwo w karierze !!!
Rok temu na tym torze w kanadzie miał straszny wypadek a teraz wygrywa tu bez problemu...
Ja chyba bardziej sie cieszyłem niż on :D
Menvalor
Tyler Durden

Post autor: Menvalor » 2008-06-10, 16:01

Chlop musi miec niezle nerwy...pierw wypadek na tym torze a teraz zwyciestwo , Kubica jest bardzo dobry technicznie co zreszta bylo widac w wyscigu...teraz to pewnie dostanie tyle ofert po sezonie ,ze ohoho przyda mu sie jeszcze tylko dobry wóz i mistrz świata gwarantowany.
Awatar użytkownika
laska_sw
Indiana Jones

Post autor: laska_sw » 2008-06-11, 13:20

ja obstawiam że w kolejnym wyścigu będzie na 2 miejscu bo znowu mu szkrzynia szwankuje... :(
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2008-06-11, 15:33

właśnie... zastanawiające jest to że w odróżnieniu do tamtego sezonu w tym sezonie Kubica nie zakończył żadnego wyścigu z przyczyn technicznych
Robi na szczęście... olbrzymie... nie zwyciężyłby bez szczęścia. Raikonnen lub Hamilton by zwyciężył ale Hamiltonowi się należało... cfaniaczek z niego jest mocny... A Kubica pokazuje klasę, tyle wyścigów za nami a on niemal bezbłędnie (ja błedów nie pamiętam xD)

Kolejne Grand Prix za nami... tym razem odwiedziliśmy Francję, po wspaniałym wyścigu w Montrealu nie możemy stwierdzić że był to wspaniały wyścig... po nieudanym manewrze wyprzedzania na pierwszym kółku... Robert nie miał nic do powiedzenia... ale czy tak było naprawdę?... Po tankowaniu Kubica przez dobre kilkanaście minut jechał tuż za bolidem Toyoty... zarówno Robert jak i Jarno mieli tyle samo paliwa, wygląda na to że możliwości bolidu Toyoty są podobne do możliwości bolidu BMW. A może po prostu nie był dobry dzień Roberta... tak czy siak piąte miejsce = spadek w "generalce". Oby za dwa tygodnie w Grand Prix w Londynie było lepiej :mrgreen:
mikobro
Tyler Durden

Post autor: mikobro » 2008-07-10, 21:42

No w Londynie nie było za wesoło.
Wypadek z toru przy próbie wyprzedania i koniec.
Kubica traci juz kolejne punkty.
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2008-07-21, 08:40

Dla mnie ten sezon jest jasny: Mistrz Świata - Hamilton (kompletna masakra mna rywalach)
Wice mistrz- Massa
A trzeci będzie Raikonnen
dopiero o czwartą pozycję jest walka między Kubicą (i myślę że on tu się znajdzie), Heidfeldem i Kovalainenem, który ostatio się budzi

Co do wyścigu w Londynie: Najciekawszy wyścig sezonu^^ realizator nie nadążał z pokazywaniem wszystkich wypadających kierowców xD Nie wiem co się działo z Massą... chyba musiał mieć złe opony^^. Co do Heidfelda, gdyby ekipa go posłuchała to by wygrał, prosił ioch o ekstremalnie mokre, dostał przejściowe, widzieliśmy co wyprawiał Barichello w swoim przeciętnym bolidzie na extremalnych... 3 miejsce dla Hondy

Niemy: Nuuuudny wyścig się zapowiadał i tak też było, wypadek jednego z kierowców przewrócił cały wyścig do góry nogami co widzialiśmy gdy zawodnicy wchodzili na podium ... bez przesady... Pickett (nie nie ten z LOSTów xD). W tym wyścigu więcej mieli do powiedzenia stratedzy niż kierowcy, mimo fenomenalnego startu Kubicy (pierwsze sześć zakrętów i wyprzedził Alonso, Trulliego i Raikonnena), był też moment że Kubica znalazł się na III pozycji, ale... Hamilton w tym wyścigu pokazał nam kto zdobędzie tegoroczne trofeum w klasyfikacji generalnej...
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2008-11-29, 19:46

Nie wiem dlaczego dopiero teraz to piszę...

Ostatni wyścig zakończył się w najgorszy z możliwych sposobów... Hamilton na ostatnim zakręcie zdobył mistrzostwo, Kubica nie utrzymał swojego fenomenalnego III miejsca. Wierzę że Polak w przeciągu 2 lat będzie już walczył o tytuł Mistrza Świata aż do ostatniego wyścigu. Jedyne co mu potrzeba to udoskonalenie bolidu, na pewno trzeba wzmocnić silnik, bo silnik montowany w bolidach BMW Sauber jest widocznie słabszy od silnika ferrari wykorzystywanego przez wiele teamów. Trochę niepełna jest teraz ta niedziela bez wyścigu F1 ^^
Nadare
Nosferatu

Post autor: Nadare » 2008-11-30, 11:38

Nie lubię formuły bo uważam, że jest to trochę nudne :P tak jeżdżą w kółko i tylko słychać bziuuuum, bziuuuuum :P
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2008-11-30, 11:54

Tak samo myślałem o tym sporcie zanim pojawił się w nim Polak. Po tym zacząłem oglądać każdy wyścig... dla mnie to nie nudne (choć jakby tak popatrzeć na to... to to jest nudne xD)
Wcześniej nawet tego nie oglądałem bo to było dla mnie tym takim "OOOO skręcają w lewoooo" :D Ale wraz z Polakiem przyszło zainteresowanie tym sportem :)
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2009-03-30, 15:14

W niedzielę mieliśmy otwierające ten sezon Grand Prix Australii... w tym sezonie wprowadzono tak wiele zmian... że te wyścigi stały się o wiele ciekawsze. Po pierwsze, wprowadzono system KERS, czyli urządzenie do odzyskiwania energii kinetycznej (ładuje się przy hamowaniu), na każdym kółku można uzyskać dodatkowe 80 koni mechanicznych. Nie jest to obowiązkowe i nie wszyscy tego używają ze względu na wagę tego urządzenia (koło 30kg). W tym sezonie pojawił się też nowy team - Brown GP, który wydaje się że zdominuje nawet Ferrari. Po tych wszystkich zmianach wygląda na to że wyniki końcowe będą całkiem inne niż w poprzednich sezonach.
Ten wyścig wyglądał ciekawie. Start, gdzie z 2 pierwszych pozycji startowali zawodnicy Brown GP, wyglądał dość dziwnie, bo wyglądało jakby jeden z tych zawodników przysnął - stracił przed pierwszym zakrętem koło 5 pozycji^^ Natomiast drugi z zawodników Brown GP - Button pociął do przodu i tyle go widzieli xD Kubica po starcie był na czwartej pozycji, między dwoma kierowcami Ferrari - Felippe Massą i Kimim Raikonenem. Raikonen nie sprawiał większych problemów, ale Massa... ze względu na to że Polak w swoim BMW nie ma KERSa, a kierowcy Ferrari go mają... Kubicy nie był w stanie wyprzedzić Brazylijczyka (Massy). Ale gdy ten zjechał do PITu... się zaczęło :D Kierowca Ferrari widocznie blokował Polaka, gdyż gdy zniknął mu z drogi... Kubica zaczął kręcić rekord za rekordem odrabiając na każdym kółku koło sekundy... i tak pięknie odrabiał i odrabiał i na 5 okrążeń przed końcem, gdy będąc trzecim miał jakieś 4 sekundy strat do pierwszego i jechał tuż za drugim, postanowił go wyprzedzić, co jest zrozumiałe. Na zakręcie gdzie do tego doszło Kubica opóźnił hamowanie i wziął go od zewnętrznej. Gdy wyprzedzany Vettel to zauważył puscił hamulec, nacisnął gaz i ...rozwalił Kubicy bolid... Totalnie się załamałem, bo jestem przekonany, że Polak wygrałby ten wyścig... i by był piękny początek sezonu... ale niestety, taki to już jest tor... 3 razy Kubica na nim startował i nigdy nie dojechał do mety... (ostatnio rozwalił go Japończyk - Nakajima... w tym roku samuraj nie trafił w nikogo i rozwalił się sam na bandzie xD)
Dante
Forrest Gump

Post autor: Dante » 2009-06-22, 17:03

No cóż, jedyne co wiem, to to, że Kubica nie zostanie ponownie sportowcem roku...
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2009-06-22, 22:17

Ehh... ciężko porównywać ten sezon z ubiegłym... podczas gdy tamten przy każdym wyścigu cieszył nas widokiem Polaka jadącego po czołowe, punktowane miejsce... ten sezon pokazuje nam Polaka na nastym miejscu... Do wyścigu o GP Wielkiej Brytanii oglądaliśmy nudzącą dominację Brawn GP... dobrze że Redbull podcina im skrzydła :D może zacznie się coś dziać :D Rok temu To McLaren i Ferrari walczyły o czołowe miejsca a Redbull i Honda jeździli na tyłach... teraz sytuacja się nieco odmieniła... wiem jedno... te zmiany które wprowadzono, chyba były zbyteczne...
.pasztecik.
Tyler Durden

Post autor: .pasztecik. » 2009-06-22, 22:21

Ostatnio coś wszystkim najlepszym słabo szło. Widocznie spełnia się słynne zdanie: "Ostatni będą pierwszymi". Oby na krótko.

Po prostu, Robert był w gorszym położeniu, tak jak reszta czołówki (pocieszające, nie?).
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2009-06-23, 14:17

Tutaj mamy niestety dominację wśród teamów, nie kierowców... to nie umiejętności Buttona i Barichello doprowadziły ich na szczyt (choć miały w tym udział^^), a ich bolidy Brawn GP. Tak samo team Redbull Racing ma bardzo szybkie bolidy, a Robert... jakby nie patrzeć BMW, które w tamtym sezonie miało trzecie w kolejności bolidy za McLarenem i Ferrari w tym sezonie mają chyba najgorsze bolidy oprócz Force India
.pasztecik.
Tyler Durden

Post autor: .pasztecik. » 2009-06-24, 10:34

Jak nie chcą wprowadzać ulepszeń, to trudno się dziwić. Mam dziwne wrażenie, że ci z teamu wolą Heidfelda.
ODPOWIEDZ