Przylądek strachu

Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Przylądek strachu

Post autor: Dusqmad » 2006-10-06, 22:24

Obrazek
Info o filmie:
reżyseria Martin Scorsese
scenariusz Wesley Strick, James R. Webb
zdjęcia Freddie Francis
muzyka Elmer Bernstein
produkcja: USA
data premiery: 1991-11-13 (Świat)
obsada: Robert De Niro, Nick Nolte, Jessica Lange, Juliette Lewis

Fabuła:

Z więzienia zostaje zwolniony Max Cady, psychopata odsiadujący wyrok za gwałt. Na wolności zaczyna prześladowac rodzinę swego obrońcy, Sam Bowdena, który podczas procesu świadomie przemilczał ważne informacje świadczące na korzyśc Maxa. (źródło: filmweb.pl)

Co tu dużo mówić? Świetny film, obowiązkowa pozycja dla każdego szanującego się kinomana i tych, którzy nie wymieniają Roberta de Niro w gronie najlepszych aktorów. To co najbardziej zapada w pamięć właśnie gra aktorska Roberta de Niro, choć inni aktorzy również dobrze się spisali (nie porównujmy jednak takiego Nolte do de Niro ;) ). Jest tu wiele mocnych, trzymających w napięciu scen, które czasem budzą wątpliwości co do istoty głównego bohatera. Oprócz gry de Niro również świetna reżyseria (w końcu Scorsese) sprawia, że film potrafi niesamowicie wciągnąć, od pierwszej do ostatniej minuty! Scenariusz w sumie trudno określić mianem jakiegoś fenomenalnego, choć postać Maxa Cady'ego jak najbardziej jest jego plusem, to reżyser i obsada sprawili, że wyciśnięto z niego wszystko co można było wycisnąć. Gdyby zabrał się za to ktoś inny efekt mógłby już nie być tak zadowalający. Ogólnie rzecz biorąc jest to jeden z najlepszych thrillerów, które dotąd miałem okazję oglądać. Jeśli ktoś lubi ten gatunek, to winien jest zrobić wszystko, by zdobyć tą pozycję.
Mela0607
Agent Smith

Re: Przylądek strachu

Post autor: Mela0607 » 2007-10-06, 18:20

Dla mnie dobry, zgadzam się; DeNiro był świetny (zresztą jak zawsze) w tym filmie, chociaż ma dużo lepsze role. Jednakże mnie tak bardzo film nie wciągnął, na początku przynudzał, ale później się to już rozkręciło; także sama postać DeNiro potrafiła widza zaciekawić, ale Nolte też był niezły mimo iż nie widziałam z nim sporo filmów to uważam iż tutaj z jak najlepszej strony się pokazał. Najprawdopodobniej to jest 3 film Scorsese jaki widziałam i jednak będę za "Infiltracją" i "Taksówkarzem".
amelia123
Indiana Jones

Post autor: amelia123 » 2012-10-31, 22:02

a mnie jakoś ten film aż tak bardzo nie zachwycił,nie wiem czemu,ale moim zdaniem był nudnawy,a aktorzy rzeczywiście dobrze odegrali swoje role.
Kroz
Forrest Gump

Post autor: Kroz » 2013-11-20, 22:03

To kolejny geniusz De Niro dobrze zaadaptowany do tamtejszych nieobliczalnych i niesprawiedliwych czasów panujących w Stanach w tamtym momencie. 9/10
Krzysiu Wiasa
Jack Sparrow

Post autor: Krzysiu Wiasa » 2017-05-18, 07:39

Rewelacyjny De Niro jakby znał tą rolę od początku swojego życia, kapitalnie wykonany, wczoraj oglądałem z ciekawości i muszę przyznać naprawdę dobry ;)
ODPOWIEDZ