Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Techno

Jazz, rock, metal, blues, pop, techno etc.
lukass
Jack Sparrow
Posty: 34
Rejestracja: 2008-07-13, 20:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Techno

Post autor: lukass » 2008-07-16, 20:15

Przykre jest to, że teraz wystarczy, aby 'stworzyć' jakichś utwór(m.in mam tu na myśli muzykę techno) nie trzeba zbyt dużych umiejętności muzycznych. Ot, wrzucasz do komputera jeden rytm, i tak 4 minuty 'dudnienia'(nie wiem jak to inaczej określić). To już bardziej ambitne jest ubijanie kotleta na niedzielny obiad. Żenujące są też przeróbki dawnych hitów, chociażby tych najsłynniejszych: "Eye of the tiger", czy "Another day on paradise" lub ta słynna żaba, która całą płytę "ściągnęła". Ale też jest to pewna luka w prawie - po 20 latach traci się prawa autorskie, toż to niedorzeczność! Techno nie trawię, aczkolwiek nie mylmy tego z muzyką elektroniczną, tacy artyści jak Vangelis, czy Jean Michel Jarre, potrafią stworzyć poezję.
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden
Posty: 460
Rejestracja: 2006-08-02, 10:53
Lokalizacja: Stegna

Re: Techno

Post autor: BlackDog » 2008-07-16, 21:25

lukass pisze:Techno nie trawię, aczkolwiek nie mylmy tego z muzyką elektroniczną, tacy artyści jak Vangelis, czy Jean Michel Jarre, potrafią stworzyć poezję.
Elektronika, a techno to zupełnie co innego. Każdemu kto porównuje te dwa gatunki jestem skłonny powiedzieć parę niemiłych słów, a to ze względu na to, że bardzo często słucham elektroniki. To tak jak porównywanie rocka do zespołów pokroju Feel. Niewłaściwe, jednym słowem.
Set Harth
Jack Sparrow
Posty: 49
Rejestracja: 2011-09-08, 15:33

Re: Techno

Post autor: Set Harth » 2011-09-08, 21:49

Czasami sobie posłucham Derricka Maya, 808 State, Underground Resistance czy Jacka Sienkiewicza.
BlackDog pisze:Muzyka techno jaka jest każdy wie.
Nie każdy - wiele osób myli techno z gatunkami takimi jak dance (zwłaszcza hard dance i euro dance), trance (zwłaszcza hard trance, vocal trance, uplifting trance i euro trance) i hardstyle, które w rzeczywistości bardzo się od tego różnią.
BlackDog pisze:nie widze w tejże muzyce nic ciekawego, a jedynie prostotę, wielką prostotę i głupotę.
Że prostotę, to zgoda, ale głupotę? Techno powstało w wyniku fascynacji trójki Murzynów z Detroit twórczością zespołu Kraftwerk i jednocześnie futuryzmem, nowoczesnymi technologiami i kosmosem. I estetykę chłodnego brzmienia elektroniki połączyli z ciepłym, witalnym funkiem. To połączenie jest kontrastowe i dość oryginalne, nietypowe, ale co w tym głupiego?
haughton pisze: Muzyka powinna byc czyms wiecej niz tylko zlepkiem dzwiekow, ktore potrafi stworzyc kazdy na domowym komputerze przy uzyciu odpowiedniego programu.
Tylko że techno najczęściej jest tworzone przy użyciu syntezatorów i automatów perkusyjnych, a nie komputerów. Mimo wszystko to nie to samo.
haughton pisze:nie przecze, ze techno nadaje sie do zabawy na parkiecie
Raczej się nie nadaje. Wątpię, by ktokolwiek chciał tańczyć przy utworach takich jak:
http://www.youtube.com/watch?v=sMq90UAg-Zw
czy
http://www.youtube.com/watch?v=i7FHiG3O ... re=related
Iwa pisze:"Saticfaction" i "California dreaming" Benny'ego Benassiego, czy ostatni hit MBrother "Trebles"
Ale co te piosenki mają wspólnego z techno? To raczej dance w różnych wydaniach.
Scourge33 pisze: kawałki Dj'a Tiesto
Tiesto tworzy trance, a nie techno.
Solar pisze:Jeszcze rozumiem kiedy leci to na jakiejś imprezie czy dyskotece
Techno nigdy nie leci na dyskotece. Techno nie ma nic wspólnego z Manieczkami, białymi rękawiczkami, odblaskowymi kijkami i zegarkami, okrzykami "Jazda!", "Lecimy!" itd. - ze zjawiskiem zwanym wiksą. Ani nie jest słuchane przez dresów. Dresy słuchają hard trance i hardstyle.
Christine pisze:te wszystkie syntezatory, to jest sztuczne... Prawdziwa muzyka to instrumenty: gitara, bembny, flety itp.
W takim razie heavy metal też jest sztuczny, bo gitary elektryczne mają przetworniki. ;)
lukass pisze:ta słynna żaba, która całą płytę "ściągnęła".
To dance, a nie techno.
ODPOWIEDZ