Ghost Hunt

Ktoś
Indiana Jones
Posty: 178
Rejestracja: 2007-05-06, 10:52
Lokalizacja: Zakopane

Ghost Hunt

Post autor: Ktoś » 2007-07-09, 12:51

Obrazek

gatunek: horror, kryminał, komiedia
reżyseria: Rei Mano
scenariusz: Reiko Yoshida, Rika Nakase, Tsutomu Kamishiro
muzyka: Toshio Masuda

Fabuła:
Serial jest o pewnej licealistce Mai ktora dzięki szczególnemu zbiegowi okoliczności zostaje asystenką łowcy duchów - niejakiego Kazuya Shibuya, ktory mimo swego bardzo młodego wieku (ma dopiero 17 lat) jest szefem organizacji SPR (Shibuya Psychic Research).


Ostatnio natrafiłam przypadkiem na "Ghost Hunt" . Obejżałam pierwszy odcinek, przeczytałam recenzje, w ktorej oczywiscie anime było zachwalane pod niebiosa, że straszny i wciągający.
Pierwsze 3 odcinki bynajmniej straszne nie są i wciągajce tez średnio. Za to później kiedy ekipa pogromców duchów dostaje naprawde poważne zlecenie od rodziny zamieszkującej nawiedzony dom akcja sie rozkręca, historia wciąga...i co najciekwasze jest strasznie (co jest dużym zaskoczeniem bo zwykle horrory anime nie robią na mnie wrażenia).
Bardzo przyjemna dla oka grafika, szczegółowa (bohaterowie często zmieniają strój co jest rzadko spotykane we wszelakich animacjach) i atrakcyjna. Świetan muzyka, nie ma piosenek są tylko sekwencje instrumentalne, ktore śwetnie współgrają z klimatem Ghost Hunt.
Podsumowując "Ghost Hunt" to kawał niezłej rozrywki na przyzwoitym poziomie.
ODPOWIEDZ