Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Zaginiony Batalion

Cichy
Forrest Gump

Zaginiony Batalion

Postautor: Cichy » 2009-03-18, 17:44

Obrazek

INFORMACJE O FILMIE:
Reżyseria: Russell Mulcahy
Scenariusz: James Carabatsos
Zdjęcia: Jonathan Freeman (I)
Muzyka: Richard Marvin
Gatunek:dramat/wojenny
Data premiery 2001-12-02 (Świat)
Obsada:
Rick Schroder - Major Charles White Whittlesey
Phil McKee - Kapitan George McMurtry
Jamie Harris - Sierżant Gaedeke
Jay Rodan - Porucznik Leak
Adam James - Kapitan Nelson Holderman

TRESC:
Historia oparta na faktach. Październik 1918 roku, ostatnie tygodnie I wojny światowej. Amerykański batalion pod dowództwem byłego prawnika z Wall Street majora Charlesa Whittlesey zostaje otoczony w lasach Argonne we Francji. Ponad 500 żołnierzy znajduje się w sytuacji bez wyjścia. Śmiertelne zagrożenie stanowi nie tylko armia wroga, ale także amerykańska artyleria, której ostrzał trafia również we własne oddziały. Pierwsi żołnierze giną od kul niemieckich snajperów. Prawdziwa masakra zaczyna się, gdy batalion znajduje się w zasięgu broni maszynowej wroga. Młodzi żołnierze mają tylko dwie opcję: poddać się lub zginąć. Wybierają trzecią...

Film jak można zgadnąć oparty na I wojnie światowej , nie będę zdradzasz szczegółów bo sami zobaczycie , ale efekty , dobrani aktorzy rewelacyjnie pasują do filmu , co ja tu będę pisac, obejrzcie sami to się przekonacie (pozytywnie) :)
AsiaH
Forrest Gump

Re: Zaginiony Batalion

Postautor: AsiaH » 2015-03-24, 10:31

Bardzo dobry film. Doskonale zrobiony i oddający moment chwili na froncie. :-)

Mam za to taką małą refleksję. To raczej mało istotny, nawet drobiazgowy, wątek I WŚ. Amerykanie dzięki dobrej produkcji filmowej rozpowszechnili go. Wyprodukowanie filmu na podobnym poziomie w Polsce nie stanowiłoby jakiegoś większego problemu, a jednak stanowi. Nie potrafimy wyprodukować filmu wojennego, historycznego na odpowiednim poziomie. Jesteśmy specjalistami od nieudanych produkcji tego typu!!!
Ostatnio zmieniony 2015-04-02, 19:59 przez AsiaH, łącznie zmieniany 1 raz.
ancekabance
Vincent Vega

Postautor: ancekabance » 2016-01-20, 14:56

Zdecydowanie tak. Nie wiem co mnie bardziej fascynuje w tej historii - sama historia, gra aktorska czy może fakt, iż film uświadamia jak wiele się zmieniło od czasów I wojny światowej...jak nowoczesny sprzęt ułatwia pracę żołnierzy jednocześnie okradając ich z umiejętności, które mieli ich koledzy po fachu jeszcze kilkanaście lat temu. Bardzo dobry film
Krzysiu Wiasa
Jack Sparrow

Postautor: Krzysiu Wiasa » 2017-05-21, 07:21

Ooo tak zdecydowanie film przypominajacy historie na wojnie, swietna akcja w calym filmie, bardzo dobrze zrobiony

Wróć do „Wojna”