Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Imigranci (Dheepan)

filmidło
Vincent Vega

Imigranci (Dheepan)

Postautor: filmidło » 2015-11-02, 11:29

Za niecałe dwa tygodnie w kinach, wybieracie się?

reżyseria: Jacques Audiard
scenariusz: Jacques AudiardThomas BidegainNoé Debré
gatunek: Dramat
produkcja: Francja
premiera: 13 listopada 2015

Złota Palma Najlepszy film Jacques Audiard

Fabuła: Bojownik ze Sri Lanki ucieka z udawaną rodziną do Francji, gdzie obejmuje posadę dozorcy.
Awatar użytkownika
premierka
Jack Sparrow

Re: Imigranci (Dheepan)

Postautor: premierka » 2015-11-23, 09:23

Imigranci dobry film!
Pierwsze sceny wojny pokazują od czego uciekaja nasi bohaterowie, potem Paryż, kótry miał być rajem, a znów uciekali, od policji, bo handlowali badziwiem póbując zarobić, no i jak został dozorcą wydawało się, że już będzie tylko lepiej, z górku, a tu też nie tak latwo... Gangi. Francja niby chce pomagać, ma jaieś urzędy a sobie nie radzi. A co dopiero u nas by było, jakbyśmy tak zaczęli szerzej orzyjmować uchodźców? Wydaje mi się, że nie jesteśmy na to gotowi.
filmidło
Vincent Vega

Postautor: filmidło » 2015-11-23, 09:36

Ja też już po seansie. Mocny film, który zostaje jeszcze w głowie długo po seansie. Pokazuje, że czasami warto spojrzeć na coś z czyjegoś punktu widzenia, spróbować się postawić w sytuacji kogoś innego, bo nigdy nie wiadomo co nam przyniesie los...
ancekabance
Vincent Vega

Postautor: ancekabance » 2015-11-25, 09:55

Mnie bardzo poruszyła. Szczególnie podoba mi się to, że pokazali tę historię z perspektywy samych imigrantów, a nie osób trzecich. Zmusza to widza do próby utożsamienia się z bohaterami, zrozumienia ich problemów. Bardzo dobry!
Awatar użytkownika
Alifix
Forrest Gump

Postautor: Alifix » 2016-10-10, 10:55

Bardzo dobry film - wciągający i trzymający w napięciu. Jestem ciakawy na ile odwzorowuje realia paryskich przedmieść zamieszkałych przez emigrantów.

Wróć do „Dramat | Obyczaj”