Upodobania kulinarne

Luźne rozmowy na tematy, które nie pasują do żadnego innego działu.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Upodobania kulinarne

Postautor: Dusqmad » 2006-08-03, 15:58

Jako, że powoli zaczyna dochodzić godzina 17, a co za tym idzie myślę o tym, aby dobrze sobie pojeść wychodzę z tym wątkiem. Co lubicie jeść, jakie typy kuchni preferujecie - piszcie o wszystkim związanym z waszymi upodobaniami kulinarnymi.

Ja najbardziej preferuję włoską kuchnie. Nie ma to jak porządna pizza, jeszcze lepiej jeśli jest to coś naprawdę ostrego w stylu Diablo. Poza tym z Włoch jest jeszcze Spagetti w sosie Bolone, a na dalszym planie tradycyjna kuchnia amerykańska, równie tradycyjnie zwana fast foodem: frytki, zapiekanki, hamburgery, hot-dogi.
Awatar użytkownika
Iwa
Jack Sparrow

Re: Upodobania kulinarne

Postautor: Iwa » 2006-08-04, 12:16

Ja najbardziej lubię moją regionalną potrawę, czyli kartacze. Są to takie duże zmieniaczane pyzy z mięsem w środku. Jeśli kiedykolwiek będziecie na suwalszczyźnie to musicie tego spróbować. Lubię też gołąbki, pizzę, fast foody. Raczej nie mam ulubionego typu kuchni.
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Postautor: Issa » 2006-08-05, 12:48

Mmm, jedzonko... Uwielbiam jeść, przygotowywać sobie posiłek. Boże, aż się głodna zrobiłam.
Wracając do tematu: w kuchni stawiam pierwsze kroki. Umiem ugotować makaron, który uwielbiam. Tylko raz zdarzyło mi się nalać za mało wody i przywarł do dna. Ale tamtego dnia chodziłam zamyślona, więc się nie dziwcie. Sama do końca nie zrobiłam, ale poradziłabym sobie przy spaghetii. Umiem jeszcze parę innych rzeczy, ale je potrafi każdy.
Z kuchni to lubię wszystko co mączne, ciekawe... No i pizze, ostatnio jadłam z bananem, ananasem i resztą zwykłych składników, plus sos czosnkowy. Dobre, choć z opisu wydaje się dziwne. Pewnie w przyszłości będą gotowała różne rzeczy, szukała czegoś nowego i eksperymentowała.
Awatar użytkownika
Gabriel
Indiana Jones

Postautor: Gabriel » 2006-08-15, 16:02

Moje upodobanie to zdrowo i nietłusto..oraz koneicznie wegatariańsko...
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Postautor: BlackDog » 2006-08-15, 20:00

Znowu wegetarianizm. Bleee (nie chce nikogo urazić) - bez miesa sie nie obede. Zawsze musi być w dniu jakiś posiłek mięsny, inaczej nie odczuję, ze zjadłem coś dobrego. Zwlaszcza, ze nie lubie tych wszytskich serkow i sporej ilości warzyw - umarłbym bez pożywienia ze zwierząt. No i mieskzam na wsi, tu się zwierzaki hoduje, zabija i je ;) Trudniej o przejście na roślinożercę.
Awatar użytkownika
Gabriel
Indiana Jones

Postautor: Gabriel » 2006-08-15, 20:13

Ja bym nie przeżyła jakbym miała zjeść coś co zabito żebym to zjadła dla przyjemnosci :P A już tymbardziej nie zjadłabym czegoś co specjalnie na zjedzenie hoduję :/ No ale to nie temat o wegetarianiżmie wiec nie poruszajmy dalej tematu :P w roślinach siedzę od 13 roku życia i dzieki temu umiem gotować :D Matka poweidziała mi "To w takim razie sobie sama gotuj"..i jestem doskonałym kucharzem :D
kacperski
Mad Max

Postautor: kacperski » 2006-08-16, 21:09

schaboszczaski i tylko schaboszczaki ; D Najlepiej jeszcze w bułce tartej ; D
Awatar użytkownika
Gabriel
Indiana Jones

Postautor: Gabriel » 2006-08-17, 10:11

Schaboszczaki robi sie w bułce tartej :P Tzw. panierce no ;)
kacperski
Mad Max

Postautor: kacperski » 2006-08-18, 15:27

ej! nie jestem kucharzem :P skąd mogłem wiedzieć że to akurat sie "panierka" nazywa :P
Awatar użytkownika
Gabriel
Indiana Jones

Postautor: Gabriel » 2006-08-18, 22:12

Eee..od mamy? Szkoły..koelgów..tak jak z sexem..też sie od nich dowiedziałeś ;) no dobra..rozumiem..nie każdy wie co to paniarka :D
kacperski
Mad Max

Postautor: kacperski » 2006-08-20, 15:53

A Ty wiesz co to jest "odnajdywanie adresów funkcji API za pomącą Export Section" albo "wykorzystanie p0fa przeciiw nmapowi" ?? NIE?! !!! A mama Ci nie powiedziała? A koledzy? A nauczyciele w szkole?

Wiesz... ktoś kto nigdy sie takimi rzeczami nie interesował, nie może wiedzieć o co chodzi! Ja nie jestem kucharzem i nie wiem że to sie tak nazywa! Ja nawet jajaecznicy zrobić nie potrafie : P . Tobie też pewnie zawiele te "zdania powiżej" nic nie mówią. ie trzeba sie od razu z kogoś naśmiewać : P Newbie needs help!
Awatar użytkownika
Gabriel
Indiana Jones

Postautor: Gabriel » 2006-08-20, 16:10

Panie Kacperski nie denerwuj sie bo Ci cholesterol podskoczy ;) Nie "naśmiewałam" sie z Ciebie i tu możesz mi wierzyć na słowo, bo naprawde nie jest w moim ineteresie nabijanie sie z kogoś w tak błahym temacie..I nie nadinterpretuj..poprostu trochę poczucia humoru i każdemu a przynajmniej mi ułatwisz egzystencje na tym forum. W sumie to rozśmnieszył mnie dopiero ten post..a nie to, ze nie wiedziałeś co to ta biedna panierka :D Wiec...spokojnie..
kacperski
Mad Max

Postautor: kacperski » 2006-08-20, 20:33

ja jestem bardzo spokojny ;D po prostu mam dziwny charakter :D który bardzo lubi schaboszczaki ; ) Chesz coś śmisznego? :D

"Przed Wami bardzo przystoji chłopcy z Rumunii! Akcent !! " - Hity na czasie :D buheheheheheh :D nie mogłem z tego! :d najpierw Słowacki "The Jet Set" a potem te rumuny :D aaachchahahahahahahhaha :D nie moge :D jak gadali to mieli fajny AkCenT
zubel
Vincent Vega

Postautor: zubel » 2007-02-20, 12:19

Dusqmad pisze:Ja najbardziej preferuję włoską kuchnie. Nie ma to jak porządna pizza, jeszcze lepiej jeśli jest to coś naprawdę ostrego w stylu Diablo. Poza tym z Włoch jest jeszcze Spagetti w sosie Bolone, a na dalszym planie tradycyjna kuchnia amerykańska, równie tradycyjnie zwana fast foodem: frytki, zapiekanki, hamburgery, hot-dogi.

Zgadzam się z Tobą w 100%.
Ja również preferuję kuchnie włoską.
Nie ma to jak pizza, Spagetti i Cannelloni.
Awatar użytkownika
skiszony
Indiana Jones

Postautor: skiszony » 2007-02-20, 12:23

Gabriel pisze:Moje upodobanie to zdrowo i nietłusto..oraz koneicznie wegatariańsko...

doookładnie. podzielam upodobania kulinarne.
Awatar użytkownika
Guskas
Terminator

Postautor: Guskas » 2007-05-18, 22:13

A ja jestem wegetarianką, w sumei narazie nie tak długo, bo od 6 lat, ale nie ciagnie mnie w ogóle do mięsa, a co najśmieszniejsze zraził mnie tak jeden parszywy kotlet na wycieczce szkolnej do którego zostałam zmuszona, to była katorga, krwawy praktycznie nieugotowany kotlet ktorego nie dało się przełknąc, od tąd mięsa już nei tykam, chodźby nie wiem jak pachniało, bo zawsze mi się z ym czymś kojarzy, ale w ogóle nigdy za nim nie przepadałam :). Za to kocham jeść ryby, wszytskie i przetwazane prawie w kazdy sposób.
gosia.
Jack Sparrow

Postautor: gosia. » 2008-07-15, 21:50

Ja gustuję głównie w kuchni włoskiej- pizza- chyba każdy uwielbia pizzę; spaghetti- pod każdą postacią i napoli i bolognese, byle by sos był mocno pomidorowy i może być z serem; lasange, pana cota(co prawda to deser, ale uwielbiam..). A tak poza tym lubię frytki, tosty, zupę pomidorową... :-P
vegeKlaudia
Forrest Gump

Postautor: vegeKlaudia » 2018-01-10, 14:21

Ja bardzo lubię kuchnię włoską, może też dlatego, że często bywam we Włoszech. Poza tym kuchnia włoska wydaje się być łatwa i szybka, ale żeby dania smakowały dobrze i tak jak w ich ojczyźnie, trzeba przyrządzać wszystko według opracowanych receptur.

Wróć do „Offtopic”