Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Opinie o Serwisie Filmowo

Wszystko co dotyczy spraw związanych z Serwisem Filmowo: komentarze, propozycje, uwagi.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator
Posty: 1955
Rejestracja: 2006-08-01, 06:40

Opinie o Serwisie Filmowo

Post autor: Dusqmad » 2006-08-01, 08:53

26 maja w sieci oficjalnie zadebiutował nowy serwis filmowy - "Filmowo". Powstał on z kumulacji pasji, chęci dążenia do nieustannego rozwoju filmowych zainteresowań, uczynienia tej dziedziny kultury czymś jeszcze ważniejszym dla życia. Co odróżnia nas od konkurencji? Z pewnością to, że nie skupiamy się na nowinkach, bajkach o życiu gwiazd na miarę plotkarskich czasopism - z uporem podążamy w innym kierunku. Na naszych łamach znajdziesz recenzje, artykuły, biografie znanych aktorów, aktorek - ogólnie ludzi kina, poza tym dość pokaźny zbiór kultowych cytatów, które wypada znać każdemu miłośnikowi kina oraz coś bardziej niepowtarzalnego - dział poświęcony postaciom filmowym. Wszystko to stara się łączyć wiedza, dokładna analiza i rzetelna krytyka.

Serwis jest stosunkowo młody, a aby nadal z powodzeniem go tworzyć pragnę poznać wasze zdanie na jego temat. Czy spełnia oczekiwania miłośników kina, jakie są jego mocne strony, jakie zaś słabe, co należy dodać, bądź zmienić, aby stanowił sobą jeszcze więcej, czego Wam w nim brakuje i czego po nim oczekujecie.
Ostatnio zmieniony 2010-05-11, 16:10 przez Dusqmad, łącznie zmieniany 4 razy.
karol
Forrest Gump
Posty: 3
Rejestracja: 2006-08-02, 18:46

Re: Opinie o Serwisie Filmowo

Post autor: karol » 2006-08-02, 19:00

Serwis Filmowo.net, jak dla mnie jest OK...
Zmieniłbym tylko kilka spraw technicznych...
Skomentuj recenzję- pod recencjami filmów jest link "Skomentuj recenzję" ... i recenzja wysyłana jest za pomocą meila... radziłbym umożliwić komentowanie odrazu na stronie... i auto umieszczanie recenzji... jak np. na Onet.pl

No i wyszukiwarka by się przydała... np. od cytatów, itd...

Do niczego innego nie mogę się przyczepić.

Pozdrawiam, Karol 8-)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator
Posty: 1955
Rejestracja: 2006-08-01, 06:40

Re: Opinie o Serwisie Filmowo

Post autor: Dusqmad » 2006-08-03, 06:02

karol pisze:Skomentuj recenzję- pod recencjami filmów jest link "Skomentuj recenzję" ... i recenzja wysyłana jest za pomocą meila... radziłbym umożliwić komentowanie odrazu na stronie...
Nie chcę iść w ślady Filmwebu, czy Stopklatki - na przykładzie szczególnie tej pierwszej strony widać, że komentarze mogą się stać największą plamą w niemalże doskonałym serwisie. Są trolle oceniający film w skali od "zaje***** do c**jowy", dla których szczytem krytyki jest zwyzywać recenzenta i jego rodzinę - wolę tego uniknąć.
karol pisze:i auto umieszczanie recenzji... jak np. na Onet.pl
To się akurat na nic nie zda. Zanim recenzja zostanie umieszczona na stronie muszę ją przeczytać i zdecydować, czy spełnia wszystkie wymogi, z kolei w następnym etapie sprawdza ją koreka i wyłapuje wszystkie błędy, które popełnił autor.
karol pisze:No i wyszukiwarka by się przydała... np. od cytatów, itd...
Dobra uwaga, postaram się coś z tym zrobić.
Azgaroth
Tyler Durden
Posty: 445
Rejestracja: 2006-12-07, 16:39

Re: Opinie o Serwisie Filmowo

Post autor: Azgaroth » 2006-12-07, 17:04

Serwis ciekawy. Zwłaszcza podoba mi się orginalny pomysł z działem postacie filmowe. Szkoda, że jest mało tekstów, no i nie ma recenzji nowości kinowych, wiem że nikt na kasie nie leży żeby co tydzień chodzic do kina, ale bez tego serwis się nie wybije.
Rubenos
Darth Vader
Posty: 783
Rejestracja: 2006-08-03, 11:33
Lokalizacja: z Kosmosu

Re: Opinie o Serwisie Filmowo

Post autor: Rubenos » 2007-02-10, 23:36

Dusq nie możnaby było wprowadzić taki system nawsów jak tutaj na tej stronce?
klik
Byłoby wtedy o wiele bardziej widoczne, że serwis żyje. Podobnie z komentarzami do tekstów. Na tamtej stronce sprawdza się znakomicie, i raczej występuje mała szansa na "sfilmwebowienie" że się tak wyrażę. ;)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator
Posty: 1955
Rejestracja: 2006-08-01, 06:40

Re: Opinie o Serwisie Filmowo

Post autor: Dusqmad » 2007-02-11, 19:57

Coś ten Twój link nie działa... Powiem tak: nad newsami się już zastanawiam od jakiegoś czasu, mógłbym oprzeć je na silniku z PHP by Przemo, ale to by wymagało dobrych kilku godzin (wieczorów?) dostosowania kodu pod serwis. Myślę, że najlepiej będzie wystartować z tym (o ile w ogóle) przy nowej odsłonie strony, którą miejmy nadzieje już za kilka miesięcy dane nam będzie oglądać.

Zastanawiam się też nad celowością publikowania tych newsów: nie wyprzedzimy i tak czołowych portalów, każdy zainteresowany nowinkami wybierze filmweb, a sporo trzeba będzie nad tym pracować, natomiast po kilku dniach już efektów tej pracy widać nie będzie. Myślę, że to by wymagało jakiejś sondy.

Jeśli nie newsy to z pewnością zdecyduję się na jakiś informator o premierach na stronie głównej, nowościach DVD itp - uważam to za lepsze rozwiązanie.

Nie wiem natomiast jak rozwiązać sprawę komentarzy - dałoby się, ale myślę, że lepiej aby autor otrzymał komentarz na maila. Trochę głupio wyjdzie, jeśli ktoś będzie publicznie wytykał mu błędy nawet jeśli zrobi to w kulturalny sposób.
Rubenos
Darth Vader
Posty: 783
Rejestracja: 2006-08-03, 11:33
Lokalizacja: z Kosmosu

Re: Opinie o Serwisie Filmowo

Post autor: Rubenos » 2007-02-11, 20:15

Dusqmad pisze:Coś ten Twój link nie działa...
Link nie działa, bo niestety od niedawna stronka ma przeogromny problem z serwerem, i to czy działa czy nie, to właściwie loteria. Mają wkrótce zmienić serwer. Troszkę szkoda, że obecnie są właśnie te trudności bo względem newsów i komentarzy wg mnie stanowi ona doskonały wzór.
Dusqmad pisze:Zastanawiam się też nad celowością publikowania tych newsów: nie wyprzedzimy i tak czołowych portalów, każdy zainteresowany nowinkami wybierze filmweb, a sporo trzeba będzie nad tym pracować, natomiast po kilku dniach już efektów tej pracy widać nie będzie. Myślę, że to by wymagało jakiejś sondy.
Szany na to nie ma. Przynajmniej na razie. Raczej byłbym za publikowaniem newsów odnośnie aktualizacji na stronie tj.o zamieszczenu nowych recenzji, biografii itd. Grunt by była wyświetlana data aktualizacji. Albo tak, bądź można przy wyświetlanych na stronie tytuowej recenzjach dodawać datę przyłączenia. Byle było bardziej widoczne, że serwis żyje.
Dusqmad pisze:Nie wiem natomiast jak rozwiązać sprawę komentarzy - dałoby się, ale myślę, że lepiej aby autor otrzymał komentarz na maila. Trochę głupio wyjdzie, jeśli ktoś będzie publicznie wytykał mu błędy nawet jeśli zrobi to w kulturalny sposób.
Można też stworzyć dział na forum w którym umieszczałoby się recenzje przed publikacją, by każdy mógł napisać swoje uwagi. Pomysł z meilem uważam mimo wszystko za dosyć chybiony. W ogóle wątpię aby wiele osób z niego korzystało.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator
Posty: 1955
Rejestracja: 2006-08-01, 06:40

Re: Opinie o Serwisie Filmowo

Post autor: Dusqmad » 2007-02-13, 19:27

Rubenos pisze:Albo tak, bądź można przy wyświetlanych na stronie tytuowej recenzjach dodawać datę przyłączenia. Byle było bardziej widoczne, że serwis żyje.
Wprowadzam to począwszy od dzisiejszej aktualizacji..
Rubenos pisze:Można też stworzyć dział na forum w którym umieszczałoby się recenzje przed publikacją, by każdy mógł napisać swoje uwagi.
To tak jak DivX - przed premierą możesz oglądnąć film, ale jakość jest kiepska.
Rubenos pisze:Pomysł z meilem uważam mimo wszystko za dosyć chybiony. W ogóle wątpię aby wiele osób z niego korzystało.
Wiele nie korzysta - ja sam dostałem tylko kilka komentarzy na maila. Ale czy znajdą się chętni do komentowania jak wprowadzi się takie udogodnienie - np. temat "Nowości na stronie" służy również komentowaniu, a nikt jakoś specjalnie się w nim nie udziela.
Awatar użytkownika
Ovë
Indiana Jones
Posty: 251
Rejestracja: 2006-09-07, 14:56
Lokalizacja: Ostrze brzytwy

Re: Opinie o Serwisie Filmowo

Post autor: Ovë » 2007-02-14, 00:04

Jeżeli ktoś miałby oceniać moje prace przed publikacją, to ja dziękuję za taką współpracę. To by sprowadzało się do tego, że każdy komu punkt widzenia autora nie przypadłby do gustu, by wysuwał swoje zastrzeżenia, w kółko trzeba by wałkować temat.

Natomiast błędy merytoryczne można poprawić. Fajnie jakby autorzy tekstów mieli możliwość ich edycji, bo czasem głupio zawracać Tobie głowę Dusqmad, i chyba wszystkim ułatwiło by to życie.
Rubenos
Darth Vader
Posty: 783
Rejestracja: 2006-08-03, 11:33
Lokalizacja: z Kosmosu

Re: Opinie o Serwisie Filmowo

Post autor: Rubenos » 2007-02-14, 00:08

Raczej chodziłoby mi o błędy merytoryczne. :) Odnośnie samych recenzji, to jest to opinia autora i nikt nie ma raczej prawa wytykać jej tego czy tamtego. \
Ale sprawa jest już chyba jasna odnośnie komentowania. :)
Awatar użytkownika
Ovë
Indiana Jones
Posty: 251
Rejestracja: 2006-09-07, 14:56
Lokalizacja: Ostrze brzytwy

Re: Opinie o Serwisie Filmowo

Post autor: Ovë » 2007-02-14, 12:19

Ale pewnie sprowadziłoby się to do tego, że każdy by chciał swoje dwa grosze wcisnąć, niektórzy nie przepuszczą, żadnej okazji i jak bym napisał recenzję w której zmiótłbym z ziemi „Piratów z Karaibów” to zaraz byłoby 300 postów z płaczem i zgrzytaniem błędów („co?! Taki film!! Takie arcydzieło!!”).

Błędy rzeczowe to z kolei chyba nie są aż tak częste, aby nie można by ich zgłosić na maila. Ja dostałem do tej pory tylko jednego, bo nawet jak ktoś błąd zauważa to nie chce mu się maila wysyłać.
Dlatego uważam, że redaktorzy powinni mieć możliwość edycji swoich tekstów.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator
Posty: 1955
Rejestracja: 2006-08-01, 06:40

Re: Opinie o Serwisie Filmowo

Post autor: Dusqmad » 2007-02-14, 19:41

Ovë pisze:Dlatego uważam, że redaktorzy powinni mieć możliwość edycji swoich tekstów.
Nie ma takiej opcji - strona jest w HTML'u więc redaktorzy musieliby mieć dostęp do serwera. Mi nie przeszkadza jak ktoś pozawraca głowę od czasu do czasu ;).
Awatar użytkownika
Ovë
Indiana Jones
Posty: 251
Rejestracja: 2006-09-07, 14:56
Lokalizacja: Ostrze brzytwy

Re: Opinie o Serwisie Filmowo

Post autor: Ovë » 2007-02-14, 20:55

Szkoda, może w przyszłości uda się temu zaradzić. Bo chociażby moja recenzja do „Jeźdźca wielorybów”: „Mamy tu bowiem zarówno (wyciąć słowo zarówno), ogólnie (wyciąć słowo ogólnie) ”, wkradły się takie błędy przy korekcie, trochę głupio to wygląda. Czasem mam też wrażenie, że panie od korekty za bardzo polegają na Wordzie w sprawie interpunkcji. Najlepiej jakby ktoś wszystkie recenzje od nowa przeczytał i wyłapał w nich błędy (trochę ich jest).
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden
Posty: 415
Rejestracja: 2006-08-02, 14:42
Lokalizacja: Nisko

Re: Opinie o Serwisie Filmowo

Post autor: Issa » 2007-02-15, 10:12

Ovë pisze:Czasem mam też wrażenie, że panie od korekty za bardzo polegają na Wordzie w sprawie interpunkcji.
Ja polegam tylko i wyłącznie na swojej wiedzy. Wordem się nie sugeruję, bo on wstawia przecinki przed wspójnikami w każdym miejscu, nawet w takim, gdzie ten przecinek kompletnie nie jest potrzebny.
Awatar użytkownika
Ovë
Indiana Jones
Posty: 251
Rejestracja: 2006-09-07, 14:56
Lokalizacja: Ostrze brzytwy

Re: Opinie o Serwisie Filmowo

Post autor: Ovë » 2007-02-15, 14:55

Jestem bardzo wdzięczny, że w ogóle ktoś zadaje sobie trud, aby to przeczytać i poprawić. Po prostu, kiedy ktoś znajomy wchodzi, aby to przeczytać wraca mi uwagę na taki „wpadki”, bo chcemy być poważnym portalem.
Awatar użytkownika
Ovë
Indiana Jones
Posty: 251
Rejestracja: 2006-09-07, 14:56
Lokalizacja: Ostrze brzytwy

Re: Opinie o Serwisie Filmowo

Post autor: Ovë » 2007-02-15, 14:57

Zjadło mi kawałek wypowiedzi. Po prostu, kiedy ktoś znajomy wchodzi, aby to przeczytać zwraca mi uwagę na takie „wpadki”, których musimy unikać, bo chcemy być poważnym portalem.
Ciekavy
Vincent Vega
Posty: 19
Rejestracja: 2006-08-31, 10:40

Re: Opinie o Serwisie Filmowo

Post autor: Ciekavy » 2007-04-04, 07:47

Dusqmad, czy mógłbyś się podzielić statystyką wejść na stronę? Jaką oglądalność mają poszczególne teksty na stronie? Mam cichą nadzieję, że dane te nie są sciśle tajne? :-)

Dusqmad» Są ; P
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Ciekavy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator
Posty: 1955
Rejestracja: 2006-08-01, 06:40

Re: Opinie o Serwisie Filmowo

Post autor: Dusqmad » 2009-11-15, 16:05

Dziś Filmowo.net doczekało się zmian w grafice. Czy nowa wersja podoba Wam się bardziej od poprzedniej? Proszę o opinie :)
alvinwieworka
Jack Sparrow
Posty: 32
Rejestracja: 2014-02-05, 10:20

Re: Opinie o Serwisie Filmowo

Post autor: alvinwieworka » 2014-02-12, 12:49

Niezły portal, mozna znalezc duzo ciekawych rzeczy o filmach. Mnie najbardziej rozwala dział z Co to za film. Niektóry opisy uzytkownikow moga przesć do historii. Niezwykle ciekawy pomysl z tym zgadywaniem, tylko powiem trudno mi idzie.
ODPOWIEDZ