Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

4x02 Confirmed Dead

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków czwartego sezonu.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

4x02 Confirmed Dead

Post autor: Dusqmad » 2008-02-01, 19:19

4x02 Confirmed Dead

Retrospekcja: Ludzie z frachtowca

Premiera: 07.02.2008
zaryczka
Vincent Vega

Re: 4x02 Confirmed Dead

Post autor: zaryczka » 2008-02-08, 17:55

Oj działo sie... Tylko co bedzie dalej? Przybyli po Bena a Ben w niewoli... 8-)
katja
Forrest Gump

Post autor: katja » 2008-02-09, 10:49

drugi odcinek juz zdecydowanie lepszy, w koncu sie cos dzieje :-) az chce sie czekac na nastepny :lol:
buła
Forrest Gump

Post autor: buła » 2008-02-09, 12:37

serial jest przedni, z każym odcinkiem to nowe przygody, nowe zagadni i nowe niewyjaśnione okoliczności :-) i za to ze jest tak tajemniczy... jest super :!:
Szarley
Mad Max

Post autor: Szarley » 2008-02-09, 13:52

Nie no, super odcinek!!! Były naprawdę fajne momenty, i rzeczywiście, jak wspomniał mój poprzednik - odcinek lepszy wedle mnie od pierwszwgo. Były momenty, gdzie mnie zatykało - jak ktoś zaczął strzelać do tej nowej - a to się okazało, że Ben. Niezły desperat z niego, tak a propo.
Znowóż rozśmieszyło mnie to wytłumaczenie, czemu Lock, pomimo kulki jaką dostał, nie umarł - bo nie miał nerki. To było dobre, choć i tak mało wiarygodne. Zauważyłem, że wiele trupów w Lostach pada, choć de facto nikt nie umiera. Naomi też - choć umarła z pewnym opóźnieniem. No i ten kod, dotyczący siostry... Brrrr.
[Zachowanie tego brodatego nowego, którego Jack i Kate znaleźli i Azjaty (od duchów) było dosyć... dziwne. Mam na myśli to, że zachowywali się jak jacyć Amerykańscy tworcy filmowi. Takie mi się przypuszczenie nasunęło. Nie wiem dlaczego. To tak a propo].
Jestem też szalenie ciekaw, czemu ci ludzie chcą Bena?
Teraz nikt raczej nie pokusi się o zabicie Linusa, bo przecież od niego teraz dużo zależy.
Zobaczymy. Nie mogę się doczekać!!!
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2008-02-09, 16:37

Zastanawiam się co to ma być? Retrospekcje z udziałem znajomych Naomi przeszkadzają w oglądaniu serialu nie mniej, niż seria donośnych pierdnięć. Teraz mamy dwa seriale w ciągu 40 minut... To już nie są ci sami „Zagubieni”, klimat jest zupełnie inny. Najbardziej zdziwiła mnie załoga helikoptera. To jest to, o czym pisałem w komentarzu poprzedniego odcinka: za bardzo ten serial udziwniają. Dziś mamy azjatyckiego pogromcę duchów, a jak tak dalej pójdzie to w kolejnych sezonach zaserwują nam na wyspie obcych, albo Wielką Stopę. Po prostu twórcy obsesyjnie próbują zatrzymać widza przy serialu. Zauważcie: każdy sezon jest inny, w tym jednak za bardzo przesadzono z innowacjami. A to dopiero początek...
Jestem też szalenie ciekaw, czemu ci ludzie chcą Bena?
Może mają coś wspólnego z Dharmą, którą Ben wyeliminował...
Szarley
Mad Max

Post autor: Szarley » 2008-02-09, 20:23

Dusqmad, napisał:
Najbardziej zdziwiła mnie załoga helikoptera. To jest to, o czym pisałem w komentarzu poprzedniego odcinka: za bardzo ten serial udziwniają. Dziś mamy azjatyckiego pogromcę duchów, a jak tak dalej pójdzie to w kolejnych sezonach zaserwują nam na wyspie obcych, albo Wielką Stopę. Po prostu twórcy obsesyjnie próbują zatrzymać widza przy serialu.
- no, zgadzam się. Nie ci sami Lości, może. Może nie ci sami co w sezonie 1. Może za dużo tu dziwów - ale i na wyspie zdarzali się ludzi widzący duchy, zjawy itp.
Udziwnień nie powinno być. Mnie śmieszą wszystkie te: zabili go i uciekł.
Niemniej ten odcinek 2, wedle mnie nie zakrawa aż na miano odcinka przedstawiającego 2 seriale w ciągu 40 minut. No, nie jest tak źle.
Co do Bena - ja bym się zdziwił, gdyby ci Tamci byli po prostu ludźmi z Dharmy. Byłbym chyba zawiedziony :-/
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2008-02-10, 15:44

Szarley pisze:Może za dużo tu dziwów - ale i na wyspie zdarzali się ludzi widzący duchy, zjawy itp.
Na wyspie... I właśnie to było najlepsze: zero kontaktu ze światem zewnętrznym, zdziwienie pojawiające się po usłyszeniu, że Inni utrzymują kontakt ze światem, totalna izolacja rozbitków. I teraz ten czar pryska: pojawia się helikopter, na dodatek jego załoga jest ekscentryczna jak tajemnice wyspy, ale nie ma w sobie mitycznego pierwiastka, co rozładowuje klimat. Dotąd zakładałem, że świat poza wyspą jest normalny, a ona jest czymś wyjątkowym... A jak jest teraz? Mamy ludzi z wyjątkowymi umiejętnościami, nijak nie powiązanymi z wyspą. Na kilometr śmierdzi "Herosami", których wytrzymałem tylko jeden odcinek...
Szarley
Mad Max

Post autor: Szarley » 2008-02-10, 15:57

Kurczę... no racja. No tak!!! Przeicież kim Lock był poza wyspą? Normalnym człowiekiem!! Kim Dess był poza wyspą? Tchórzem.
Dusqmad, napisał:
Dotąd zakładałem, że świat poza wyspą jest normalny, a ona jest czymś wyjątkowym... A jak jest teraz?
no a teraz wcisnęli gości o mistycznych właściwościach, ajk tego Azjatę. Mistycyzm przeniósł się do realnego świata.
Nawet Hugo, którego wiele mistyczności spotkało, takowy nie wykazywał sam przez sie zdolności nadprzyrodzonych. Dopiero po opuszczeniu wyspy miał "widzenie" Charliego. Racja!!! Te wszystkie nadprzyrodzone rzeczy miały miejsce tylko na wyspie.
No, a teraz... teraz, cóż.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2008-02-10, 16:09

Szarley pisze:Mistycyzm przeniósł się do realnego świata.
Ba, nawet z niego przybierzył na wyspę. Pomyśleć, że załoga statku Naomi może mieć duży udział w wyjaśnianiu tajemnic wyspy. Np ten Azjata może zająć jakieś stanowisko w sprawie widzenia umarłych, mogą też jakoś rozwikłać zagadkę Jacoba... Na razie mamy cztery osoby, załoga z pewnością liczy więcej. Wkrótce z pewnością przybędzie odsiecz i w fabułę może się wplątać jeszcze jakąś jatka z użyciem helikopterów, nowych technologii, serial zupełnie zmieni Image... Jakich gdybań odnośnie fabuły by się nie trzymać to i tak wszystko sprowadza się do tego samego: to już nie to samo "Lost" - za dużo innowacji, za słabe trzymanie się tego co sprawdzone.
Szarley
Mad Max

Post autor: Szarley » 2008-02-10, 18:26

Dusqmad, nawet nie kracz. Już ten jeden helikopter wyglądał kosmicznie, co dopiero kilka na raz :shock:
Nie, no może niebędzie źle. Mam nadzieję. Image imagem, ja liczę na to, że nie przybłąka się za wielu ludzi. Mam nadzieję, że Lock dlaej będzie miał te swoje wglądy w świadomość w wyspę. Myślę, że z jakiś względów to cudowne przybycie innych, jakkolwiek może nie dojść do skutku, a jeśli dojdzie, to niewielu ludzi się wplącze w fabułę.
Ale to są rozmyślania na temat tego co będzie a nie na temat odcinka 2. Offtopic :)
powerr
Tyler Durden

Post autor: powerr » 2008-02-11, 00:43

Właśnie skończyłem oglądać, i muszę przyznać że odcinek zdecydowanie lepszy od pierwszego!
W tym odcinku przynajmniej coś się dzieje, jedynie te retrospekcje są faktycznie bardzo denerwujące.

Ben dokładnie wie kim są i co chcą ludzie z ekipy ratunkowej. Wydawało mi się, tak jak już wspomniał o tym Dusqmad, że są to ludzie związani z Dharmą :!:
Ale słowa Bena: „Na tym statku jest mój człowiek.” spowodowały że zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem nie chodzi tu o kogoś z ludzi Bena który wypłynął z wyspy ale po tym jak John wysadził łódź nie mógł na nią wrócić i chce się zemścić na Benie
Albo Ben jakiś czas temu kogoś „wyrzucił” z wyspy i teraz ta osoba che go odnaleźć i zemścić się, nie wiem… Mam nadzieję że w kolejnych odcinkach dowiemy się kim są ci ludzie i co zrobił im Ben że chcą go znaleźć :!:
Szarley
Mad Max

Post autor: Szarley » 2008-02-11, 09:54

powerr, napisał:
zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem nie chodzi tu o kogoś z ludzi Bena który wypłynął z wyspy ale po tym jak John wysadził łódź nie mógł na nią wrócić i chce się zemścić na Benie
Albo Ben jakiś czas temu kogoś „wyrzucił” z wyspy i teraz ta osoba che go odnaleźć i zemścić się, nie wiem…
- nie, ja myślę, że Ben ma wśród tamtych szczura, bo inaczej skąd by wiedział tyle informacji o tych Tamtych, z imienia nazwiska, przeszłość... A ktoś, kto chciałby się zemścić nawet jakby udawał, że współpracuje z Benem, mógłby podać fałszywe dane... a tak sie nie stało.
powerr
Tyler Durden

Post autor: powerr » 2008-02-11, 14:20

No wszystko możliwe :!:
Ale pamiętasz że on miał teczki z życiorysem wszystkich rozbitków, to może i z tego źródła ma te wszystkie dane o tych co przylecieli śmigłowcem :?:

Nie wiem. Mam nadzieje że się to wszystko okaże w najbliższych odcinkach :!:
Już się nie mogę doczekać piątku :)
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2008-02-11, 16:03

powerr pisze:Ale pamiętasz że on miał teczki z życiorysem wszystkich rozbitków, to może i z tego źródła ma te wszystkie dane o tych co przylecieli śmigłowcem :?:
tyle że tam przecież miał Mikhail na tacy listę rozbitków więc nie było mu już ciężko się co nieco o nich dowiedzieć a tutaj kto przyleciał? jacyś goście o których nic zapewne nigdzie nie ma^^
De_Tal
Forrest Gump

Post autor: De_Tal » 2008-02-13, 20:58

Na początku witam wszystkich, jako że pierwszy post :-)

A co do odcinka i do dyskusji o tym, że to już nie ci sami Zagubieni co kiedyś: zgadzam się w 100%, zwłaszcza przez jedną rzecz- retrospekcje Naomi. Skoro pokazuje się retrospekcje NIEŻYJĄCEJ osoby, to znaczy że twórcom serialu coś zaczyna nie iść, niestety :-| I trochę to dziwne, że postacie który pierwszy raz się pojawiły dostały swoje retro...
Crossfire20
Forrest Gump

Post autor: Crossfire20 » 2008-02-16, 15:47

A wyjasnijcie mi taka jedna rzecz...Skoro ekipa badawcza znalazla samolot pod woda, to czemu on mial przod czyli kokpit? O ile dobrze pamietam to pilot o ktorym mowa byla w odcinku zostal wciagniety przez te czarne cus z wyspy...rozumiem ze tyl samolotu w ktorym przebywala druga czesc rozbitkow zatonal, ale z przodem to zastanawiajace dosyc...
Lady M.
Forrest Gump

Post autor: Lady M. » 2008-02-16, 18:16

Bo podobno jest jakaś wersja, że samolot pod wodą był podstawiony i tym sposobem, przez media, przestali poszukiwań z racji takiej że samolot odnaleźli, albo że gdy Des nie wpisał kodu, to przestrzeń się zakrzywiła i samolot się rozdwoił 8-)
rafik1
Forrest Gump

Post autor: rafik1 » 2008-02-16, 18:35

,mnie natomiast zaciekawiło odkrycie szkieletu niedzwiedzia polarnego w tunezji , na wyspie rozbitków tez był niedżwiedz . i ta opaska ze znakiem darmy .
Crossfire20
Forrest Gump

Post autor: Crossfire20 » 2008-02-17, 00:10

Mozliwe ze samolot jest podstawiony bo ten murzynek ktory odwiedzil Hurleya i rozmawial z Naomi podaje sie za przedstawiciela Oceanic...Potwierdzac to moze fakt ze pilot byl podstawiony inny, tak samo mnie zastanawia bransletka na rece Naomi, jest taka sama ktora miala kobieta zabita przez Sayida, no i jego praca na wyspie wydaje sie byc zwiazana z tymi ktorzy na niej zostali, musi to robic by oni nie zgineli...A co do niedzwiedzia to nie zdziwil mnie on sam, jak symbol na opasce, takiego na wyspie nie bylo...
admkryn
Forrest Gump

Post autor: admkryn » 2008-02-17, 11:57

Mnie najbardziej zaskakuje sprawa samolotu. Tylko po co Oceanic miałby podstawiać go? A drugie to to, co ma wspólnego ten Murzyn, ktory przyszedł do Huga z Naomi? Ten serial robi się lepszy z odcinku na odcinek :)
Szarley
Mad Max

Post autor: Szarley » 2008-02-17, 18:41

admkryn, wszystkiego się dowiemy, albo jak to w Lostach, namnoży się jeszcze więcej pytań :)
Ale niedźwiedź to rzeczywiście zagadka. Moim zdanie ciut przesadzili. Niedźwied na tej pustyni zagotowałby się od upału!
Serek
Indiana Jones

Post autor: Serek » 2008-05-02, 11:17

może to nie ważne ale zauważył ktoś że prawdziwy pilot samolotu (Pilot : part 1) tak jak powiedział Frank Lapidus rzeczuwiście ma obrączkę?? ;-)
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Post autor: Matthew » 2010-01-21, 11:25

Retrospekcje bardzo pomieszane, z których wynika jeden fakt... czyżby samolot naprawdę zatoną, a rozbitkowie umarli w rzeczywistym świecie... ? Więc czym jest wyspa... ? Grupa niby ratunkowa, która chcę tak naprawdę naszego manipulatora Benjamina Linusa... jest strasznie dziwna: fizyk, pogromca duchów, pilot i zmarła już agentka do spraw specjalnych... widać, że Ben rzeczywiście jest groźny. Locke chcę odwiedzić znów Jacoba ? co on mu pomorze bujając się na tym krześle... trochę ten serial spadł z poziomu... ale może akcja się rozkręci tak, że będę bardzo zadowolony. Ciekawostką, jest to, czemu ten topielec pilot nie miał obrączki... ktoś chyba za tym stoi... ?
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Post autor: weird0ther » 2010-01-23, 00:38

Dusqmad swoimi licznymi komentarzami uświadomił mi dlaczego 4 sezon, to ten za którym nie przepadam. Odcinek wymyślny i obcy, mimo iż przed sobą mamy znane twarze, serial nabrał innego wymiaru, nie wiem, co to jest, ale źle na mnie oddziałuje. Rozumiem myślenie scenarzystów, sądzili że wprowadzenie nowych twarzy nie zanudzi wymagających widzów, co to za serial, gdzie akcja jest w jednym czasie i w jednym miejscu, musiałby mieć wybitny scenariusz. Nie mylmy teraz filmu ze sceną teatralną, gdzie takie przypadki miały miejsce, np. Szekspir^^ Mimo tego, odcinek i tak lepszy od poprzedniego, te nowe postacie strasznie mnie irytują, zwłaszcza Charlotte, bez zwłaszcza - wszystkie mnie irytują! 4 sezon oznacza szaleństwo Locke'a i mocny makijaż dla Bena .
ODPOWIEDZ