Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Ciekawostki -inne

Ogólne rozmowy na temat serialu.
patus1905
Indiana Jones
Posty: 154
Rejestracja: 2007-12-26, 10:07

Ciekawostki -inne

Post autor: patus1905 » 2007-12-27, 13:20

Serial Lost jest inny niż wszystkie taśmowce, które oglądałeś do tej pory. Cechuje go mnóstwo ciekawostek i tajemnic, których nie widać na pierwszy rzut oka. Na tej stronie możesz dowiedzieć się o tym co przeoczyłeś oglądając zagubionych.

SEZON 1:
- W odcinku "The Greater Good" we wspomnieniach Sayida cofamy się do Sydney, w Australii. Ale gdy Sayid wyskakuje z białego vana widzimy, hawajskie tablice rejestracyjne samochodu.

- W odcinku 19, gdy Jack rozmawia z Sawyerem, gdy ten ma problemy ze wzrokiem, plecak Jacka zmienia się przy każdej scenie raz na sportowy, a za chwilę na skórzany.

- W odcinku "Homecoming", podczas bójki Jacka i Ethana, wyraźnie widać, że mężczyzną otrzymującym ciosy od Jacka nie jest William Mapother tylko jego dubler.

- Model fotokopiarki, którą prezentuje Charlie w swojej retrospekcji w odcinku "Homecoming" to C-815. Liczba ta odnosi się do numeru lotu samolotu, którym lecieli rozbitkowie.

- W odcinku 17. serii pierwszej ("In translation"), gdy Jin myje ręce w łazience, na prawym rękawie jego koszuli jest duża plama krwi. W następnym ujęciu plama znika.

- W odcinku 12. serii pierwszej, podczas napadu na bank, Kate zostaje uderzona w twarz przez swojego wspólnika / kochanka. Kate otrzymała cios w lewy policzek, ale kiedy wychodzą z biura do głównego holu banku to prawy policzek jest zaczerwieniony.

- W odcinku "In Translation", kiedy Jin po raz pierwszy przychodzi do domu sekretarza, w tle widać, że dziecko sekretarza ogląda telewizor, na ekranie którego wyraźnie widać Jorge Garcię.

- Gdy Hurley i Charlie starają się złowić rybę przy pomocy "włóczni", stan zamoczenia koszulki Hurley'a zmienia się w zależności od ujęcia - mokry cały jej przód lub tylko część.

- W odcinku "Exodus Part 2", zaraz po tym jak Locke wysadza właz, jest ujęcie pokazujące Kate i Hurley'a. Jeśli przyjrzeć się co jest za nimi, można dostrzec sztuczne oświetlenie i coś co wygląda na kamerę lub statyw.

- Podczas finalnego odcinka pierwszej serii serialu, Hurley biegnie do samolotu i mija dziewczęcą drużynę piłki nożnej. Dziewczyny mają na plecach swoich bluz wyszyte numery: 4, 8, 15, 16, 23 i 42. Są to numery, których Hurley użył by wygrać na loterii i które pojawiają się na włazie na Wyspie.

- Kiedy Boone strofuje Shannon za to że nie pomaga przenieść obozu w głąb plaży, ma na sobie bardzo przepoconą koszulkę z chińskim symbolem. Chwilę później koszulka jest już inna, a nie było czasu na jej zmianę.

- Charlie zmienia bandaże na palcach dłoni, aby napisać na nich słowo LATE. W następnej scenie palec z L ma całkowicie czysty bandaż. W odcinku piątym L pojawia się ponownie.

- W jednym ze wspomnień Sayida (odcinek "The Greater Good"), przebywa on wraz z Essamem w pokoju, gdzie można zauważyć dwóch mężczyzn grających w grę "Half-Life" na PlayStation 2.

- Sawyer nosi koszulę z rybą, która jest logo istniejącej w rzeczywistości restauracji. Jeden z twórców serialu był w Humpy na Alasce i tak spodobało mu się logo, że postanowił wykorzystać je w serialu. Logo wzięto ze strony internetowej i nikt w Humpy nie wiedział jak trafiło do programu. Pozwolenie na jego użycie otrzymano dużo później.

- W odcinku 16 serii 1 ("Outlaws"), srebrne ogrodzenie jest widoczne u góry ekranu, gdy Saywer zostaje powalony na ziemię przez dzika. Ogrodzenie widać też w następnym ujęciu, gdy dzik ucieka. Używano ich podczas filmowania scen z dzikami, żeby nie uciekły.

- Kiedy Michael wyciąga Sawyera z wody na tratwę po odzyskaniu urwanego steru, w tle można dostrzec łódź (prawy górny róg ekranu). Prawdopodobnie jest to ta sama łódź, której użyto później w scenie po wystrzeleniu flary.

- W odcinku "The Grater Good" Sayid i Essam siedzą na placu, a za nimi widać specjalne skrzynki na gazety. Jednak w Australii nie ma czegoś takiego.

- W odcinku "Exodus: Part 2", Arzt trzyma laskę dynamitu i zaczyna ją zawijać w ubłoconą koszulę. W następnym ujęciu rozpoczyna zawijanie z przeciwnego końca dynamitu.

- Lot samolotu, którym lecieli rozbitkowie miał numer 815. Jest to kolejne odwołanie do liczb, które Hurley wytypował w loterii i wygrał (4 8 15 16 23 42).SEZON 2:
- Mottem przewodnim sezonu drugiego "Zagubionych" jest: "Oni nie są tymi za których się uważają" ("They're not the survivors they think they are").

- W odcinku "One Of Them", możemy rozpoznać Sama Austena (ojca Kate) podczas jednej z retrospekcji Sayida. Austen siedzi w ciężarówce naprzeciw Sayida, rozmawiając z nim, spogląda na zdjęcie młodszej Kate. Sayid jednak nigdy nie widział tego zdjęcia.

- Na kartonie mleka, które pije Hurley w swoim śnie w epizodzie "Everybody Hates Hugo", widoczne jest zdjęcie Walta jako poszukiwanej osoby.

- Na początku sceny (epizod "What Kate Did"), gdzie Kate weszła do biura swojego ojca, widzimy urywek filmu w telewizji, w którym Sayid prowadzony jest pod eskortą żołnierzy.

- Suma tajemniczych liczb 4, 8, 15, 16, 23, 42 daje nam 108. Lostowicze właśnie wciskali przycisk co 108 min.

- W odcinku "Two For The Road" (sezon 2 odcinek 20) w retrospekcji jest przedstawiona Ana-Lucia, na poczatku, gdy parkuje samochód na parkingu policyjnym, możemy zobaczyć na dachach innych radiowozów liczby: 15, 16, 23, 42, co jest odwołaniem do tajemniczych liczb serialu 4 8 15 16 23 42.

- W odcinku "Man of Science, Man of Faith" (sezon 2, epizod 1) Shannon przez chwilę widzi przemoczonego Walta, który mówi w dziwnym, niezrozumiałym języku. Kwestia chłopca odsłuchana od tyłu brzmi następująco: 'Don't press the button, the button is bad' (Nie wciskajcie przycisku. Ten przycisk jest zły.)

- 'Duch' Walta ponownie ukazuje się Shannon w odcinku "Abandoned" (sezon 2 epizod 6). Niezrozumiała kwestia chłopca odsłuchana od tyłu daje równie zadziwiający efekt w postaci zdania: 'They're coming, and they're close' (Oni nadchodzą i są już blisko).

- Ana rzuca broń i maczetę prosto przed siebie, ale kiedy przedmioty lądują u stóp Sayida, są skrzyżowane.

- W odcinku 2 serii 2 ("Adrift"), w około 39 minucie i 25 sekundzie, w lewym górnym rogu ekranu widać łódź (na lewo od głowy Sawyer'a).

- W odcinku o nazwie "The Long Con", w scenie w knajpie, gdzie dochodzi do spotkania Sawyera z Gordy'm, pojawia się Diane, matka Kate.

- Substancja, którą Ethan wstrzykiwał Claire pochodzi z pojemnika, na którym widnieje kod "CR 4-81516 23 42". Butelki z substancją o identycznym kodzie na etykiecie wstrzykiwał sobie Desmond w epizodzie "Man of Science, Man of Faith".

- W 10 odcinku 2 sezonu ("The 23rd Psalm") Claire ma na sobie ubrania w kolorze niebiesko-białym, czyli kolorach Matki Boskiej.

- W epizodzie "What Kate Did" kiedy Kate i Sawyer spotykają w dżungli konia, po prawej stronie możemy wyraźnie zauważyć rękę w czarnej, skórzanej rękawicy.

- W odcinku 4 serii 2 ("Everybody Hates Hugo"), kiedy Sun zakopuje w piasku butelkę z wiadomościami (wykopuje dołek i podnosi butelkę), nie ma na palcu obrączki. Po tym jak skaleczyła się w twarz, znowu widzimy na zbliżeniu butelkę w jej ręku i obrączka jest. Jednak, gdy Sun kładzie butelkę w piasku i ją zakopuje, obrączka znowu znika.

- W odcinku "The 23rd Psalm" (sezon 2 epizod 10) Mr Eko staje twarzą w twarz z potworem z Wyspy. Wewnątrz kreatury możemy zobaczyć dziwne obrazy przedstawiające np. krzyż, kościół, księdza, dwie tajemnicze kobiety, jakiegoś mężczyznę. Są to głównie wspomnienia Eko sprzed katastrofy ukazane w retrospekcjach.

- Kiedy w odcinku "The 23rd Psalm" Eko mówi: "the shadow of the valley of death" ("cień doliny śmierci"), błędnie recytuje Psalm 23 z Pisma Świętego. Poprawna wersja brzmi: "valley of the shadow of death" ("dolina cienia śmierci").

- W odcinku "Maternity Leave", gdy Claire przypomina sobie gdzie była u Innych, nad łóżkiem dla dziecka jako zabawka kręcą się 4 samoloty, są to miniatury samolotów firmy "Oceanic", którym lecieli rozbitkowie.

- Mapa Henry'ego została narysowana na jednej ze stron pochodzących z książki Fiodora Dostojewskiego pod tytułem "Bracia Karamazow".

- W ostatnim odcinku, gdy Alex podnosi Kate z ziemi wyraźnie widzimy jak łapie ją za piersi.


przyznacie że dość intrygujaca :mrgreen:

Zapożyczone z www.zagubieni.pl
Morgoth
Nosferatu
Posty: 3136
Rejestracja: 2007-12-27, 22:16

Re: Ciekawostki -inne

Post autor: Morgoth » 2008-01-07, 17:25

niesamowite :P
jak mozna tyle tego znalezc^^
ja znalazlem jeszcze jedna rzecz typu tej lodzi na morzu:
pewnego razu (3sezon,dokladniej nie wiem :D)na plaży podczas gdy kamera sie przesuwala(powoli) widac bylo cien kamerzysty i kamery :D niedostrzegli tego :D
patus1905
Indiana Jones
Posty: 154
Rejestracja: 2007-12-26, 10:07

Re: Ciekawostki -inne

Post autor: patus1905 » 2008-01-08, 15:23

widać ze oko widza daleko wyprzedaza oko reżysera :-D dopatrzymy sie wszystkiego
Morgoth
Nosferatu
Posty: 3136
Rejestracja: 2007-12-27, 22:16

Re: Ciekawostki -inne

Post autor: Morgoth » 2008-01-08, 15:31

mimo tak wielu "wpadek" serial i tak jest njlepszy i oglada sie go z wielkim zaniekawieniem :D ale kto to reżyserował?? :D jakies kalectwo?? :P (pytanie retoryczne :D)
Awatar użytkownika
MarQuess_Axel93
Indiana Jones
Posty: 125
Rejestracja: 2008-01-15, 15:11
Lokalizacja: Kopanica

Re: Ciekawostki -inne

Post autor: MarQuess_Axel93 » 2008-01-29, 13:24

Rekin


W odcinku „Adrift”, Michaela i Sawyera będących na tratwie zaatakował rekin. Miał on na ogonie wytatuowane, niezidentyfikowane logo Dharmy. W trzecim sezonie Jack jest przetrzymywany w pomieszczeniu, które okazuje się być akwarium, w którym w owym czasie były trzymane rekiny. Ich temat zostaje także poruszony w Lost: Experience.


Pytania bez odpowiedzi:
- Dlaczego rekin posiadał logo Dharmy na ogonie?
- Dlaczego inicjatywa Dharma prowadziła badania na rekinach?
Morgoth
Nosferatu
Posty: 3136
Rejestracja: 2007-12-27, 22:16

Re: Ciekawostki -inne

Post autor: Morgoth » 2008-01-29, 15:21

bez odpowiedzi :?:
badała rekiny z tego samego powodu co elektromagnetyke, niedźwiedzie i tym podobne rzeczy :P a ma logo bo byl (bo raczej juz nie jest) obiektem badan :D
Szarley
Mad Max
Posty: 59
Rejestracja: 2008-02-11, 17:12
Lokalizacja: Wielopole Wronie

Re: Ciekawostki -inne

Post autor: Szarley » 2008-02-10, 18:17

Morgoth1993, a ja myślę, że to ma sens. Zarówno rekiny, jak i niedźwiedzie to bardzo inteligentne zwierzęta. Niedźwiedź polarny przy wichurze i temperaturze -30 może się spocić, więc by nie przegrzać organizmu, tarza się brzuchem po śniegu. Więc mogli badać np. jego układ nerwowy, albo krwionośny. Albo wytrzymałośc na ekstremalne warunki, jak na tym egzemplarzu odkrytym na pustyni (S4E2). A rekiny to zwierzęta zmiennocieplne - niektóre rekiny są wrażliwe na ładunki elektryczne, nie jak sumy co prawda, ale mino wszystko. Może rekiny wyczuwały nasilenie, bądź zmniejszenie pola elektromagnetycznego? A wiadomo, że niedźwiedzie żyją na biedunie, a na biegunie, nieco dalej co prawda, jest magnetyczny biegun ziemi. No więc obydwa te gatunki mogą mieć z tym coś wspólnego. Wiecie, zwierzęta mają takie zmysły. Wiedzą kiedy wulkan wybuchnie, kiedy tsunami uderzy w nadbrzeże itp.
Elektromagnetykę badali, bo przecież ile rzeczy można dzięki niej zrobić! To elktromagnetyka rządzi światem. Jakby się bieguny magnetyczne ziemi poprzesuwały jeszcze bardziej, to i klimat się zmieni, a co za tym idzie, zacznie się wielkie wymieranie gatunków żyjątek na ziemi. POza tym, warto badać coś, dzięki czemu, a nóż widelec, uda się zbudować silniki do odrzutowców, klasy międzyplanetarnej? - Chcę tylko powiedzieć, że do wielu rzeczy mogli wykorzystać. Więc myślę, że rekiny albo niedźwiedzie mogły być jakimiś czujnikami. Albo co. A przecież musieli je zaznaczyć jakoś. Zwłaszcza rekiny.
Zastanawia mnie natomiast, dlaczego zarówno rekin, jak i niedźwiedź zaatakowały ludzi. Te zwierzeta w naturze tego nie robią. Rekiny to nie bestie ze Szczęk. Niedźwiedzie mają tam swój pokarm. Krowy się tam pasą ( :lol: ). Jakby niedźwiedź cierpiał z głodu, nie byłoby tej krowy.
Nadare
Nosferatu
Posty: 1523
Rejestracja: 2008-11-25, 21:22

Re: Ciekawostki -inne

Post autor: Nadare » 2008-03-08, 18:00

a mnie się wydaje, że badali niedźwiedzie dlatego, że na biegunie są te całe wrota czasu. Drugimi wrotami jest właśnie ta wyspa.
mikobro
Tyler Durden
Posty: 377
Rejestracja: 2008-02-03, 20:31

Re: Ciekawostki -inne

Post autor: mikobro » 2008-03-16, 10:01

No moze i to mozliwe ale przecierz w odcinku 4.03 podajrze znalezli na pustyni niedzwiedzia ze znakiem DHARMY a to troche daleko od Bieguna :)
A tak pozatym to słyszałem ze w grze Lost Via Domus dowiemy sie wszystkiego o tych niedzwiedziachi i tym podobnych :)
Ja juz te gre sciągnolem ale niestety mi niechodzi bo mam zasłabego kompa :(
Nadare
Nosferatu
Posty: 1523
Rejestracja: 2008-11-25, 21:22

Re: Ciekawostki -inne

Post autor: Nadare » 2008-03-16, 11:27

Niedźwiedzie był na pustyni zapewne dlatego, że służyły im one do badań. Szarley już o tym wspominał
niunia
Indiana Jones
Posty: 208
Rejestracja: 2007-12-26, 00:53
Lokalizacja: z Krainy marzeń..

Re: Ciekawostki -inne

Post autor: niunia » 2008-03-19, 11:22

Wow, dużo tego dostrzegli. Nawet takie drobne szczegóły..
Intrygująco.
mikobro
Tyler Durden
Posty: 377
Rejestracja: 2008-02-03, 20:31

Re: Ciekawostki -inne

Post autor: mikobro » 2008-03-25, 09:09

Ej a znależli jakies ciekawe rzeczy z 4 sezonu?
Byłoby fajnie :)
adas
Forrest Gump
Posty: 3
Rejestracja: 2008-03-02, 17:18

Re: Ciekawostki -inne

Post autor: adas » 2008-05-18, 15:26

w odcinku 12 4 serii gdy jest pokazane lądowanie samolotu widać na samolocie napis Hawaii czyli następne przeoczenie reżyserów 8-) a może oni to specjalnie robią :mrgreen:
Adamox11
Agent Smith
Posty: 698
Rejestracja: 2008-05-30, 19:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ciekawostki -inne

Post autor: Adamox11 » 2008-05-31, 18:37

Fajnie gdybyscie wychwycili jeszcze 3 i 4 sezon bo niezle wam to idzie :)
Menvalor
Tyler Durden
Posty: 355
Rejestracja: 2008-03-15, 09:27
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: Ciekawostki -inne

Post autor: Menvalor » 2008-06-03, 09:30

Nie wiem komu sie chcialo tyle wpatrywac zeby wychwycic jakies nie dopatrzenia :-P
Gazo
Forrest Gump
Posty: 7
Rejestracja: 2008-06-01, 17:33

Re: Ciekawostki -inne

Post autor: Gazo » 2008-06-05, 10:23

tkoś się zawsze znajdzie :) dużo jest ciekawych niedopatrzeń, nie tylko w Lost ale w wielu innych serialach i filmach, ostatnio ogladałęm filmik gdzie koles pokazywal niedopatrzenia jakie były w pierwszej części matrixa :)
ODPOWIEDZ