Across the Universe

blue berry
Tyler Durden

Across the Universe

Postautor: blue berry » 2008-01-07, 21:33

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Julie Taymor
scenariusz: Ian La Frenais, Dick Clement
zdjęcia: Bruno Delbonel
muzyka: Elliot Goldenthal
produkcja: USA
data premiery: 2008-01-04 (Polska) , 2007-09-10 (Świat)
obsada: Jim Sturgess, Evan Rachel Wood, Joe Anderson, Dana Fuchs, Martin Luther

Fabuła:
Młody chłopak Jude (Jim Sturgess) w latach sześćdziesiątych wyrusza do Ameryki, by odnaleźć nieznanego mu ojca. Tam zakochuje się w cichej amerykańskiej nastolatce, Lucy (Evan Rachel Wood). Kiedy jej brat Max (Joe Anderson) dostaje powołanie na wojnę w Wietnamie, Jude i Lucy stają się członkami aktywności pokojowej. "Across the universe" to musical traktujący o miłości, antywojennych protestach, walce o wolność słowa oraz prawa cywilne. W trakcie filmu można usłyszeć wiele piosenek legendarnego zespołu The Beatles. (żródło: filmweb.pl)

Film mogę nazwać dwugodzinnym teledyskiem z nowymi aranżacjami Beatlesów. Bono, który śpiewa "I am the Walrus" powalił mnie na kolana. Strasznie mi się podobał i chętnie obejrzę go po raz drugi, tym razem na mniejszym ekranie. Póki co mogę pisać peany pochwalne, chociaż wad tam da się znaleźć wiele. Wizualnie jest super, a sceny ilustrujące wojnę w Wietnamie - mocne.
Mariczanka
Jack Sparrow

Re: Across the Universe

Postautor: Mariczanka » 2008-08-31, 00:22

Bardzo przyjemny, ciekawie skonstruowany, muzyka bardzo mi się podoba. Na pewno jeszcze powrócę do tego filmu:)
Solar
Indiana Jones

Postautor: Solar » 2011-01-03, 22:47

A ja jakoś słyszałem masę negatywnych opinii na temat Acrossa. że infantylny, że zbyt "kobiecy", że mógł być lepiej zrobiony etc. Ja jednak uważam, że to naprawdę kawał świetnego musicalu. Przekonujący, pasujący do fabuły bohaterowie, świetne aranżacje muzyczne, i fabuła na dodatek poruszająca bardzo ciekawy moment historyczny w USA. A psychodeliczne odjazdy w rodzaju "Strawberry fields" czy "I am the walrus" tylko dodają smaku. Osobiście polecam.
Angie87
Forrest Gump

Postautor: Angie87 » 2011-05-09, 11:14

Skusiłam się na film gdyż jestem dużą fanką Beatlesów i nie zawiodłam się. Ciekawe aranżacje, rewelacyjne głosy robią wrażenie, iście gwiazdorskie wykonanie;) Na pewno powrócę do tego filmu niebawem, a sam sundtrack towarzyszy mi do tej pory na mojej mp3. Polecam!

Wróć do „Musical”