Polskie gówno

filmidło
Vincent Vega

Polskie gówno

Postautor: filmidło » 2015-02-04, 14:36

gatunek: musical, satyra
reżyseria: Grzegorz Jankowski
scenariusz: Tymon Tymański
opieka artystyczna: Wojtek Smarzowski

Widzę, że nie został jeszcze poruszony temat dość kontrowersyjnego (pod względem tytułu i nie tylko) filmu, który lada dzień wchodzi na ekrany, czyli "Polskiego gówna". Ma być prosto w oczy i bez ściemy :) Jak myślicie, Tymon zatrzęsie polskim szołbiznesem?
felusia
Forrest Gump

Re: Polskie gówno

Postautor: felusia » 2015-02-04, 14:53

Szczerze mówiąc nie skupiłam się jeszcze nad tym filmem, bo nadrabiałam zaległości jeszcze z poprzedniego roku. Co prawda coś już tam słyszałam ale to takie podstawowe info odnośnie obsady i twórców. Znając Tymańskiego to podejrzewam , że już potrząsnął społeczeństwem... ;) a ty co myślisz o tym filmie, pewnie masz coś więcej do powiedzenia.
filmidło
Vincent Vega

Postautor: filmidło » 2015-02-04, 15:12

Jeszcze go nie widziałem, bo było dopiero kilka vipowskich pokazów, ale trailery zapowiadają moc:
https://www.youtube.com/watch?v=8LiEJHP4320
no przecież to nie jest normalny trailer ;)
Myślę, że wreszcie ktoś jasno, bez owijania w bawełne, powie o co chodzi w całym telewizyjnym i "talenshowowym" światku, na taki film czekam, czegoś takiego jeszcze nie było. Martwie sie tylko troche jak sobie Tymon poradził jako scenarzysta, ale czuwał nad tym wszystkim Smarzowski wiec chyba nie moze być zle :)
felusia
Forrest Gump

Postautor: felusia » 2015-02-04, 16:36

No własnie wyczytałam, ze opiekę aorystyczną sprawował tam Smarzowski, a ten Pan jest przeze mnie bardzo, bardzo lubiany.Pewnie za jakiś czas zobaczę jak to wyszło... Chociaż pan Wojtek ma swój indywidualny styl i zawsze robił filmy sam.Jak myślisz faktycznie ma duży udział w tej produkcji? będzie to bardzo namacalne??
filmidło
Vincent Vega

Postautor: filmidło » 2015-02-05, 12:11

ja Smarzowskiego biore z dobrodziejstwem inwentarza :) każdy jego film to dla mnie dycha. Jeśli chodzi o jego wkład w "polskie gówno" to trudno mi powiedzieć, ale wydaje mi się, że bardziej ogarniał scenariusz pod kątem jego poprawności, no wiesz, żeby w odpowiednich momentach były zwroty akcji itd. niż samych pomysłów czy dialogów, bo tych Tymon miał pewnie na pęczki i musiał je przeforsować :) nie mogę się doczekać aż zobacze efekty tej wspołpracy :)
felusia
Forrest Gump

Postautor: felusia » 2015-02-06, 12:19

No faktycznie, to nie jest typ człowieka, który wchodzi komuś w projekt w butach. Podejrzewam, że tylko dawał jakieś wskazówki, porady. Jakby nie było ma duże doświadczenie i kilka dobrych tytułów na swoim koncie, więc może coś na ten temat powiedzieć...
ancekabance
Vincent Vega

Postautor: ancekabance » 2015-02-17, 11:04

bylam na filmie - bardzo dobra rzecz. ostra, mocna, bezkompromisowa, z ostrymi dialogami, ale bardzo clenie punktuje polski showbiznes. nowatorski nie tylko w treści, ale też w formie. nawet jeśli ktoś nie lubi tego typu poczucia humoru, to warto zobaczyć film i spojrzeć na niego jako na ciekawy eksperyment.
filmidło
Vincent Vega

Postautor: filmidło » 2015-02-19, 14:28

ancekabance pisze:bylam na filmie - bardzo dobra rzecz. ostra, mocna, bezkompromisowa, z ostrymi dialogami, ale bardzo clenie punktuje polski showbiznes. nowatorski nie tylko w treści, ale też w formie. nawet jeśli ktoś nie lubi tego typu poczucia humoru, to warto zobaczyć film i spojrzeć na niego jako na ciekawy eksperyment.

ancekabance też już jestem po seansie, powiem Ci, że miałem leciutkie obawy co do tego, jak to wszystko wyjdzie, ale bezpodstawne, film rewelacyjny! Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to może i bym coś znalazł, ale nie mam zamiaru szukać:) Poczucie humoru Tymona jest akurat zbieżne z moim, wiec bawiłem sie swietnie. Wiele rzeczy pokazanych w filmie jest może odrobine przerysowanych, ale jakże prawdziwych przy tym! Film trafia do mnie w całości, wszystko mi w nim gra :) polecam koniecznie obejrzeć, nie tylko fanom Tymona.

Wróć do „Musical”