PARODIE FILMÓW

Tutaj znajdują się zestawienia filmów o konkretnej tematyce, z danym motywem, podobnych do innych filmów itd.
daniox

PARODIE FILMÓW

Postautor: daniox » 2007-04-12, 20:50

Witam.
Może znacie jakieś ŚMIESZNE parodie filmów, oprócz wszystkich części strasznego filmu, nagiej broni 1 i 2, komedii romantycznej
Z góry dziękuje
ble
Tyler Durden

Re: PARODIE FILMÓW

Postautor: ble » 2007-04-13, 14:15

Hm. Nie wiem czy będzie cię to śmieszyć (bo mnie osobiście nie za bardzo), ale jest nowa prosukcja twórców strasznych filmów i 'date movie', mianowicie 'epic movie'. Parodiuje przede wszystkim filmy fantasy.

No i jest jeszce jeden film 'piszcz, jeśli wiesz co zrobiłem w ostatni piątek trzynastego' typowy humor 'strasznego filmu'
KeniG
Indiana Jones

Postautor: KeniG » 2007-04-13, 15:15

Przede wszyskim Kosmiczne Jaja! Najlepsza parodia filmów Sf jaka kiedykolwiek powstała i ogólnie wszystkie filmy Mela Brooksa dowcipy w nich są wspaniałe i nie tak prostatckie i debilne jak w dzisiejszych parodiach. (mimo że wtedy zażucano mu debilne dowcipy)

SF - Kosmiczne Jaja ale tez tylko w tym starym tłumaczeniu lektora a nie tym dosłownym z napisami bo jak na film.org przeczytałem recke i widziałem że koleś nazywa Lone Stara Samotny Gwiazdor to sie po prostu zniesmaczyłem albo nazywanie Śmocy, Sztorcem :| Kurde chyba nikt mi nie powie że określenie Sztorc jest lepsze niż Śmoc? Co jak co ale nie można wszystkich dialogów i okresleń tłumaczyć dosłownie.

Westerny - Płonące siodła

Filmy Historyczne - Historia swiata wedłyg Mela Brooksa

Filmy przygodowe - Faceci w Rajtuzach

Z parodi horrorów to na rzykład Zły Smak, Martwica Mózgu, WaxWork 2, Wysyp Żywcyh Trupów.

Ale fakt jest faktem ze parodie trzeba "Czuć" jak nie oglądałeś GW albo różnych filmów SF to takie Kosmiczne Jaja wydadzą ci się bez sensu.

Z polskich filmów polecam Hydrozagadke czyli parodie całego PRL. Chyba wszystkie najsłynniejsze hasła propagandowe zostały tam wyśmiane.

Inne fajne parodie to na przykład Podniebna Krucjata albo Eryk Wiking.

Napisz jakie parodie cię interesują, czyli jakich "typów" filmów parodie.
Azgaroth
Tyler Durden

Postautor: Azgaroth » 2007-04-14, 10:39

daniox, Parodią to są twoje tematy które zakładasz.
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Postautor: KhAn » 2007-04-14, 15:26

hahahahaha!!! :lol: :lol: aleś go podsumował Azgaroth :-P mnie tylko denerwuje to jak zakłada po dwa razy te same tematy a po drugie to jak spieszy mu się z odpowiedziami i chciałby żebyśmy cały czas siedzieli na forum i nic tylko mu odpisywali :lol:
yrek
Agent Smith

Postautor: yrek » 2007-04-24, 12:05

temat chyba zamkniety ale przypomnial mi sie jeden durny film = "Piszcz, jeśli wiesz co zrobiłem w ostatni piątek trzynastego."
Mariouszek
Forrest Gump

Postautor: Mariouszek » 2007-09-29, 15:47

zaraz zaraz Eryk Wiking to nie jest parodia! To genialny film o podłożu kulturalnym, nie jest wcale parodią, to że jest zabawny wynika z tego, że nie zawsze wszystko w życiu musi byc takie jak się przyjeło według ustalonych reguł i archetypów. Podobnie ma się rzecz z innymi filmami Monty Pythona i ludzmi z nim związanymi. Bo np. Brazil, można przyjac jako parodię Rok 1984 i kilku podobnych filmów wzorowanych na Orwelowskich wizjach, ale z drugiej strony, jest to surrealne ujęcie tematu przy czym bardzo krytyczne wobec władz, innych tórców itd. Trudno powiedziec, czy te dzieła są parodiami, czy to już raczej nowy gatunek filmowy, podobnie ma się sprawa do niektórych filmów Kena Russella, ale ja uważam, że to powinno miec swoją własną nazwę gatunkową;)

Jeszcze jako parodię dołożyłbym film Bergmana "O tych paniach" - jedna z pierwszych takich parodii kina jako kina.

[ Dodano: 2007-09-29, 16:52 ]
Eh, a teraz a propo horrorów. Prócz Martwicy mózgu(która jest zamierzoną komedią gore), można i by dodac niektóre filmy Takashi Miike - u tego faceta przemoc może byc naprawdę zabawna. Z kolei też Krzyk - jest swojego rodzaju parodią horrorów młodzieżowych, z czego zdawał sobie sprawę sam Wes Craven, a nie zdaje sobie sprawy wielu ludzi uważając, że to starszny film jest;p heh Ogólnie rzecz biorąc jeśli chodzi o horrory to jest masakra, większosc z nich jest tak głupia i pusta, że aż nie trudno o śmiech, większosc horrów to są po prostu parodie włąsnego gatunku:)
Awatar użytkownika
Aletheia
Tyler Durden

Postautor: Aletheia » 2007-09-29, 17:56

Popieram Mariouszka! Nie można "Eryka Wikinga" lżyć mianem parodii - nie w tym "strasznofilmowym" sensie. "Eryk Wiking", jeśli coś parodiuje, to nie filmy, ale raczej stereotyp Wikinga. To taki filmowy odpowiednik Asterixa, w sosie angielskiego absurdu.

A z parodii typowych, dorzucę jeszcze "Ściśle tajne" (Top Secret!), 1984 roku, z Valem Kilmerem.
I "Hot Shots", z 1991 roku z Charliem Sheenem (był też sequel).
I jeszcze "Ściągany" z 1998, z Lesliem Nielsenem.
I jeszcze "2001: Odyseja Komiczna", z 2000, też z Nielsenem.
Wszystkie powyższe w sam raz dla wielbicieli "cytowania dla jaj" :-P

Wróć do „Filmy na temat...”