IV edycja konkursu fotograficznego "Obiektywnie Śląskie

Dział dla filmowców-amatorów. Możecie w nim prezentować swoje filmy.
Aleksandra_K
Forrest Gump
Posty: 1
Rejestracja: 2013-08-21, 10:25

IV edycja konkursu fotograficznego "Obiektywnie Śląskie

Post autor: Aleksandra_K » 2013-08-21, 10:26

1 lipca 2013 r. ruszyła IV edycja konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku „obiektywnie śląskie”.
Celem konkursu jest zaprezentowanie w obiektywie, w ciekawy i oryginalny sposób, śląskiej kultury, tradycji, różnorodności oraz symboli charakterystycznych dla całego województwa śląskiego.

Tematem tegorocznej edycji jest hasło: „Śląsk, którego już nie ma - Śląsk, który będzie”. Uczestnicy mogą je zaprezentować w formie:
Fotoreportażu: składającego się z od 3-7 zdjęć lub/i
Filmu: maks. 2 minutowego, realizowanego kamerą profesjonalną, amatorską lub komórką.

W jury konkursu zasiadają:
Lech Majewski (reżyser filmowy i teatralny, pisarz, poeta i malarz), Adam Sikora (operator filmowy, reżyser, fotograf, malarz), Jacek Joostberens (grafik, dr hab. sztuki, adiunkt w katedrze w Katedrze Sztuk Pięknych i Użytkowych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej) oraz Marcin Meller (dziennikarz i publicysta). To oni wybiorą najlepsze prace tegorocznej edycji.

Tradycyjnie zostanie również przyznana nagroda publiczności, którą otrzyma fotoreportaż oraz film z najwyższą liczbą „kliknięć”.

Prace można nadsyłać do 15 września. Konkurs posiada swoją stronę internetową http://www.obiektywnieslaskie.pl, gdzie na bieżąco można śledzić napływające prace konkursowe, a także zobaczyć wszystkie fotoreportaże z poprzednich edycji.

Do wygrania są m.in.: 2000 zł (1000 Grand Prix w kategorii fotoreportaż i 1000 w kategorii film), wycieczki do Brukseli ufundowane przez europosła dra Marka Migalskiego, pobyty w leśniczówkach ufundowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach, statyw Manfrotto, prenumeraty miesięcznika FOTO, obramowane prace dla laureatów konkursu, nagrody książkowe i wiele innych
Najlepsze prace zostaną zaprezentowane w formie wystawy. Ponadto autorzy „najgryfniejszego” opisu fotoreportażu lub filmu otrzymają nagrodę ufundowaną przez gryfnie.com

Statystyka zeszłorocznej edycji: 337 fotoreportaży, 25 filmów = 2590 kliknięć na nagrodę publiczności - 219 499 odsłon strony konkursu.

Konkurs organizowany jest przez stowarzyszenie „Projekt Śląsk”. Współorganizatorem jest europoseł dr Marek Migalski.

Projekt został dofinansowany ze środków budżetu województwa śląskiego oraz z Instytucji Kultury Katowice- Miasto Ogrodówhttp://www.miastoogrodow.eu

[ Dodano: 2013-10-08, 14:48 ]
Gala finałowa IV edycji obiektywnie śląskie będzie miała miejsce 20 października (niedziela) o godz.18:00 w Rondzie Sztuki w Katowicach- w galerii na piętrze.

Podczas finału jury konkursu: Lech Majewski, Adam Sikora, Marcin Meller oraz Jacek Joostberens wręczą nagrody laureatom tegorocznej edycji. Ponadto zostanie zaprezentowana wystawa najlepszych fotoreportaży tegorocznej edycji, która następnie będzie eksponowana w różnych miejscach województwa śląskiego: w Akademii Muzycznej, centrach handlowych, kinie Kosmos, atrium budynku Altus oraz domach kultury.

Na uroczystym finale konkursu pojawią się jurorzy, uczestnicy konkursu a także patroni i sponsorzy IV edycji.

***

Przypominamy, że obiektywnie śląskie, to konkurs na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku. Tematem tegorocznej, już IV edycji było hasło: „Śląsk, którego już nie ma - Śląsk, który będzie”. Uczestnicy mogli je zaprezentować w formie: Fotoreportażu: składającego się z od 3-7 zdjęć lub/i Filmu: maks. 2 minutowego, realizowanego kamerą profesjonalną, amatorską lub komórką. Prace można było nadsyłać od 1 lipca do 15 września br. Na tegoroczną edycję nadesłano ponad 200 fotoreportaży i filmów. Wszystkie prace są dostępne na stronie www.obiektywnieslaskie.pl

Do 13 października można jeszcze głosować na swoje ulubione fotoreportaże oraz filmu. Autorzy prac z najwyższą liczbą głosów otrzymają nagrodę publiczności.

Nagrodami w konkursie są.: 2000 zł (1000 Grand Prix w kategorii fotoreportaż i 1000 w kategorii film); wycieczki do Brukseli ufundowane przez europosła dra Marka Migalskiego, pobyty w leśniczówkach ufundowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach, statyw Manfrotto, prenumeraty miesięcznika FOTO, obramowane prace dla laureatów konkursu, nagrody książkowe i wiele innych. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane w formie wystawy. Ponadto autorzy „najgryfniejszego” opisu fotoreportażu lub filmu otrzymają nagrodę ufundowaną przez gryfnie.com

Konkurs organizowany jest przez stowarzyszenie „Projekt Śląsk”. Współorganizatorem jest europoseł dr Marek Migalski.

Projekt został dofinansowany ze środków budżetu województwa śląskiego oraz z Instytucji Kultury Katowice- Miasto Ogrodów www.miastoogrodow.eu
ODPOWIEDZ