Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

V Festiwal Filmów Amatorskich Biała Dama 2011

Dział dla filmowców-amatorów. Możecie w nim prezentować swoje filmy.
bialadama
Forrest Gump
Posty: 1
Rejestracja: 2011-07-11, 09:38

V Festiwal Filmów Amatorskich Biała Dama 2011

Post autor: bialadama » 2011-07-11, 09:40

„Biała Dama” zatańczy na zamku Grodno
W terminie 6-7 sierpnia urokliwą przestrzeń zamku Grodno w Zagórzu Śląskim zajmą filmowcy. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w V Festiwalu Filmów Amatorskich „Biała Dama”, zapraszamy do nadsyłania filmów. Poza konkursem czekają nas pokazy z cyklu „Młode kino wrocławskie” oraz pokaz specjalny animacji Wojciecha Majewskiego „Przebudzenie”.
Na prace filmowców-amatorów czekamy do 30 lipca. Najlepsze z nadesłanych filmów trafią do konkursu, w którym Jury wyłoni zwycięzcę V Festiwalu „Biała Dama”. Forma i treść filmu jest dowolna. Czekamy zarówno na animacje, fabuły, dokumenty, jak i filmy eksperymentalne. Liczy się pomysł! Wszak kreatywność od zawsze jest solą kina amatorskiego, powstającego z minimalnym budżetem i w spartańskich warunkach. Wszystkich autorów, których produkcje dostaną się do konkursu, oraz każdego, kto interesuje się kinem realizowanym z pasji i dla własnej satysfakcji, zapraszamy do Zagórza Śląskiego. Szczegóły dotyczące tego, na jakie filmy czekamy i co trzeba zrobić, żeby stanąć do walki z innymi twórcami, można znaleźć na stronie naszego Festiwalu (www.bialadama.walim.pl), w zakładce „Regulamin”.
„Biała Dama 2011” to nie tylko projekcje filmów konkursowych, ale również pokazy specjalne. W tym roku dla miłośników kina przygotowaliśmy projekcje pod szyldem „Młode kino wrocławskie”. W ramach tego bloku pokazane zostaną najciekawsze produkcje, zrealizowane na przestrzeni kilku ostatnich lat przez twórców związanych z Wrocławiem. Znajdą się wśród nich filmy nagradzane w odbywającej się w roku 2010 „Bitwie Filmowej”: „Lustro” Elise Holowicki, intrygujący efekt współpracy polsko-amerykańskiej, „x4” Stanisława Szumiejki (III miejsce w „Bitwie Filmowej”), „Spektakl” Michała Stenzla, „Zielone i żółte” Michała Poddębniaka, absolwenta Wrocławskiej Szkoły Filmowej oraz „Pomiędzy” Michała Stenzla i Anny Kasperskiej, laureat I miejsca w finale „Bitwy Filmowej”, a także jeden z najczęściej nagradzanych filmów kina offowego ostatnich lat. Wśród wyróżnień tej lirycznej opowieści o otwieraniu się na innych ludzi jest również laureatem Grand Prix III Festiwalu Filmów Amatorskich „Biała Dama”.
W programie tego bloku znajdą się również dwa dokumenty – „Operacja Nadodrze” Lecha Molińskiego i Michała Poddębniaka, historia pobytu grupy wolontariuszy z Europy na wrocławskim Nadodrzu oraz „In July” Marka Straszaka, eksperymentalny dokument, w którym autor rozmawia ze swoją babcią. Straszak to absolwent ASP we Wrocławiu oraz UDK w Berlinie, prestiżowej szkoły animacji. Na deser zaprezentowane zostaną reportaże komórkowe (kręcone w całości telefonem komórkowym) z remontowanej Hali Stulecia. Występy wrocławskich artystów w tej przestrzeni (m.in. zespół Neony, beatboxer Piotr Saul) pokazują obraz transformacji Hali, a także udowadniają jak wiele ciekawych efektów artystycznych można uzyskać dzięki kreatywności i improwizacji.
Kolejnym bonusem, zaplanowanym na okoliczność tegorocznego Festiwalu jest projekcja pełnometrażowej animacji „Przebudzenie” Wojciecha Majewskiego. Jest to poruszająca opowieść o Hero, który wyrusza ze swojego spokojnego domu na spotkanie z okrutnym i zepsutym światem, po drodze przyczyniając się do naprawy otaczającej go rzeczywistości. Film był pokazywany w Panoramie Kina Polskiego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także na czerwcowym festiwalu „Podwodny Wrocław”.
o Organizatorem imprezy jest Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu przy współpracy stowarzyszenia Sowiogórskie Horyzonty. Pokaz „Młodego kina wrocławskiego” zaprogramowała Fundacja Visionica.

Nagroda Główna festiwalu wynosi 1000 zł.

Co: V Festiwal Filmów Amatorskich „Biała Dama 2011”
Gdzie: Zamek Grodno, Zagórze Śląskie
Kiedy: 6-7 sierpnia 2011
Za ile: Wstęp wolny
Więcej informacji: www.bialadama.walim.pl
ODPOWIEDZ