Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Kino amatorskie

Dział dla filmowców-amatorów. Możecie w nim prezentować swoje filmy.
Cuker
Forrest Gump

Kino amatorskie

Postautor: Cuker » 2008-04-23, 13:21

Zapraszam do dyskusji. Mam wrażenie, że coraz częściej sie o tym mówi!! I to jest supre nie sądzicie? Moi znajomi teraz trochę w tym siedzą i mówią, że to robi się naprawdę prężny rynek, tylko, że jeszcze bardzo dużo problemów jest z kasą, bo tego nikt nie chce sponsorować? A wy sami bawicie się w kino?
Ostatnio zmieniony 2008-09-29, 18:45 przez Cuker, łącznie zmieniany 1 raz.
akira
Forrest Gump

Re: Kino amatorskie

Postautor: akira » 2008-04-23, 19:36

Wiesz co, wszędzie i wszytskim brakuje kasy a dla chcącego nic trudnego tak naprawdę, umówmy sie

Moj kumpel dorabia sobie tak ze robi jakies chltury a potem za to przez miesiac kreci i tak w kolko, chociaz ostatnio stwierdzil ze bedzie robil pieniadze na konkursaqch w necie wiec ja mu pomaga i dzielnie na niego glosuje co by chlopak nie stracil wiary

A co do tego, że nie ma kasy to właśnie przykład kumpla potwierdza regule ze dla chcacego nic trudnego. Wrcajac do tego konkursu to wlasnie stwierdzam ze to jest niezle ze w koncu pojawili sie prawdziwi mecenasowie sztuki ekhm.. www.millionyou.com moze to naiwne ale ja mysle ze to moze cos zmienic i ze jak ma sie energie i chce sie rezcywiscie cos robic to mozna robic to po kosztach
Cuker
Forrest Gump

Postautor: Cuker » 2008-04-24, 15:40

akira pisze:
A co do tego, że nie ma kasy to właśnie przykład kumpla potwierdza regule ze dla chcacego nic trudnego. Wrcajac do tego konkursu to wlasnie stwierdzam ze to jest niezle ze w koncu pojawili sie prawdziwi mecenasowie sztuki ekhm.. www.millionyou.com moze to naiwne ale ja mysle ze to moze cos zmienic i ze jak ma sie energie i chce sie rezcywiscie cos robic to mozna robic to po kosztach

Może to nie jest do końca takie naiwne. W sumie nie znam projektu w Polsce, który by w ten sposób wspierał amatorów. Z tego co widziałem to mozna nawet kręcić komórką. Fajne. Fajne jest też to, że można tam zobaczyć mini etiudy, bo wszędzie indziej musze przedzierać się przez jakieś szajsy, a tam na tacy. Fajnie jakby z tego był jakiś festiwal, może nawet na miarę Nowych Horyzontów.
AKF Chemik
Vincent Vega

Postautor: AKF Chemik » 2008-07-22, 14:16

Dobre kino amatorskie polega na realizowaniu ciekawych pomysłów bardzo tanim kosztem. Nie powinienem podawać siebie za przykład (jako osoba, która tu pisze) ale mogę podać moich kumpli i kumpele z AKF "Chemik" w Oświęcimiu (z jednego z najstarszych klubów filmowych w Polsce), którzy realizują kino amatorskie tak tanio, że głowa od śmiechu boli. Ważna jest umiejętność dostrzeżenia ciekawego tematu i później opowiedzenia go (a to ostatnie przychodzi z czasem). Popatrzcie na kino hollywoodskie! - ile to kosztuje i ile jest kiepskich filmów!? Oni mają dużo pieniędzy i też dużo, z tego co zrobią, nie nadaje się do oglądania.

Uwierzcie mi, gdy mówię, że dobry film można nakręcić za 10zł i kilogram szczerych chęci.

Przykład taniego filmu: http://pl.youtube.com/watch?v=4R0Csw-XsI8
Koszt realizacji: około 20 zł i pół kilograma chęci/os.
Rok realizacji: 2001
Realizacja: kamera Panasonic M7 (VHS); montaż liniowy; rekwizyty - kto, co miał...
Miejsce realizacji: podziemia centrum kultury w Oświęcimiu i ogród zaprzyjaźnionego sąsiada

Pozdrawiam filmowców-amatorów.
Piotr Struczyk L.F.
outsider
Forrest Gump

Postautor: outsider » 2008-08-20, 15:50

Mała próbka kina amatorskiego etiuda "Percepcja" :569:

http://www.forum.filmowo.net/viewtopic. ... b912f2ba7e

PS proszę o opinie w temacie w podanym linku
Gość

Postautor: Gość » 2008-12-18, 20:23

zzz
Gość

Postautor: Gość » 2008-12-18, 20:25

Zapraszam na moją stronę www.byczefilmy.pl
Możesz tam napisać swój pomysł na film / sugestie / pytania związane z produkcją, efektami, aktorstwem itp. W związku z ciągłym rozwojem strony i poszerzaniem ją o osoby z branży filmowej zarówno z TV jak i odrębnych produkcji, masz duże prawdopodobieństwo na fachową poradę i pomoc we własnych filmach.

Zachęcam równiez do obejrzenia moich filmów, oceny i szczere komentarze.

Zapraszam, Dawid ;)

Wróć do „Kino amatorskie”