Neon Genesis Evangelion

Rubenos
Darth Vader
Posty: 783
Rejestracja: 2006-08-03, 11:33
Lokalizacja: z Kosmosu

Neon Genesis Evangelion

Post autor: Rubenos » 2007-07-06, 21:38

Obrazek

Liczba odcinków: 26

Opis:
"Anno Domini 2000 - w Antarktydę uderza meteoryt o wielkiej masie. Tę największą w historii katastrofę nazwano "Drugim uderzeniem"...
Podnosi się poziom wód, świat nękają klęski żywiołowe, upada gospodarka, konflikty narodowościowe wywołują wojny domowe... Nagle populacja zmniejsza się o połowę.
Po 15 latach, gdy widoczne są już pierwsze oznaki odrodzenia, ludzkość staje w obliczu nowego kryzysu... "Anioły" - olbrzymie, niezwyciężone maszyny bojowe o nieznanym pochodzeniu atakują jeden po drugim, wymordowując większość już i tak nielicznej populacji...
Ludzkość przewidując kolejne ataki, tworzy broń wielozadaniową, która jako jedyna jest w stanie podjąć równą walkę z obcym najeźdźcą. Są to biomechaniczne roboty o kodowej nazwie "Eva"... Ich pilotami mogą być jednak tylko osoby urodzone po "Drugim Uderzeniu".
Organizacja NERV, odpowiedzialna za pracę nad Evangelionami wybiera "Trójkę Dzieci". To w nich dorośli pokładają swoje nadzieje, to w nich świat widzi swoją jedyną szansę przetrwania... Ich ogromnie odpowiedzialna walka o być albo nie być ludzkiego gatunku właśnie się rozpoczyna...""Neon Genesis Evangelion" wydaje się być z pozoru kolejną serią utrzymaną w kanonie S-F. Mamy bowiem o to niezidentyfikowanego najeźdźcę z kosmosu, siejącego na naszej planecie ogromne spustoszenie i garstkę szlachetnych bohaterów gotowych poświęcić życie w obronie ukochanego "domu", złożyć siebie w ofierze. Stajemy się uczestnikami walk, stojąc po środku bitew, spośród których każda może okazać się tą ostateczną, stajemy się świadkami politycznych machinacji, bez których ludzie chyba po prostu nie mogą się obyć, widzimy cierpienie rannych i ich rozpaczliwą walkę o życie i ani na krok nie opuszcza nas wartka i w niezwykle szybkim tempie poprowadzona akcja.
Z drugiej jednak strony nie wszystko jest tu tak krystaliczne i jednoznaczne, jakby się to mogło na początku wydawać. Z każdym odcinkiem fabuła gmatwa się coraz bardziej, mętnieje, rodzi coraz więcej pytań i coraz więcej z nich pozostawia bez odpowiedzi. I tak naprawdę nie chodzi tutaj walkę z "kosmitami" - to tylko tło... niezwykle widowiskowe, ale tylko tło, drugi plan...
To seria o samotności, próbie samookreślenia samego siebie, odnalezienia swego miejsca na ziemi, próba odkrycia sensu istnienia, odpowiedzi na pytanie co tak naprawdę określa nasze człowieczeństwo.
Anioł to boży wysłannik - i nie bez przyczyny tak też właśnie nazywają się atakujące nas maszyny. Ale czy to możliwe, że to Bóg jest tym groźnym najeźdźcą? Jeśli tak, to dlaczego chce zniszczyć to, co przecież sam stworzył na własne podobieństwo? Jeśli tak, to kto tak naprawdę jest większym dla nas zagrożeniem - "oni", czy my sami?...
To anime niezwykle kontrowersyjne, mroczne, tajemnicze, zmuszające do refleksji. Nie ma tu jakiegoś jednego, ściśle określonego bohatera; głównych i drugoplanowych ról. Bohaterem są ludzie, którzy w mniejszym lub większym stopniu ewoluują w miarę posuwania się akcji do przodu, próbując odnaleźć się w niepewnych czasach... A wraz z nimi ewoluuje również widz, który w jakiś dziwnie nieokreślony i metafizyczny sposób także staje się bohaterem tej niezwykłej serii..."
Źródło:filmweb.pl

Opinia:
Cóż. Właściwie wszysto zostało powiedziane w opisie. Anime jest naprawdę bardzo wysokiej jakości. Gdy wszystko zaczyna się gmatwać widz po prostu nie może oderwać się od oglądania. Znakomicie oddano rozterki, przeżycia, przemyślenia wewnętrzne bohaterów. Gorąco polecam!
Na zachętę posłużę się jeszcze moim przykładem, kiedy to wczoraj siedziałem do prawie 4 nad ranem oglądając ostatnie 11 odcinków.
Awatar użytkownika
Kirk
Indiana Jones
Posty: 262
Rejestracja: 2006-08-04, 20:47
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Neon Genesis Evangelion

Post autor: Kirk » 2007-07-07, 11:37

Właśnie skończyłem Hellsinga i mam zamiar zabrac się za Evengelion:)
Dużo pozytywnych opini słyszałem na temat tej serii:)
Inspiration
Mad Max
Posty: 70
Rejestracja: 2007-07-25, 08:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Neon Genesis Evangelion

Post autor: Inspiration » 2007-07-25, 10:19

Jedna z moich ulubionych serii, poznałam ją najpierw poprzez mangę.
Rubenos
Darth Vader
Posty: 783
Rejestracja: 2006-08-03, 11:33
Lokalizacja: z Kosmosu

Re: Neon Genesis Evangelion

Post autor: Rubenos » 2007-07-25, 11:32

Z tego co się orientuję, to mangę stworzono na podstawie anime.
Inspiration
Mad Max
Posty: 70
Rejestracja: 2007-07-25, 08:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Neon Genesis Evangelion

Post autor: Inspiration » 2007-07-25, 15:03

Dokładnie, manga powstała na podstawie anime.
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith
Posty: 627
Rejestracja: 2006-08-24, 14:00

Re: Neon Genesis Evangelion

Post autor: Aquariia » 2008-03-29, 16:47

Wiele dobrego słyszałam o tym anime, dopiero nie dawno się za nie wziełam. Wkońcu lepiej późno niż wcale. Jak zobaczyłam pierwszą scenę, pomyślałam czym się tu zachwycać. Jak tutaj przez cały czas potwory będą atakować miasto to co w tym fajnego. Ale bardzo szybko stwierdziłam, że to świetne anime. Ciekekawa historia i bohaterowei. Bardzo podobają mi się wszystkie 3 Evangeliony. Nie oglądałam jeszcze do końca więc nie wiem czy jest ich tam więcej. Zankoku na Tenshi no Te-ze -piękna piosenka w openingu.
ODPOWIEDZ