Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Księżniczka Mononoke

blue berry
Tyler Durden

Księżniczka Mononoke

Postautor: blue berry » 2007-11-21, 19:08

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Hayao Miyazaki
scenariusz: Neil Gaiman, Hayao Miyazaki
zdjęcia: Atsushi Okui
muzyka: Joe Hisaishi
produkcja: Japonia
data premiery: 2000-09-08 (Polska) , 1997-07-12 (Świat)

Fabuła:
Książę małej wioski został obłożony klątwą przez jednego z Bogów i czeka go powolna i nieunikniona śmierć. Chcąc ocalić swe życie książę wyrusza w podróż na wschód, gdzie ma zamiar poprosić o pomoc boga Shishi-Gami. W trakcie podróży nasz bohater trafia przypadkowo na pole bitwy pomiędzy leśnymi zwierzętami a górnikami z niedalekiej wioski, którzy niszczą las. Oddziałami leśnych stworzeń dowodzi wychowana przez zwierzęta księżniczka Mononoke. (żródło: filmweb.pl)

Bezsprzecznie mój ulubiony film anime. Historia jak na Miyazakiego przystało bardzo metaforyczna i na bardzo wysokim poziomie. Odniesienia jakie odnajduje się tutaj do życia rzeczywistego powaliły mnie na kolana. Jest to też na pewno najbardziej krwawy z filmów Miyazakiego, jakie dotąd widziałam, ale tutaj jest to bardzo potrzebne. W zasadzie na tym opiera się fabuła. Jak dla mnie bardzo smutna opowieść, bardzo rzeczywista, jeśli ktoś wie, co mam na myśli. Muzyka doskonała. Pan Hisaishi jest po prostu mistrzem!!
Awatar użytkownika
Kirk
Indiana Jones

Re: Księżniczka Mononoke

Postautor: Kirk » 2007-11-22, 13:45

Kolejny popis mistrza Miyazakiego. Bardzo ciekawa i wzruszająca historia, magia emanująca z ekranu oraz świetnie wykreowane postacie tworzą ten film absolutnie wyjątkowym. Przedstawienie w tej produkcji starcia dwóch sprzecznych i wykluczajacych się racji, którymi kierują się strony konfliktu, nadaje mu dużo bardziej dojrzały wydźwięk, a jednocześnie udowadnia, jak trudno być neutralnym oraz stać pomiędzy między dwoma barykadami. Całość została oprawiona w cudowną muzykę Hisashiego, która dla mnie jest jednym z najlepszych soundtracków jakie słyszałem. Księżniczka Mononoke to pozycja obowiązkowa dla każdego fana nie tylko anime, ale ogólnie miłośników kina.

Wróć do „Filmy anime”