Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Ruchomy zamek Hauru

blue berry
Tyler Durden

Ruchomy zamek Hauru

Postautor: blue berry » 2007-10-14, 11:42

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Hayao Miyazaki
scenariusz: Hayao Miyazaki
zdjęcia: Atsushi Okui
muzyka: Joe Hisaishi
produkcja: Japonia
data premiery: 2005-09-16 (Polska) , 2004-09-05 (Świat)

Fabuła:
Sophie zostaje zamieniona przez demoniczną Czarownicę w starą kobietę. Zrozpaczona próbuje odzyskać swoje ciało i wyrusza w magiczną podróż pełną niebezpieczeństw.

W poszukiwaniu samej siebie Sophie trafia do dziwnego Ruchomego Zamku należącego do czarodzieja Hauru. Spotyka w nim demona ognia - Karushifâ, który przedstawia jej propozycję. Jeśli Sophie uwolni go spod mocy Hauru, on w zamian przywróci jej 18-letnie ciało. Co stanie się z Sophie w Ruchomym Zamku? Czy wszystkie części magicznej układanki znajdą swoje miejsce?
(żródło: filmweb.pl)

Świetne! Po prostu arcydzieło! Z bardzo negatywnym nastawieniem obejrzałam w piątek i jestem delikatnie mówiąc zachwycona. Nie dziwię się, że pana Miyazakiego nazywa się 'japońskim disneyem'. Cała historia jest po prostu fenomenalna. Całe wykonanie jest świetne. Muzyka świetnie oddaje klimat. Jedynie zakończenie mi się nie podoba, bo jest zbyt szybkie, jakby nagle zabrakło pomysłu. Nie lubiłam anime, ale teraz jestem jego fanką :) Polecam.
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Re: Ruchomy zamek Hauru

Postautor: Aquariia » 2007-11-02, 21:14

Również bardzo podobał mi się "Ruchomy zamek Hauru". Przedewszystkim przypadła mi do gustu fabuła. Nie można zapomnieć o pięknej muzyce która bardzo dobrze komponowała się z filmem. Co do zakończenia z tego co pamiętam nie miałam zastrzeżeń, ale oglądałam już chwilę temu więc nic więcej nie potrafię powiedzieć. Mam zamiar w najbliższym czasie jeszcze raz pooglądać. Również polecam

Wróć do „Filmy anime”