Ed Wood

Mela0607
Agent Smith

Ed Wood

Postautor: Mela0607 » 2007-11-13, 16:30

Plakat:
Obrazek
Info:
reżyseria: Tim Burton
scenariusz: Scott Alexander, Larry Karaszewski
zdjęcia: Stefan Czapsky
muzyka Howard Shore
obsada: Johnny Depp, Martin Landau, Sarah Jessica Parker, Patricia Arquette
produkcja: USA
gatunek: biograficzny, dramat, komedia
Opis:
Ed Wood, reżyser, scenarzysta, producent i aktor, zyskał przez wszystkich krytyków USA dwuznaczną sławę najgorszego reżysera wszechczasów serią tandetnych horrorów i filmów science fiction zrealizowanych przede wszystkim w latach pięćdziesiątych. Były to na wpół amatorskie produkcje, zrealizowane za przysłowiowe psie pieniądze, z koszmarnymi dialogami, byle jakim aktorstwem i niezliczonymi błędami inscenizacyjnymi. Ed Wood jednak wcale nie był przegranym nieudacznikiem. Wręcz przeciwnie, jego nieprawdopodobny optymizm, witalność i inwencja pozwalały mu przez długie lata robić to, co chciał robić i pracować tak, jak to sobie wymarzył.
Źródło: filmweb.pl
Moja Opinia:
Jeden z niewielu filmów tego gatunku, który mi się spodobał. Niestety nie miałam jeszcze okazji zobaczyć jakąkolwiek produkcję Wood’a, ale po filmie to zainteresowała mnie jego osoba; reżyser, aktor, scenarzysta tworzący totalne gnioty, ale właśnie, dlatego mnie przyciąga; pewnie i miał talent, ale tak naprawdę sam nie wiedział jak go wykorzystać; tworzył po swojemu nie zwracając uwagi na opinie innych osób, krytyków, a szkoda, bo może dzięki temu nie został by uznawany za najgorszego reżysera. Rola Ed’a była stworzona dla Depp’a, który był rewelacyjny, jednak na większą uwagę zasługuje Martin Landeau, który zagrał Bela Lugosi, zaintrygował mnie wręcz; mimiką twarzy, gestami, gadaniem, był świetny pod każdym względem (ostatnio tak pisałam o aktorze - Tim Roth z filmu „Cztery pokoje”; tak, więc i tego też mogę już zaliczyć do ulubionych postaci). Filmy Burton'a ciągle mnie zaskakują swoim klimatem; po nim nie wiadomo czego można się spodziewać... Osobiście polecam film, by poznać historię najgorszego, a może raczej kultowego reżysera w historii kina.
Azgaroth
Tyler Durden

Re: Ed Wood

Postautor: Azgaroth » 2007-11-18, 19:43

Mela0607 pisze:Niestety nie miałam jeszcze okazji zobaczyć jakąkolwiek produkcję Wood’a,

Tutaj: http://video.google.com/videoplay?docid ... 9656489183 można obejrzeć jego Plan 9, jednak ostrzegam, że to naprawdę beznadziejny film. Tak naprawdę jego życie i film Burtona są ciekawsze od jego twórczości.
Mela0607
Agent Smith

Re: Ed Wood

Postautor: Mela0607 » 2007-11-19, 13:14

Azgaroth pisze:jednak ostrzegam, że to naprawdę beznadziejny film. Tak naprawdę jego życie i film Burtona są ciekawsze od jego twórczości.

Postaram się zobaczyć, a ostrzegać mnie nie musisz, bo mogłam zobaczyć w filmie Burtona jakie gnioty potrafił tworzyć Ed, ale może dlatego mnie zainteresował - nie talentem, ale właśnie to co wspomniałeś: życiem, a ja zawsze byłam tego zdania iż najpierw trzeba zobaczyć zły film, by można było dostrzeć ten dobry, więc nie pozostaje mi nic innego jak ujrzeć te beznadziejne filmy Wood'a i sama się przekonać, bo przecież film "Ed Wood" bardzo mi się spodobał

Wróć do „Dokument | Biografia”