Strona 1 z 1

Super Size Me

: 2007-07-27, 10:44
autor: yrek
Obrazek


Reżyseria - Morgan Spurlock
Scenariusz - Morgan Spurlock
Zdjęcia - Scott Ambrozy
Muzyka - Doug Ray, Michael Parrish
Obsada - Morgan Spurlock

To zabawna, a zarazem przerażająca opowieść o chłopaku, który przez miesiąc żywił się wyłącznie w McDonald'sie. Przez cały ten czas był pod czujną opieką lekarzy, którzy prowadzili szczegółowe badania dotyczące wpływu tej "diety" na jego organizm.

Łagodnie dla portfela, smacznie, przyjemnie dla dziecie mozna jeszcze tak mnozyc. Gdzie jest haczyk? Nie ma. Jest za to wielki hak zbierajacy kolejne plony ludziego zdrwowia. Morgan Spurlock gra w dokumencie glownego bohatera. I jest tym bohaterem w pelnym znaczeniu tego slowa, naraza swoje zdrowie by "burgerowe spoleczenstwo" w koncu spojrzalo oczami rozumu a nie zoladkiem na to co je. Spurlock widzac jak dramatycznie wzrasta liczba ludzi dotknietych otyloscia, przestrzega ze skutkiem czestych wizyt w fast foodach moxga byc tuziny chorob (marskosc watroby, newydolnosc nerek, cukrzyca itd) a to wszystko moze skonczyc sie zatrudnieniem grabarza. Film porusza tez inne kwestie ktore pokazuja prawde o Amerykanach - Wymowny motyw rozpoznawania na zdjeciach Waszyngtona, Klawna i Jezusa czy tez Slogan reklamowy Big Mac'ka a slubowanie wiernosci narodowi.

Zrowno ja jak i film nikogo nie zmusza do zaprzestania takich rarytasow. Chodzi tylko o skutki i ograniczenie. Warto obejrzec i... smacznego! 7/10

Re: Super Size Me

: 2007-08-14, 12:32
autor: ble
Po tym filmie mnie odrzuciło. Cieszę się, że ani przed (nie licząc kilku zestawów happy meal, kiedy byłam mała), ani po seansie nie korzystałam z usług tej sieci fast food. I chwała mi za to ;p

Re: Super Size Me

: 2011-07-22, 15:44
autor: Propaganda
Dobrze że powstają takie filmy, które są odważne i pokazują skutki złego trybu życia. Odrzucić mnie nie odrzuciło, bo jeść tam to nawet raz na tydzień nie jem, ale np państwu jakim jest USA na pewno coś uświadomi ten film, przynajmniej części narodu.

Re: Super Size Me

: 2015-01-05, 14:12
autor: salamandra0809
Niby odważny ale jednak nie do końca o to mi chodziło gdy zabierałam się za oglądanie tego filmu. Wyznaję zasadę, że wszystko jest dla ludzi ale tych posiadających rozum, umiar i zdrowy rozsądek. Z wielkimi korporacjami jeszcze nikt nie wygrał i myślę, że jest więcej firm, które zasługują na pogardę i lincz społeczny niż McDonald.