"Jesteś Bogiem"

masterweb
Vincent Vega

"Jesteś Bogiem"

Post autor: masterweb » 2012-09-02, 19:13

[center]Obrazek [/center]
Twórcy:
Reżyseria: Leszek Dawid
Scenariusz: Maciej Pisuk
Zdjęcia: Michał Englert
Muzyka: Leszek Freund

Obsada:

Marcin Kowalczyk Marcin Kowalczyk
Piotr Łuszcz "Magik"
Tomasz Schuchardt Tomasz Schuchardt
Wojciech Alszer "Fokus"
Dawid Ogrodnik Dawid Ogrodnik
Sebastian Salbert "Rahim"
Arkadiusz Jakubik Arkadiusz Jakubik
Gustaw Zarzycki
Marcin Dorociński Marcin Dorociński
Organizator koncertu
Dorota Kolak Dorota Kolak
Przemysław Bluszcz Przemysław Bluszcz
Ojciec "Magika"
Halina Bednarz Halina Bednarz
Matka "Magika"

Fabuła:

"Jesteś Bogiem" w reżyserii Leszka Dawida, to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza - Magika (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - Rahima (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera - Fokusa (Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny "Jestem Bogiem", stali się głosem pokolenia młodych Polaków.

Paktofonika powstała w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą "pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika", wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: "Kinematografia", mini album "Jestem Bogiem" oraz "Archiwum kinematografii" sprzedały się w gigantycznych nakładach. Wkrótce po premierze "Kinematografii" fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci Magika.

[ Dodano: 2012-09-02, 20:15 ]
ogólnie na film czekam bardzo długo, mineło trochę czasu zanim się dogadali żeby go złożyć w całość. Teraz tylko zostało kilka dni do premiery,no i powiem że nie mogę się doczekać tego dnia ;-)

może być bardzo ciekawie. Zależy kto jak lubi taki film, czy nie...ja kocham takie serie filmów.
Zapraszam do zobaczenie zwiastuna.
ODPOWIEDZ