Siedem lat w Tybecie

Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Siedem lat w Tybecie

Postautor: BlackDog » 2006-08-10, 16:38

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Jean-Jacques Annaud
scenariusz: Becky Johnston
zdjęcia: David Breashears
muzyka: John Williams
gatunek: biograficzny, dramat
data premiery: 1997-09-13
obsada: Brad Pitt, David Thewlis, B.D. Wong, Mako

Fabuła:
Młody podróżnik Heinrich Harrer wyrusza w najtrudniejsze góry świata - Himalaje, na wyprawę, która odmieni go na zawsze. Uwięziony w brytyjskim obozie jenieckim, podejmuje brawurową próbę ucieczki. Po przebyciu setek kilometrów w skrajnie trudnych warunkach, trafia do świata, którym niczym nie przypomina co znał do tej pory - do Tybetu. Tu poznaje Dalajlamę - człowieka, który wskaże mu prawdziwy sens życia. Tymczasem jednak granice Tubetu przekracza chińska armia a Heinrich staje się jedynym człowiekiem zdlonym ocalić życie Dalajlamy. (żródło: filmweb.pl)

Jeden z moic ulubionych filmów i już trzeci obraz, w którym podoba mi się rola Pitta. Tutaj zupełnie inna niźli w "Dwanaście małp", ale jakże tak samo idealna. Zankomite zdjęcia i świetna sceneria w tle wprost nieziemska muzyka. Bardzo polecam wszystkim zwolennikom kina biograficznego i nie tylko.
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Re: Siedem lat w Tybecie

Postautor: Issa » 2006-08-11, 22:04

Oglądałam i mam dobre, nawet bardzo dobre wspomnienia. Brad Pitt zagrał znakomicie, również podobała mi się rola Davida Thewlisa, który był sympatyczny i taki lupinowaty z HP i WA. Dawno oglądałam, więc trudno jest mi dokładnie oddać wrażenia... Śmieszyła mnie rywalizacja obu wyżej wymienionych panów o serce krawcowej, zawsze coś wymyślali, żeby tylko do niej pójść. Dobrze ukazana jest przyjaźń głównego bohatera z Dalajlamą, a uroku filmowi dodają piękne krajobrazy w tle.
fobia
Jack Sparrow

Postautor: fobia » 2006-09-27, 17:18

Moim zdaniem nie ciekawy film. Nie znalazłem w nim nic dla siebie. 3/10
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2006-09-27, 17:23

Ale dlaczego nie jest ciekawy? Co konkretnie sprawia, że nie zasługuje on na ocenę wyższą, niż 3/10. Postaraj się bardziej rozwijać swoje wypowiedzi ;)
fobia
Jack Sparrow

Postautor: fobia » 2006-09-28, 13:52

Poprostu nie przypadł mi do gustu. Jest nudnyi denny. Może dlatego że nie lubie tego typu filmów. No przyznam że sceneria była całkiem niezła, bo lubie góry, ale i tak jako film mi sie nie podobało.
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Postautor: BlackDog » 2006-11-15, 12:29

Film może dla niektórych okazać sie nużący, bo akcja toczy się wolno i nie ma jakiś zaskakujących zwrotów akcji. Ale kreacja Pitta na pewno zasługuję na uwagę. To film dla koneserów, widzów którzy nie oczekują od kina tylko i wyłącznie szybkiej akcji i rozwyki, ale dla tych którzy chcą, aby obraz dał nam jakiś powodów do rozmyślań.
Rubenos
Darth Vader

Postautor: Rubenos » 2006-11-16, 23:35

Mi tam się podobał ;) Bardzo dawno go oglądałem, ale wrażenia pozostały jak najbardziej pozytywne. O ile mnie pamięć nie myli, to Pitt za rolę w tym filmie dostał dożywotni zakaz wjazdu do Chin.
Pandek
Indiana Jones

Postautor: Pandek » 2008-07-22, 10:17

Film ten z pewnością zasługuje na uznanie. Naprawdę mi się podobał. Fakt, nie ma co oczekiwać nagłych zwrotów akcji, jednak przecież nie tylko o to chodzi w filmie, prawda? Siedem lat w Tybecie to ciekawa historia, piękne widoki i bardzo dobra rola Brada Pitta. Warto zobaczyć.
Mariczanka
Jack Sparrow

Postautor: Mariczanka » 2008-08-31, 01:14

Bardzo pozytywnie odbieram ten film za każdym razem gdy go widzę. Nie mam nic do zarzucenia :)

Wróć do „Dokument | Biografia”