Gia

Awatar użytkownika
Dolly
Mad Max

Gia

Postautor: Dolly » 2008-08-11, 12:39

z Filmwebu:

http://gfx.filmweb.pl/po/14/13/1413/719 ... 2156382000

opis:
Oparty o autentyczne wydarzenia film opowiadający o życiu modelki Gia Marrie Carangi. Urodziła się w 1960 r. I na początku lat 80. stała się legendą świata mody. Zmarła w wieku 26 lat. Jej historia w filmie opowiedziana jest przez przyjaciół i wzbogacona cytatami z pamiętnika modelki.

moja opinia:
Niezwykły, niemal domkumentalny film o Gii Marie Caragi...
Obsada - Angelina Jolie... niezywykła rola... ekspresyjnie zagrana tytułowa bohaterka to osoba nieprzeciętna, mająca wiele energii i bardzo zmysłowa… niemal poraża widza swą siłą przekazu, ekspresją.. Brawa dla Angeliny za stworzenie wspaniałej kreacji niezapomnianej modelki – Gii.
Warto zwrócić uwagę na same zdjęcia do filmu, na jego budowę… Film nie nudzi widza, ale zaskakuje kolejnymi ujęciami. Film jest wciągający, urzekający i bardzo ciekawy. Każdy w miare trwania filmu chce dalej poznać koleje losu Gii i oglada dalej.
Sama Angelina w tej roli jest bardzo przekonująca, urodziwa czego nie można jej odmówić i widać ze potrafi grać…
Według mnie film to mocny, o wielkiej sile przekazu dramat psychologiczny… choć ociera się o film dokumentalny, ale to możemy pominąć.
To tyle, o sławnym filmie „Gia”. Wreszcie go obejrzałam i dołączył tym samym do grona moich ulubionych filmów psycho.
Ostatnio zmieniony 2008-11-09, 18:26 przez Dolly, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Dokument | Biografia”