Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Cena odwagi

Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Cena odwagi

Postautor: Issa » 2008-01-26, 14:01

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Michael Winterbottom
scenariusz: John Orloff
zdjęcia: Marcel Zyskind
muzyka: Harry Escott, Molly Nyman
produkcja: USA, Wielka Brytania
data premiery: 02.11.2007 (Polska), 21.05.2007 (Świat)
obsada: Angelina Jolie, Dan Futterman, Irfan Khan

Fabuła:
Historia jest oparta na wspomnieniach Mariane Pearl, w których zawarła ona szczegóły dotyczące życia i śmierci swojego męża - dziennikarza Wall Street Jurnal - Danny'ego Pearl'a. Film pokazuje przerażającą i niezapomnianą historię uprowadzenia Danny'ego w Pakistanie oraz wysiłki jego żony, która nie poddawała się i kontynuowała poszukiwania nie przyjmując do wiadomości jego prawdopodobnej śmierci.
(źródło: filmweb.pl)

Podczas oglądania tego filmu nie sposób się nudzić. Akcja rozgrywa się w odpowiednim tempie, rozbudzając ciekawość widza, dostarczając mu zastrzyk adrenaliny, innym razem wzruszenie.
Na uwagę zasługuje muzyka, która dla mnie była kompletną nowością - wcześniej nie słyszałam takich rytmów. Zaskoczyły mnie i trochę przeraziły ujęcia zatłoczonego miasta, niesamowitego ruchu na drogach... Wszystko to spotengowało napięcie towarzyszące zaginięciu Danny'ego, było dobrym tłem.
Jeżeli chodzi o grę aktorską, to Angelina Jolie jeszcze mnie nigdy nie zawiodła. Jak dla mnie wypadła świetnie... Zastrzeżenia mam tylko do Futtermana - nie przekonał mnie. Może dlatego, że mało go było na ekranie?
Bardzo dobry film, polecam.
lisa
Forrest Gump

Re: Cena odwagi

Postautor: lisa » 2008-02-19, 19:57

Myślałam, że ta Angelina, którą znałam i uwielbiałam z czasów "Gii" i "Przerwanej Lekcji Muzyki" już nigdy nie powróci, bo ta jedna z najzdolniejszych aktorek swojego pokolenia postanowiła rozmieniać się na drobne grając w takich gniotach jak "Lara Croft" czy "Pan i Pani Smith". A niedawno obejrzałam "A Mighty Heart" i jestem absolutnie zachwycona! Czyżby Angelina wracała do aktorskiej formy? Aż dziw, że w nominacjach do Oscarów pominięto tą znakomitą rolę...
Sam film bardzo trzyma w napięciu. Dla mnie, jako osoby nie znającej historii Daniela Pearla, była jeszcze bardziej zaskakująca. Uwagę przyciąga muzyka, nieprzewidywalna akcja.
Szczerze polecam
Miszka Kozlov
Terminator

Postautor: Miszka Kozlov » 2008-04-04, 23:03

Zgadzam się całkowicie co to Angeliny, świetna rola, naprawdę czuło się jej rozpacz w końcowych fragmentach. Co do Oscarów to akademia chciała ją nominować ale Angie odmówiła, nie pamiętam o co tam chodziło, szkoda bo miałaby dużą szansę na statuetkę.

Co do filmu to przeciętna produkcja, Angelina naprawdę podniosła klasę tego filmu
amelia123
Indiana Jones

Postautor: amelia123 » 2012-11-02, 17:11

oglądałam ten film z zapartym tchem,niesamowicie wciągający,wzruszający,a zarazem prawdziwy,polecam jego obejrzenie.
MichaelJK8
Forrest Gump

Postautor: MichaelJK8 » 2015-02-25, 10:35

Stare dobre kino wojenne z aktorami i fabułą które teraz w kinie bardzo rzadko się zdarzają. Aktorzy są wręcz idealnie do swoich ról, tak jak by grali samych siebie, mała dawka humoru w filmie jeszcze bardziej dodaje mu uroku.
ancekabance
Vincent Vega

Postautor: ancekabance » 2016-01-20, 14:53

No cóż - film jest świetny, choć mając do wyboru "film czy książka" sięgnęłabym jeszcze raz do książki.Dlaczego - by lepiej zagłębić się w świat islamskiego terroryzmu, by lepiej zrozumieć, że ci, którzy ratowali Daniela Pearla naprawdę zrobili wszystko, co było w ich mocy, a nawet jeszcze więcej... Znałam historię Daniela Pearla jeszcze zanim usłyszałam o filmie, więc wiedziałam jak historia się skończy, a mimo to miałam nadzieję, że uda im się go uratować.
Polecam

Wróć do „Wojna”