Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Ostatni legion

Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden
Posty: 329
Rejestracja: 2006-08-01, 09:36
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni legion

Post autor: KhAn » 2007-07-04, 15:42

Obrazek

Info o filmie:
Reżyseria: Doug Lefler
Scenariusz: David Leland
Obsada: Ben Kingsley, Thomas Sangster, Aishwarya Rai, Rupert Friend
Produkcja: Francja , USA , Wielka Brytania
Gatunek: Wojenny , Dramat historyczny

Opis:
Ostatni legion jest opartą na faktach, epicką opowieścią opowiadającą o losach ostatniego cesarza rzymskiego, 12-letniego Romulusa Augustusa (Thomas Sangster).

Rozdarty wojną wewnętrzną Rzym, staje się miastem, w którym panuje chaos i zniszczenie. Uwięzionemu przez rebeliantów, na wyspie Capri, cesarzowi udaje się uciec, dzięki pomocy swego nauczyciela Ambrosinusa (Sir Ben Kingsley) i legionisty Aureliusa (Colin Firth). Młody cesarz podejmuje się zadania odbudowania świetności dawnego imperium. Wyrusza więc z niewielką grupą żołnierzy do Bretanii, by odszukać ostatni rzymski legion i powrócić wraz z nim do Rzymu.
(źródło: filmweb.pl)

Opinia:
Jeżeli ktoś lubi filmy historyczne ten film jest właśnie dla niego. Pokazany jest upadek rzymu i formowanie się ostatniego dziewiątego legionu. Jak w każdym historycznym filmie ukazaną mamy walkę na miecze o wolność narodu, w przypadku tego filmu również toczy się ciągła walka o życię ostatnie cesarza. Polecam go każdemu a w szczególności osobą zainteresowanym starożytną historią.
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith
Posty: 642
Rejestracja: 2007-06-27, 17:49

Re: Ostatni legion

Post autor: MGaździcki » 2008-10-11, 14:57

Film ma z prawdą historyczną tyle wspólnego co puszczany kiedyś przez TVP miniserial "Juliusz Cezar" czy "300" z zeszłego roku, do tego dowiadujemy się rewelacji, że Romulus Augustulus to SPOILER!!!ojciec króla ArturaSPOILER!!!, ale.. ogląda się go świetnie. Jest parę zgrzytów (typu: postać wojowniczki z imperium wschodniego, Miry, sztuki walki, które zna nawet sędziwy mentor młodego cezara czy kilka pełnych patosu kwestii), ale jeśli podejdzie się do "Ostatniego legionu", jak do miejscami dramatycznej, miejscami zabawnej, miejscami romantycznej historii to można się naprawdę rozerwać. Mnie się przynajmniej podobało.
ODPOWIEDZ