Strona 1 z 1

Szyfry Wojny

: 2007-06-17, 13:58
autor: yrek
Obrazek

Reżyseria - John Woo
Scenariusz - John Rice, Joe Batteer
Zdjęcia - Jeffrey L. Kimball
Muzyka - James Horner
Obsada - Nicolas Cage, Adam Beach, Christian Slater

Film w reżyserii mistrza gatunku Johna Woo ("Mission Impossible II"), którego akcja rozgrywa się w czasach II wojny światowej. Amerykański żołnierz (Nicolas Cage) otrzymuje od swych przełożonych niezwykłe zadanie: ma za wszelką cenę chronić młodego Indianina z plemienia Navajo, którego języka wojsko używa do przesyłania zaszyfrowanych wiadomości.


Jezyk plemienia Navajo odegral bardzo wazna role nie tylko w bitwie o Sajpan ale rowniez w wielu bitwach na Pacyfiku. Tego dowiadujemy sie z filmu. Obejrzenie filmu jednak nie jest niczym waznym. Brak tu zainteresowania widza sytuacja w jakiej znajduja sie bohaterowie, brak napiecia ktore powinno towarzyszyc filmom wojennym. Trwa on zdecydowanie za dlugo, gdyz wszystkie wazne watki mieszcza sie zaledwie w 60 minutach. Tak wiec przecietny film wojenny o bardzo waznej sprawie. Hisotria oprata na faktach. Ocena: 5+/10

Re: Szyfry Wojny

: 2007-12-08, 11:16
autor: Chainsaw
Bardzo...bardzo... bardzo widać że to film Johna Woo. Pourywane ręce i nogi latają po ekranie a główni bohaterowie mają dylematy typu "Musze zabić przyjaciela żeby ocalić świat".

Jakoś tak, mało wojennie.

3/10

I zgadzam się z autorem tematu : materiał conajwyżej godzinny zsotał rozciągnięty na półtora..czy tam nawet więcej.

Re: Szyfry Wojny

: 2021-01-26, 10:49
autor: Olga_00
Nicolas Cage wypadł świetnie. Dla mnie film 7/10.