Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

American Sniper

Filmywmetrze
Forrest Gump

Re: American Sniper

Postautor: Filmywmetrze » 2015-03-10, 12:17

To zapraszam do zapoznania się z moją opinią :) Więcej na blogu, który jest w stopce!

Film, na który wiele osób długo czekało. To miał być prawdziwy wojenny dramat o człowieku, który nie bał się pociągnąć za spust w żadnych okolicznościach, a swoją precyzją siał postrach na całym Bliskim Wschodzie. Najnowsze dzieło Eastwood’a, choć „poległo” na Oskarach, to ciągle budziło moją ciekawość i ogromną chęć obejrzenia.

Chris Kyle to niewątpliwie prawdziwy patriota. Poznajemy go jeszcze przed zamachami z 11 września, krótko obserwujemy jego życie i zaglądamy nawet w historię dzieciństwa. Po dramatycznych wydarzeniach z 2000r. nasz bohater postanawia wstąpić do jednostki Seals, a następnie ruszyć na misję do Afganistanu, Iraku, bądź gdziekolwiek indziej w świat. Najważniejsze dla niego to bronić Amerykanów. Wkrótce okazuje się, że Kyle ma nieprzeciętne umiejętności strzeleckie i staje się najskuteczniejszym snajperem w historii armii amerykańskiej. Zabijanie dla kraju traktuje jak pracę, jest temu bardzo oddany i „nie pęka” w żadnej sytuacji. Niestety, historia Chrisa to też powroty do domu. Podczas pobytu w kraju Kyle jest nieobecny, nie może w żaden sposób zapomnieć o kolegach, o wojnie, o pracy. Zaczyna omijać go dorastanie syna, narodziny córki, staje się obcym człowiek dla żony. Rozpoczyna się walka o powrót do świata żywych przeplatająca z kolejnymi misjami w Iraku i strzeleckimi zdobyczami naszego bohatera. W końcu nadchodzi moment, gdy Chris mówi „stop” i stara się odnaleźć w rzeczywistości poprzez pomoc innym weteranom wojennym. Czy wygra walkę z demonami przeszłości? Tego dowiecie się po seansie.

„American Sniper” to na pewno niezły dramat wojenny, ukazujący przede wszystkim ślady jakie wojna zostawia w psychice nawet najtwardszych facetów. Jeśli jednak spodziewacie się wartkiej akcji jak w „Królestwie” czy „Ocalonym” to możecie się zawieść. Film zbudowany jest głównie na podniosłej patriotycznej atmosferze i jest raczej hołdem dla amerykańskich żołnierzy walczących w odległych krajach dla dobra świata. Oczywiście podczas seansu można zobaczyć ciekawe sceny strzelanin i przyjrzeć się z bliska „pracy” snajpera, oraz nerwom z tym zajęciem związanych. Po tak głośnym filmie spodziewałem się jednak zdecydowanie czegoś więcej, myślałem że nie będę mógł od niego się oderwać, że wciągnie mnie bez reszty. Niestety w tej kwestii się zawiodłem, obejrzałem, oceniłem. I to tyle.
Awatar użytkownika
premierka
Jack Sparrow

Re: American Sniper

Postautor: premierka » 2016-09-06, 13:26

film super, co prawda taka typowo amerykańska martyrologia patriotyczna,a le generalnie super!

Wróć do „Wojna”