Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Szeregowiec Ryan

Miodzio
Indiana Jones

Szeregowiec Ryan

Postautor: Miodzio » 2007-05-05, 21:35

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Steven Spielberg
scenariusz: Robert Rodat
zdjęcia: Janusz Kamiński
muzyka: John Williams
gatunek: Dramat , Wojenny
data premiery: 1998-09-11 (Polska) , 1998-07-24 (Świat)
obsada: Tom Hanks, Tom Sizemore, Edward Burns, Barry Pepper, Adam Goldberg, Vin Diesel, Giovanni Ribisi, Matt Damon.

Fabuła:
Francja, rok 1944. Desant wojsk amerykańskich ląduje u wybrzeży Normandii. Kapitan Miller dostaje rozkaz przeprowadzenia swojego oddziału za linię wroga, odszukania żołnierza Jamesa Ryana i bezpiecznego sprowadzenia go. Pozostali trzej bracia szeregowca zginęli na wojnie. Dowództwo pragnąc oszczędzić matce bólu, nie chce dopuścić do śmierci jej ostatniego, żyjącego syna. Ośmiu ludzi wykonuje, więc rozkaz i naraża swoje życie, by odszukać jednego człowieka. (żródło: filmweb.pl)

Rewelacyjny film Spielberga. Gdy pierwszy raz go zobaczyłem dosłownie wgniótł mnie w fotel. Szczególnie pierwsze 30 minut robią potężne w rażenie. "Szeregowiec Ryan" świetnie ukazuje okropieństwo wojny. W dodatku jest perfekcyjnie zrobiony pod względem wizualnym. Efekty specjalne, dźwięk, zdjęcia (polski akcent w filmie) stoją na oszałamiającym poziomie. Można zarzucać filmowi patos, nierealną właściwie fabułę, ale ogląda się go wspaniale. :-)
blue berry
Tyler Durden

Re: Szeregowiec Ryan

Postautor: blue berry » 2007-05-06, 21:04

Film nieco zbyt dosłowny, co jednak nie umniejsza jego wielkości, a raczje ją powiększa. Może i jest nieco patetyczny, ale doskonały. Perełka kina wojennego, którą raczej trzeba obejrzeć. Oglądałam dwa razy i za każdym razem emocje są ogromne.
Azgaroth
Tyler Durden

Postautor: Azgaroth » 2007-05-06, 22:15

Ten film to lądąwanie w Normandii i reszta. To pierwsze genialne, druga część rozwleczona. Na dodatek Medal of Honor zaspojlerowało mi film :(
Klaus BOLS
Forrest Gump

Postautor: Klaus BOLS » 2007-06-15, 22:52

film pod względem fabuły pełen amerykańskiego patetyzmu. Wykonanie perfekcyjne. film pełen jest historycznych i drugoplanowych smaczków. Widac że reżyserowie drugiego i trzeciego planu nie próżnowali.
Historycznie (chodzi o wygląd zolnierzy kostiumy itd) równierz bez zarzutu, choc znalazło się kilka wpadek, ale to jest chyba nieuniknione a i wnikliwi mają co robić.
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Postautor: KhAn » 2007-06-16, 12:07

Dla mnie film genialny a i obsada bardzo dobra ;-) uwielbiam oglądać filmy wojenne a szeregowca musiałem oglądnąć pare razy nawet :-P ;-) tak jak przedmówca mówił parę wpadek było ale to zdarza się w każdym filmie, że chociaż jedna musi być :-)
Rubenos
Darth Vader

Postautor: Rubenos » 2007-07-06, 22:38

Co tu dużo mówić... Klasyk współczesnego kina wojennego, który dał inspirację do nakręcenia świetnego serialu "Kompania braci". Znakomite kino, które grzech nie znać.
Christine
Mad Max

Postautor: Christine » 2008-04-18, 12:57

Film był super, ale troche nudny jak to o wojnie...
Dla mnie dobrze były zrobione wszystkie walki, ogólnie film był ok
Awatar użytkownika
Piotras003
Vincent Vega

Postautor: Piotras003 » 2008-05-26, 22:51

film który można oglądać ze 100 razy bo nigdy sie nie nudzi ;-) normalnie najlepszy film wojenny według mnie ;-)
Mordecai
Forrest Gump

Postautor: Mordecai » 2008-07-21, 11:36

Christine pisze:Film był super, ale troche nudny jak to o wojnie...
Dla mnie dobrze były zrobione wszystkie walki, ogólnie film był ok

Bardzo spójna wypowiedź.

Czy najlepszy tego nie wiem, ponieważ wszystkich nie widziałem, na pewno jeden z najlepszych filmów wojennych. Słabych stron w zasadzie w nim brak. Można się doczepić tej odrobiny patetyzmu, ale, przynajmniej moim zdaniem, obraz wojny wymaga takich rzeczy. Walczyć trzeba o coś..

Pojedynek snajperski zwłaszcza mi się podobał. Cóż, męska rzecz :-)
Cichy
Forrest Gump

Postautor: Cichy » 2009-03-18, 17:27

Rewelacja Kina Światowego ;] Jeden z kultowych filmów :) . Oglądam go i ciągle mi się robi smutno a zarazem wesoło , są sceny które bardzo docierają do człowieka , i musze przyznac ze nie obejrzenie go to grzech :)
Hefajstos
Forrest Gump

Postautor: Hefajstos » 2012-08-29, 15:29

Film bardzo dobry.

Świetnie zagrał Tom Hanks. Pokazał osobę, któa nigdy się nie poddaje i walczy do końca. Spełnia swoje rozkazy i szanuje braci. Bardzo motywujący
Awatar użytkownika
Szopen
Vincent Vega

Postautor: Szopen » 2012-09-08, 13:14

Co tu dużo mówić, mój TOP 5 filmowy, klasyka! Oglądałem to wiele razy i na prawdę, mam ciarki gdy to oglądam, świetnie odegrane role.. Film oceniam na 10/10!
Awatar użytkownika
Krasnal Adamu
Jack Sparrow

Postautor: Krasnal Adamu » 2013-11-30, 06:45

Film tak patetyczny, że już na początku zrobiło mi się niedobrze. Zdecydowanie podobały mi się tylko rewelacyjne zdjęcia Kamińskiego - dla nich mógłbym obejrzeć ten film jeszcze raz. Może jeszcze dla sceny z Lelandem Orserem.

Ciekawostka. Wtedy niemający jeszcze na koncie roli pierwszoplanowej Ed Norton odrzucił propozycję zagrania Ryana na rzecz "American History X". Bardzo dobrze zrobił.

Wróć do „Wojna”