1920 Bitwa Warszawska

Awatar użytkownika
Pan Szyszek
Vincent Vega

1920 Bitwa Warszawska

Post autor: Pan Szyszek » 2014-03-16, 13:09

reżyseria: Jerzy Hoffman
scenariusz: Jarosław SokółJerzy Hoffman
zdjęcia: Sławomir Idziak
muzyka: Krzesimir Dębski
produkcja: Paweł Bareński, Jerzy Michaluk, Mariusz Gazda
data premiery: 30 września 2011
obsada: Daniel Olbrychski, Natasza Urbańska, Borys Szyc, Bogusław Linda, Adam Ferency

Fabuła:
Fabularyzowana historia bitwy warszawskiej. Na tle zawieruchy wojennej młody ułan Jan żeni się z ukochaną Olą. Wkrótce wyrusza na front, gdzie z bliska moze zobaczyć prawdziwe oblicze bolszewizmu, z którym do tej pory trochę sympatyzował.

Film widziałem pierwszy raz w 2011 w kinie, pamiętam, że zrobił wtedy na mnie złe wrażenie, a może bardziej rozczarował. Niestety w dużej mierze jest to kalka Ogniem i mieczem, powtarza się muzyka, obsada, nawet niektóre sceny i ujęcia są jakby skopiowane, tylko zmieniły się kostiumy i scenografie.

Dziś obejrzałem film powtórnie i chociaż nadal nie oceniłbym go wysoko, to jednak nie zasługuje na całkowite potępienie. Jest parę całkiem ładnych scen batalistycznych, przez które przebijają co jakiś czas efekty komputerowe, ale mimo wszystko mają one swój urok. Fabuła choć nie porywająca potrafi zainteresować.

Póki co daję 5/10.
jaxx
Vincent Vega

Re: 1920 Bitwa Warszawska

Post autor: jaxx » 2014-03-20, 19:41

Niestety poza paroma scenami walki na światowym poziomie ten film nic nie prezentuje ze sobą:(
Awatar użytkownika
Pan Szyszek
Vincent Vega

Re: 1920 Bitwa Warszawska

Post autor: Pan Szyszek » 2014-09-29, 11:32

Ja nie znałem wcześniej Urbańskiej, więc było to moje pierwsze z nią spotkanie i nie wypadła moim zdaniem, aż tak źle, chociaż wielkiego talentu aktorskiego to ona nie ma.
ODPOWIEDZ