Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Bitwa pod Wiedniem

Arabica
Vincent Vega

Bitwa pod Wiedniem

Postautor: Arabica » 2012-09-28, 10:02

gatunek: Dramat historyczny
premiera: 12 października 2012 (Polska) 11 września 2012 (świat)
produkcja: Polska, Turcja, Włochy
reżyseria: Renzo Martinelli
scenariusz: Renzo Martinelli, Valerio Massimo Manfredi

Latem 1683 roku trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą Wielkiego Wezyra Kary Mustafy rozpoczyna oblężenie Wiednia. Po ucieczce Cesarza Leopolda los miasta staje się coraz bardziej niepewny. Jeśli Wiedeń upadnie, armia Wielkiego Wezyra bez trudu dotrze aż do Morza Północnego, a potem także do Rzymu. Po wielu tygodniach oblężenia, 12 września 1683 roku, dochodzi do decydującej bitwy. Szale zwycięstwa przechylają się wielokrotnie. W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf armii Wielkiego Wezyra, do boju włączają się polskie wojska. Pod wodzą króla Jana III Sobieskiego husaria stacza morderczą walkę, w której ważą się nie tylko losy miasta, ale i całej Europy.

Uważam, że takie filmy są bardzo potrzebne. Niebawem premiera - czekacie?
Atena
Vincent Vega

Re: Bitwa pod Wiedniem

Postautor: Atena » 2012-10-02, 09:17

Opis filmu jest totalnie niezachęcający. O niebo lepiej wygląda trailer. Na film pójdę, bo filmy historyczne (szczególnie produkcji polskiej) znać trzeba :) Ciekawa jestem całości, mam nadzieję, że poza aspektem edukacyjnym będzie też można polecić film dalej ze względu na ciekawe wykonanie :)
Awatar użytkownika
premierka
Jack Sparrow

Postautor: premierka » 2012-10-04, 12:14

Ja pójdę nawet nie czytając opisu :P
Ale mam dobre przeczucia - film z wielkim budżetem i międzynarodowa produkcja.
Atena
Vincent Vega

Postautor: Atena » 2012-10-04, 20:13

Ja tam lubię przeczytać opis by mieć zarys filmu :) Chociaż to film historyczny, więc też działa to na trochę innej zasadzie. W sumie ciekawy pomysł na to, żeby zabierać dzieci i młodzież w ramach "wycieczki do kina z klasą". Rzadko zdarzają się takie filmy, które można z czystym sumieniem młodym pokazać :)
Set Harth
Jack Sparrow

Postautor: Set Harth » 2012-11-25, 16:39

Polecam przeczytać te recenzje:
http://film.blog.polityka.pl/2012/10/12 ... niem-1010/ - tu humorystyczna
http://deser.pl/blogi/zamaskowany_widz/ ... e_gorsza/1 - a tu szczera i druzgocąca
domenico_scarla
Forrest Gump

Postautor: domenico_scarla » 2012-12-19, 14:22

Nie spodziewałam się cudów po tym filmie, ale nie przypuszczałam że będzie tak kiepski. Tu nawet nie chodzi o tandetne i nachalne efekty komputerowe, tu cała fabuła leży, a z historią to to ma niewiele wspólnego. Szkoda tylko tych pieniędzy wydanych na bilet do kina...
Fajna Kinga
Forrest Gump

Postautor: Fajna Kinga » 2012-12-20, 12:37

Nauka historii z filmów fabularnych nie jest dobrym pomysłem. W zasadzie każdy film jest fikcją i (nawet jeśli oparty jest na faktach) żeby go uatrakcyjnić, by miał spójną akcję, scenarzyści wprowadzają fikcyjne wątki i postaci. A potem jest problem, bo sporo osób myśli, że tak było naprawdę.
AsiaH
Forrest Gump

Postautor: AsiaH » 2015-03-24, 10:23

Drodzy Państwo, Koleżanki i Koledzy, Polacy!

Niestety żyjemy w kraju, który nie potrafi nakręcić interesującego filmu historycznego. Nie brakuje nam utalentowanych twórców filmowych, aktorów itp. Ale z jakiegoś powodu robimy simiry, a nie dobre kino historyczne. Totalnym upadkiem takiego kina jest własnie niniejszy film. Marzy mi się, że nasze produkcje historyczne będą na poziomie kino rosyjskiego/radzieckiego czy brytyjskiego, o amerykańskim nie wspomnę.

Paskudny to kraj, kiedy nie może zadbać o swój wizerunek!!!
Ostatnio zmieniony 2015-04-02, 19:59 przez AsiaH, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Wojna”