Na tyłach wroga

yrek
Agent Smith
Posty: 507
Rejestracja: 2006-12-29, 23:27
Lokalizacja: P-sk

Na tyłach wroga

Post autor: yrek » 2007-02-23, 18:23

Obrazek

Gatunek: Dramat wojenny
Reżyseria - Ryan Little
Scenariusz - Matt Whitaker
Zdjecia - Ryan Little
Muzyka - Bart Hendrickson, J. Bateman
Obsada -
Peter Asle Holden
Corbin Allred
Alexander Polinsky
Kirby Heyborne
Larry Bagby

Scenariusz tego znakomitego filmu wojennego opowiada o autentycznych wydarzeniach z czasów II wojny światowej, znanych jako "masakra w Malmedy". W grudniu 1944 roku armia Hitlera prowadzi zimową ofensywę przez lasy Ardeńskie do Belgii. Ważą się losy bitwy pod Bulge.
Kapral Nathan Greek i jego bliski przyjaciel sierżant Gordon Gunderson wraz z ponad setką innych żołnierzy amerykańskich trafiają do niemieckiej niewoli. W pewnej chwili w grupie przetrzymywanych pod gołym niebem, przemarzniętych żołnierzy wybucha zamieszanie. Niemcy otwierają ogień, bezlitośnie mordując bezbronnych jeńców. Greek i Gunderson wraz z garstką innych żołnierzy cudem unikają masakry, chowając się w pobliskich lasach. Bez broni, bez żywności, w kilkunastostopniowym mrozie rozpoczynają dramatyczną walkę o przetrwanie, za wszelką cenę próbując przedostać się na terytorium zajmowane przez aliantów. Tymczasem Niemcy organizują obławę.


Ciekawy film wojenny. 2gim szeregowcem Ryanem nie jest ale trzyma poziom. Opowiada ciekawa autentyczna historie Diakona -bo to on jest w filmie glowna postacia. Byly misjonarz bedzie musial calkowicie zmienic swoje zycie, w tak okrutnej i pelnej zla sytuacji nie stracic wiary w Boga. Film o 2 wojnie swiatowej z perspektywy amerykanow ukazujacych ich z najlepszej strony. Polecam 7/10
ODPOWIEDZ