Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Regulamin Zabijania

Cichy
Forrest Gump

Regulamin Zabijania

Postautor: Cichy » 2009-03-18, 17:59

Obrazek

Informacje o filmie :

Reżyseria: William Friedkin
Scenariusz: James Webb , Stephen Gaghan
Zdjęcia: Dariusz Wolski
Muzyka: Mark Isham
Gatunek: Thriller, Wojenny, Dramat sądowy
data premiery: 2000-10-13 (Polska) , 2000-03-31 (Świat)
Na podstawie książki: James Webb
Obsada:
Tommy Lee Jones - Pułkownik Hayes Hodges
Samuel L. Jackson - Pułkownik Terry L. Childers
Ben Kingsley - Ambasador Mourain
Blair Underwood - Kapitan Lee
Anne Archer - Pani Mourain

Tresc:
Pułkownik Terry Childers (Samuel L. Jackson) ma za sobą 30 lat służby w piechocie morskiej. Doświadczony uczestnik wojen w Wietnamie, Bejrucie i akcji Pustynna Burza, wielokrotnie odznaczony, jeden z najbardziej kompetentnych dowódców. Misja w Jemenie miała być kolejnym przykładem profesjonalizmu Childersa. Rutynowa akcja ochrony ambasady w Jemenie przed demonstrantami przeradza się jednak w dramatyczną konfrontację i masakrę. Childers staje przed sądem wojskowym, nie wiedząc, że rząd USA potrzebuje kozła ofiarnego, by uspokoić zbulwersowaną światową opinię publiczną. Jedynym człowiekiem, który podejmuje się go bronić jest kumpel z Wietnamu, pułkownik Hays Hodges. Nie jest on może najlepszym adwokatem, ale Childers ufa mu: łączy ich coś więcej niż przyjaźń i braterstwo broni - to dług wdzięczności za uratowanie życia na froncie.

Film obejrzałem niedawno na TVN , i musze przyznać że mnie zaskoczyl , wyszedł pare lat temu ale dopiero teraz na niego trafiłem , na początku myślałem że to jak większość filmów będzie akcja rozgrywana na polu bitwy , no ale tutaj praktycznie w sądzie wojskowym , film bardzo fajny w odbiorze , zarazem nieco smutny, musicie go obejrzeć bo inaczej nie można opisac tego filmu :) Gorąco Polecam :)
baranina
Vincent Vega

Re: Regulamin Zabijania

Postautor: baranina » 2011-09-28, 17:39

Bardzo dobry film. Polecam go każdemu, kto nie wie co to wojna i jak naprawdę wygląda.

Wróć do „Wojna”