Duża ryba

Awatar użytkownika
fenek73
Vincent Vega

Duża ryba

Post autor: fenek73 » 2008-02-02, 11:32

Reżyseria : Tim Burton
Scenariusz : John August
Zdjęcia : Philippe Rousselot
Muzyka : Dana Glover , Buddy Holly
Na podstawie : Powieści Daniela Wallace'a pt. „Big Fish: A Novel of Mythic Proportions”
Czas trwania : 125 min.
Produkcja : USA
Gatunek: Fantasy, Przygodowy, Komedia obyczajowa

Młody Edward Bloom Ewan McGregor to człowiek o wielkim apetycie na życie i niezwykłych pasjach. Powróciwszy po latach do rodzinnego miasteczka wspaniała kreacja Alberta Finneya 5-krotnie nominowanego do Oscara dla Najlepszego Aktora i dla Najlepszego Aktor Drugoplanowy, Erin Brockovich, 2000, zachwyca swoich słuchaczy nieprawdopodobnymi opowieściami, pełnymi elementów baśniowych i mitycznych, w których prawda miesza się z fikcją. Syn Edwarda, William Billy Crudup stara się dowiedzieć jak najwięcej o swym umierającym na raka ojcu. Zbiera wszystkie te nieprawdopodobne opowieści i elementy łamigłówki w całość, by zrozumieć wielkie wyczyny i niepowodzenia ojca. Wyrusza w osobistą, mistyczną podróż, podczas której stara się oddzielić rzeczywistość od mitów, a nie jest to wcale proste... [ zrodlo www.filmweb.pl ]

Film jest przepiekny, niesamowicie mnie zachwycil... Potrafi czegos nauczy...
Pieknie sie skonczyl mimo smierci glownego bohatera, wzruszajacy, polecam 10/10
yrek
Agent Smith

Re: Duża ryba

Post autor: yrek » 2008-02-02, 12:38

Oglądalem go dość dawno ale z tego co pamiętam to nie było to zwykle opowiadanie. Był to film z moralem. Magiczny, zabawny, wzruszający i niełatwy. Ten ostatni epitet dręczy mnie do dzis więc pewnie kiedyś jeszcze do filmu wrócę.
filmidło
Vincent Vega

Post autor: filmidło » 2015-02-04, 14:08

Jeden z moich ulubionych filmów Burtona i w ogóle zresztą :)
andraida
Forrest Gump

Post autor: andraida » 2015-04-03, 10:54

Ostatnio przypadkowo trafiłam na trailer tego filmu na YouTube i od razu mnie zainteresował. Piękna dramato-baśn dla młodszych i starszych.
emilva
Forrest Gump

Post autor: emilva » 2015-04-03, 13:27

Z jednej strony piękna historia. Ale z drugiej strony, jako że sama jestem córką mitomanki, nie popieram zachowania głównego bohatera i doskonale rozumiem rozgoryczenie jego syna.
ODPOWIEDZ