Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Mumia

Mela0607
Agent Smith

Mumia

Postautor: Mela0607 » 2007-08-10, 12:34

Plakat:
Obrazek
Info:
Reżyseria: Stephen Sommers
Scenariusz: Stephen Sommers
Zdjęcia: Adrian Biddle
Muzyka: Jerry Goldsmith
Obsada: Brendan Fraser, Rachel Weisz, Oded Fehr
Gatunek: Horror, Przygodowy, Fantasy
Produkcja: USA
Opis:
Starożytny Egipt. Kapłan Ozyrysa Imhotep zakochuje się z wzajemnością w żonie faraona, Anck Su Namun. Imhotep zabija faraona, który odkrył zdradę żony. Anck Su Namun popełnia samobójstwo. Imhotep chce przywrócić jej życie, jednak podczas ceremonii zostaje pojmany przez straż faraona. Kapłan zostaje pogrzebany żywcem i obłożony klątwą.
W XX wieku wyruszają dwie wyprawy mające na celu odnalezienie zaginionego Miasta Umarłych - Hamunaptry, gdzie mają się podobno znajdować skarby faraona. Jedną z ekip prowadzi Rick O'Connell, jeden z dwóch ludzi, którzy wcześniej byli w Mieście Umarłych. Towarzyszą mu Evelyn (młoda pani archeolog) i jej brat Jonathan. W Hamunaptry znajdują Księgę Umarłych. Czytając ją Evelyn wypowiada zaklęcie, które budzi do życia mumię Imhotepa.
Moja Opinia:
Zastanawiałam się, gdzie by tutaj ten film umieścić, bo przecież poniekąd jest komedią, bo przecież występują tutaj zabawne sytuacje, czy też dialogi. Horror?! Też by można było zaliczyć skoro pojawia się Mumia, to nic nigdy nie wiadomo, chociaż wydaje mi się troszkę nie dorzeczne, ale ja tam zaliczam go bardziej do komedii niż przerażajacych filmów. Fantastyczny był, bo przecież to jest nie uniknione, gdy pojawia się taka fabuła. No i jednak zdecydowałam się na przygodę, która moze świadczyć o wszystkich tych gatunkach. Bardzo mi się film podobał ze względu na fabułę i to iż można było się utożsamić z tyloma gatunkami wymienionych powyżej. Jeśli chodzi o mnie to ja bardzo lubię filmy tego typu, w których można się pośmiać, odrobinę przerazić i wciągnąć się w wir przygody. Rachel Weisz była świetna, to dzieki temu filmowi Rachel już troszkę została rozpoznawalna przez producentów. A tutaj się jak najbardzije spisała do tego twardy jak i zabawny facet jakim jest Brendan Fraser i pokazali kto tu w filmie rządzi. Osobiscie ja film polecam i wydaje mi się, ze ten film jest dla każdego wybrednego widza, bo przecież można przyjemnie spędzić czas.
yrek
Agent Smith

Re: Mumia

Postautor: yrek » 2007-08-10, 13:59

Przygodowy horror - i nie w innej kolejnosci. Obrazowi mozna zaufac, ja sie na nim nie zawiodlem. Otrzymalem siwetna rozrywke i nawet pewne gratisy (sliczna Rachel Weisz) Niestety kolejne czesci to porazka.
Mela0607
Agent Smith

Postautor: Mela0607 » 2007-08-10, 14:24

"Mumia Powraca" nie jest już tak dobra jak jedynka, ale jednak mi się podobały obie części. Jeśli chodzi o trzecią częścią to już nie będzie to samo zważając na obsadę, gdzie nie zagra Rachel, a w roli Mumii wcieli się Jet Li (wydaje mi się to troszkę zabawne zważajac na tak dobrego aktora, który świetnie sobie radzi z sztukami walkami, a co tutaj będzie mógł pokazać to nie mam pojęcia) i na to iż fabuła opiera się głównie na synu Evelyn i Rick'a.
amelia123
Indiana Jones

Postautor: amelia123 » 2012-10-31, 15:43

uważam,że to świetny film dla całej rodzinki,ogląda się przyjemnie,czasami nawet bywa śmiesznie,czasami strasznie.Mój 10 letni syn był zachwycony efektami,więc...czego chcieć więcej.

Wróć do „Przygoda”