Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

King Kong

Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

King Kong

Postautor: Dusqmad » 2006-08-02, 09:59

Obrazek Obrazek

Recenzja filmu King Kong (autor: Dusqmad)

Info o filmie:
Reżyseria: Peter Jackson
Scenariusz: Fran Walsh, Peter Jackson, Philippa Boyens
Zdjęcia: Andrew Lesnie
Muzyka: James Newton Howard, Mel Wesson
Produkcja: USA/Nowa Zelandia
Gatunek: Przygodowy
data premiery: 2005-12-14 (Polska) , 2005-12-13 (Świat)
Obsada: Naomi Watts, Adrien Brody, Jack Black, Andy Serkis

Fabuła:
Jest rok 1933. Aktorka wodewilowa Ann Darrow znajduje się - tak jak zresztą wielu nowojorczyków w czasach Wielkiego Kryzysu - bez środków do życia. Kiedy bardzo głodna, usiłuje ukraść jabłko z ulicznego straganu, zostaje - także w dosłownym znaczeniu - uratowana przez filmowca Carla Denhama. Carl, reżyser i poszukiwacz przygód, wykradł właśnie sprzed nosa grożącym obcięciem funduszy producentom, jedyną istniejącą kopię swojego nieukończonego filmu. Chociaż główna aktorka właśnie wycofała się z udziału w projekcie, Carl ma nadzieję, że właśnie Ann będzie skłonna ją zastąpić. (źródło: stopklatka.pl)

„King Kong” to film, który nie zawiódł moich oczekiwań, które wobec Jacksona nie były bynajmniej małe. Świetna jest przede wszystkim pierwsza połowa, kiedy to tytułowa małpa nie została jeszcze „Ósmym Cudem Świata”. Wtedy to po przybyciu bohaterów, szalonego reżysera i jego ekipy wyczuwalny był wspaniały klimat. Od początku wiadomo było, że będzie to kino przede wszystkim oszałamiające wizualnie. Tak też oczywiście jest. Zdjęcia, scenografia, animacja King Konga… Wszystkie te czynniki to bez wątpienia najwyższa półka. Po prostu film jest dopieszczony. Jackson zrobił wszystko, aby swoje marzenie spełnić i nie pragnąć w przyszłości cofnąć się w czasie.

Następna sprawa to aktorstwo. Słowem – rewelacja. Oczywiście najlepiej spisał się Jack Black. Chwilami wydaje się, że urodził się do tej roli, czuć w nim to szaleństwo, które tkwi w głównym bohaterze, siłę determinacji. Naomi Watts również spisuje się całkiem nieźle, podobnie Brody, którego kreacja jest jednak nieco podobna do poprzednich. Ogólnie oglądając „King Konga” nie będziemy mieli wątpliwej przyjemności ‘podziwiania’ słabych kreacji.

Wiele osób narzeka na czas trwania. Ja również, mimo iż przez te trzy godziny nie odczułem nudy uważam, że kilka rzeczy można by skrócić, kilka scen wyciąć. Na pewno nie wpłynęłoby to w niekorzystnym stopniu na całość.

Podsumowując nowe dzieło Jacksona to obraz wizualnie doskonały. Wiele jest pełnych rozmachu scen, które wspomina się szalenie miło. Zaczynając w chwili dotarcia na Wyspę Czaszek, a na zakończeniu kończąc. Istny majstersztyk. Jackson umocnił swoją pozycję w rankingu obiecujących reżyserów. Praktycznie od początku można było wiązać z nim wielkie nadzieje. Nie brak mu pomysłów, a w jego warsztacie pełno epickiego rozmachu. Doświadczyliśmy tego oglądając „Władcę Pierścieni”, doświadczyliśmy oglądając „King Konga” i doświadczymy z pewnością jeszcze wiele razy.

PS. Wszystko to nie zmienia faktu, iż pierwsza połowa jest znacznie lepsza od drugiej ;)
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Re: King Kong

Postautor: BlackDog » 2006-08-02, 17:18

Wszystkie te wielkie zapowiedzi. King Kong w nowej wersji. Hit. Nie ruszało mnie to, nie siadałem na fotel z wielkimi nadziejami. Myśłałem, ze to będzie dobry, ale nie lepszy film, tylko dobry. Nie zawiodłem się ;) Uważam., ze jest to przydługawy, nieco przynudzający film. Jednakże zgadzam sie z Dusqmadem, że aktorstwo to rewelacja, naprawdę dobrzy aktorzy.
sylwu$
Mad Max

Postautor: sylwu$ » 2006-08-02, 18:32

Efekty specjalne były dobre :) I tyle o King Kongu xD
Theoricus
Jack Sparrow

Postautor: Theoricus » 2006-09-17, 12:23

Po obejrzeniu filmu trzech rzeczy byłem pewien na 100%. Po pierwsze - widać, jak wiele serca włożył weń reżyser, klatka po klatce świadczą o tym w zupełności i myślę, że to bardzo dobry znak :) Po drugie- potwierdziły się moje tezy ;) jak rewelacyjną aktorką jest Naomi Watts. Ten film ukazuje całe spektrum jej umiejętności aktorskich, ponieważ (film) zawiera w sobie elementy wielu gatunków: dramatu, komedii, romansu i obyczaju.. no, fantasy też trochę jest :D Watts radzi sobie świetnie w każdej sytuacji, mnie kompletnie urzekła w tym filmie. Po trzecie zaś- film jest za długi. Sceny walk z dinozaurami były momentami nużące :( spokojnie można było się kilku pozbyć, a film niewiele by przez to utracił. Przyznam, że popłakałem się na samym końcu, dawno mnie tak żaden film nie poruszył ;P Daję 9/10, mógł być max, ale jak wspomniałem - troszkę za ddużo "niepotrzebnych" scen i to może męczyć widza.
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Postautor: Aquariia » 2006-09-17, 12:47

Film momentami nudny. Jak już wspominaliście aktorstwo bardzo dobre, chociaż ja najbardziej zachwycam się Adrianem Brody :-D. Oprócz tego podobały mi się efekty specjalne i muzyka. Ale nie musieli dawać tych okropnych wilkich owadów. Ble.
blue berry
Tyler Durden

Postautor: blue berry » 2007-02-25, 17:49

Ja także oceniam ten film pozytywnie! Jest przydługi, ale inaczej być nie mogło. Jackson dość wiernie odwzorował "King Konga" z '33. Miejscami nawet scenariusz pokrywa się ze sobą. Film jest bardzo dobry i można powiedzieć, że to było marzenie reżysera! Właśnie dzięki "King Kongowi" z '33 Peter Jackson postanowił zostać reżyserem. Wracając do filmu:) Świetna gra aktorska, chociaż Adrien Brody miejscami jest sztuczny! Świetna muzyka, scenografia i bardzo dobry montaż, że nie wspomnę o pracy kamerą!! O efektach specjalnych nawet nie ma, co rozmawiać Oscar wszystko wyjaśnia :D Moja ocena: 9/10
Mela0607
Agent Smith

Postautor: Mela0607 » 2007-08-21, 18:48

Nie zdawałam sobie sprawy iż mi się tak bardzo spodoba, ponieważ obsada jest mi obojętna w tym filmie, a fabuła wcale mną nie ruszyła, gdyż widziałam oryginalną wersję, która za bardzo mi się nie spodobała, a tu o dziwo wzieło mnie na ten film. Naomie Watts po raz kolejny udowodniła iż jest świetną aktorką podobnie jest z Brody'm, którego co raz bardziej lubię! Film trwał naprawdę długo, ale nawet nie zauważyłam iż tak szybko ten czas przeleciał, no bo nie można się nudzić przy takiej produkcji. Świetne efekty i te zwierzaki rewelacyjnie przedstawione! Bardzo lubię filmy o Dinozaurach, szczególnie jeśli chodzi o "Jurajski Park", ale nie wiedziałam, że tutaj też się pojawią, a nawet nie pamiętam czy to było w oryginalnej wersji, początkowo myślałam iż troszkę przegieli, ale jak później rozkręciła się akcja jak i sceny z tymi pięknymi zwierzakami to nawet mi się to spodobało, szczególnie walka pomiędzy jednym z dinozaurów, a małpą. Zniewalajacy powstał efekt, żałuję iż nie byłam na tym w kinie, aczkolwiek wiadomo iż bym na pewno na niego nie poszła. Moja ocena zobaczywszy tylko większą połowę filmu wynosiła 9/10, ale zwiększyła się do maximum ujrzawszy wzruszajacą jak i piękną scenę na budynku, gdzie znajduje się małpa i Naomie (końcow scena). Może i dla niektórych będzie za wysoka, ale mi się ten film bardzo spodobał do czego nie mam żadnych wątpliwości. Muszę przyznać iż zamknełam rozdział o prehistorycznych stworzeniach jakie są dinozaury po zobaczeniu trylogii Spielberg'a, a tu podobny obraz całkiem dobrze wypadł jeśli zwarzając na te stworzenia, a nie to co "Pterodaktyl" (chociaż nie był nawet taki zły, ale z Spielberg'iem nie może się równać).
Gieferg
Forrest Gump

Postautor: Gieferg » 2007-12-11, 10:55

Film tak denny że oglądanie go boli. Trzy godziny biegania po krzakach i pod nogami turlających się dinozaurów oraz T-Rexy huśtające się na lianach. Nie pamiętam kiedy widziałem cos trudniejszego do przetrwania. Nie wiem jak Jackson po wybitnym Władcy Pierścieni mógł upaśc tak nisko.

Ogólnei rzecz biorąc największe filmowe szambo XXI wieku. Nie polecam.

Wróć do „Przygoda”