Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Skarb narodów

Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Skarb narodów

Postautor: BlackDog » 2006-08-18, 13:11

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Jon Turteltaub
scenariusz: E. Max Frye, Cormac Wibberley
zdjęcia: Caleb Deschanel
muzyka: Trevor Rabin,
gatunek: przygodowy
data premiery: 2004-11-08
obsada: Nicolas Cage, Diane Kruger, Sean Bean

Fabuła:
Rodzina Benjamina Franklina Gatesa od sześciu pokoleń zajmuje się poszukiwaniem skarbu zakonu templariuszy, który podobno trafił do Ameryki i został ukryty przez Ojców Założycieli. Ben trafia na pewien trop – okazuje się, że mapa prowadząca do skarbu ukryta jest (jako niewidzialny zapis) na odwrocie Deklaracji Niepodległości. Niestety w posiadanie tej informacji wchodzi także bardzo niebezpieczny człowiek, Ian Howe. W tej sytuacji Ben decyduje się ukraść niezwykle pilnie strzeżony dokument i pokrzyżować zbrodnicze plany rywala. Ten pomysł pomagają mu wcielić w życie: techniczny geniusz Riley, od dawna zaprzyjaźniony z Benem, i piękna archiwistka, doktor Abigail Chase. (żródło: filmweb.pl)

Mam mieszane odczucia, co do tego filmu. Niby zaciekawił mnie i nawet się spodobał, ale po głębszym wglądnieciu widać, że aktorstwo kuleje (oprócz Cage'a), a całość jest mało porywająco, co w filmie przygodowym jest niezwykle ważne. Chociaż historia jest niezła, to wolałbym, aby to wszystko działo się w jakiś egoztycznych terenach, a nie w zwykłym mieście. Muzyka dobra, scenariusz niczego sobie. Aktorstwo złe, fabuła kuleje.[/scroll]
kasyopeya
Forrest Gump

Re: Skarb narodów

Postautor: kasyopeya » 2006-08-23, 20:09

Mi się tam podobało. :mrgreen: Śmieszne fragmenty i ciekawy temat ( przynajmniej według mnie :-) ). No był lepszy od "Sahary", która miała niby podobny temat ( szukanie skarbu czy jakiegoś przedmiotu, przygodówka).
Natkaaa
Jack Sparrow

Postautor: Natkaaa » 2006-12-19, 16:57

Mi tez sie podobal.Przyjemnie sie go ogladalo. Aktorzy tez moga byc, nie mam zbytnio zastrzen.No i muzyka to co cenie bardzo w filmach tez calkiem niezla.Ogolnie film ciekawy, warty obejrzenia :-)
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Postautor: Aquariia » 2006-12-21, 16:26

Fajnie się oglądało, fajny pomysł na film ale wykonanie nie do końca się udało. Film jakiś porywający nie był i rzeczywiście oprócz Cage'a obsada słaba. Niektóre momenty nie podobały mi się, ale można to przeboleć wkońcu to film przygodowy.
Mela0607
Agent Smith

Postautor: Mela0607 » 2007-02-13, 19:48

Po tym filmie zdałam sobie sprawę iż Cage nie jest taki zły na jakiego wygląda :P A film podobał mi się, szczególnie fabuła, potrafiła nieźle zaskoczyć jak i mozna było odczuć ten specyficzny humor :) Słyszałam iż ma być sequel, jakoś nie wróżę mu nic dobrego, lecz chętnie zobaczę co tym razem wymyślili...
kirsikka
Forrest Gump

Postautor: kirsikka » 2007-02-24, 22:46

Ogólnie film był ok, ale jak już znajdują skarb to strasznie widać efekty specjalne... to chyba jedyny minus tego filmu 8-)
Fejna
Vincent Vega

Postautor: Fejna » 2007-06-07, 19:07

Film mi sie podobal. Ciekawa fabula, troche efektow specjalnych, zagadki,troche "historii" mniej czy bardziej autentycznej. Film trzeba zobaczyc i tyle.
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Postautor: KhAn » 2007-06-07, 19:55

O jacie jak ja dawno widziałem ten film :-) zrobił na mnie średnie wrażenie ale warto go obejrzeć choćby dla samego Nicolasa Cage, który zagrał świetnie i tutaj zyskuje film na uznanie :-)
chomik77
Vincent Vega

Postautor: chomik77 » 2012-01-13, 19:12

Film całkiem niezły, oglądałem 3 razy :)

Wróć do „Przygoda”