Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Indiana Jones i Świątynia Zagłady

Miodzio
Indiana Jones

Indiana Jones i Świątynia Zagłady

Post autor: Miodzio » 2008-06-04, 22:23

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Steven Spielberg
scenariusz: Willard Huyck, Gloria Katz, George Lucas
zdjęcia: Douglas Slocombe
muzyka: John Williams
produkcja: USA
data premiery: 1990-12-31 (Polska) , 1984-05-23 (Świat)
obsada: Harrison Ford, Kate Capshaw, Amrish Puri, Roshan Seth, Philip Stone

Fabuła:
Rok 1935. Indiana Jones finalizuje transakcję z szefem chińskiego gangu. Niestety, zamiast obiecanej zapłaty za wyświadczone usługi zostaje otruty. Udaje mu się jednak uratować dzięki Willie Scott. Uciekając przed ścigającą ich chińską mafią, przypadkowo trafiają do Indii, gdzie zostają zatrzymani w jednej z wiosek zagubionych w dżungli. Sędziwy szaman prowadzi ich naczelnika. Ten obiecuje im transport do Delhi pod warunkiem, że wcześniej archeolog odnajdzie święty kamień skradziony przez wyznawców krwiożerczej bogini Kali.
(żródło: filmweb.pl)

Film gorszy od swojego poprzednika. Brak tutaj ciekawie zawiązanej fabuły. Większość rzeczy dzieje sie przez przypadek. W dodatku sporo tu głupotek, takich jak używanie pontonu zamiast spadochronu. Niemniej jednak zabawa wciąż jest przednia. Jest się z czego pośmiać, żadnej nudy nie uraczymy. Jak na kino przygodowe to wiąż świetna robota z kilkoma rewelacyjnymi scenami (jazda wagonikami).

8/10.
Mela0607
Agent Smith

Re: Indiana Jones i Świątynia Zagłady

Post autor: Mela0607 » 2008-07-03, 08:55

Nie widziałam pierwszej części, ale ta mi się spodobała (bardziej niż część trzecia) szczególnie jeśli zwrócić uwagę na to co się dzieje; czyli przygoda, oraz zabawne teksty i ta kobitka, która mnie w każdej scenie rozbrajała. Z tego co czytałam to ta część nie wypada najlepiej, ponieważ za dużo jest tutaj śmiesznych sytuacji, ale wydaje mi się iż właśnie te śmieszne scenki, oraz teksty są atutem całej produkcji, bo przecież film z tego gatunku ma być dla widza przyjemnością i rozrywką, a ja to własnie otrzymałam i nie mogę zarzucić, że właśnie zabawa jest tutaj minusem.

A jazda wagonikami była świetna :)
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Post autor: MGaździcki » 2008-07-14, 13:01

Zgodzę się - film nieco gorszy (wspomniane głupotki, parę niekonsekwencji, ale najbardziej brak mi nazistów jako wrogów Indiany, ale może dzięki temu Spielberg uniknął schematyczności), co nie oznacza że zły. Sceny zapierają dech w piersiach (zwłaszcza finał na moście), dialogi bawią (np. "Tu są dwa trupy!/Tu zaraz będą dwa kolejne!"), zaś Ford i pozostała część aktorów (nawet tak znienawidzona Kate Capshaw - w końcu jej rola MIAŁA być przeciwwagą dla Marion Ravenwood) gra bardzo wiarygodnie (przeraźliwy "sen Kali" Jonesa, czy monolog Mola Rama o panowaniu thugów nad światem- nie znać ani jednej fałszywej nuty). Kto nie widział - niech ogląda!
Set Harth
Jack Sparrow

Post autor: Set Harth » 2011-09-08, 19:32

Fabuła faktycznie słabsza, ale klimat mroczniejszy i doza humoru wciąż solidna. Ogląda się znakomicie. Z jednej strony ta część ma ze wszystkich najwięcej elementów dreszczowca, ale ma też wiele z komedii. Humor sytuacyjny, kapryśna, narzekająca i przyzwyczajona do wielkomiejskiego życia aktorka w zderzeniu z brutalną rzeczywistością dalekiego, dzikiego kraju, Indiana jak zwykle w swoim żywiole, tryskający humorem i błyskotliwymi tekstami. Ogólnie nie powiedziałbym, że film jest gorszy od pierwszej części - słabość fabuły nadrabiają inne aspekty.
chomik77
Vincent Vega

Post autor: chomik77 » 2012-01-13, 19:13

Mi się akurat ta część nie podobała.
jacek78
Vincent Vega

Post autor: jacek78 » 2012-05-30, 07:24

Indiana Johnes to chyba jeden z lepszych cyklów filmów przygodowych. Jest tu wszystko piękne kobiety, akcja i dobrze wpleciona dawka humoru :) Moją ulubioną cześcią są poszukiwacze zaginionej arki :)
masterweb
Vincent Vega

Post autor: masterweb » 2012-09-03, 16:27

w Indiano grałem na pega. Teraz króluje film. No fakt nie jest to szczyt najlepszego filmy, ale ma to coś.. sceny ogarnięte, można popatrzeć jak to moja babcia mówiła ;)

Fabuła fajna mógłby trochę krótszy być, nie jestem zwolennikiem długich filmów.. ale lubię klimatycznie, ciekawie, surwiwal, przygoda to jest to. Ogólnie daję 4/5 za film..
ODPOWIEDZ