Plaga

yrek
Agent Smith

Plaga

Postautor: yrek » 2007-07-26, 14:47

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Stephen Hopkins
scenariusz: Carey Hayes , Chad Hayes
zdjęcia: Peter Levy
gatunek: horror, thriler
produkcja: USA
obsada: Hilary Swank, David Morrissey, Idris Elba

Fabuła:

Woda zamieniona w krew, atak żab i szarańczy... Mieszkańcy małego miasteczka w Luizjanie są głęboko przekonani, że stali się ofiarami współczesnej wersji dziesięciu biblijnych plag. Katherine (Hilary Swank) postanawia przeprowadzić śledztwo i rozwiać ich obawy. Okazuje się jednak, że nie wszystko daje się wytłumaczyć naukowo.

Umieszczam film w dziale horror chociaz dla mnie to raczej thriller z elementami horroru. Calkiem dobry pomysl zanimanizowanie opowiadania gdyz malo chyba filmow o podonych zdazeniach. Lecz z takiej fabuly mozna by zrobic o wiele lepsze kino grozy, mniej zawile i bardziej straszne. Podczas seansu nie ma co liczyc na gesia skorke. Zakonczenie trzyma poziom, gra aktorow bez zastrzezen czemu dowodzi Hilary Swank zaś efekty specjalne pozostawiaja pewien niedosyt. Szukam mu jeszcze jakis plusow i chyba nic nie wymysle (one powinny pojawic sie same !) Czy ten gatunek sie jeszcze odrodzi ? :(
Ostatnio zmieniony 2007-08-01, 14:16 przez yrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Plaga

Postautor: KhAn » 2007-08-01, 14:12

Film dobry i poleacm go wszystkim. Do pełnego gatunku horroru nie zaliczyłbym go bo wg mnie nie był to horror bardziej pod thriler to podchodzi. Obsada bardzo dobrze dobrana Hilary Swank doskonale wyrażała swoje odczucia na ekranie i dlatego była bardzo realistyczną postacia w tym filmie. Muzyka wspaniale współgrała z całością filmu co nadawało mu klimat. Plagi zostały pokazane w idealny sposób i co do efektów nie mam żadnych zastrzeżeń. Film godny uwagi. Ocena 8/10.
Ostatnio zmieniony 2007-08-01, 14:15 przez KhAn, łącznie zmieniany 1 raz.
jigsaw
Vincent Vega

Re: Plaga

Postautor: jigsaw » 2009-12-28, 22:50

Nie jest to typowy horror, ale mi się spodobał.
Mela0607
Agent Smith

Re: Plaga

Postautor: Mela0607 » 2010-02-20, 11:59

a mnie się nie podobał, daremny; ledwie wytrzymałam do końca, nie wiem co w nim takiego interesującego, brak akcji, niby dużo się dzieje, ale nie wciąga. w dodatku jest niby horrorem, a problem w tym, że nie ma się czego bać, nie ma napięcia, nie ma niczego. Hilary z tego co pamiętam miała bardzo ładną koszulkę i tyle mi zostało w pamięci jeśli chodzi o jej osobę, ale za to dziewczynka mi zaimponowała, była naprawdę niezła (kojarzę ją z "Most do terabithi"); może będzie miała szansę się wybić

Wróć do „Horror”