Kręgosłup diabła

blue berry
Tyler Durden

Kręgosłup diabła

Postautor: blue berry » 2007-07-23, 09:24

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Guillermo del Toro
scenariusz: David Muznoz, Antonio Trashorras, Guillermo del Toro
zdjęcia: Guillermo Navarro
muzyka: Javier Navarrete
produkcja: Hiszpania, Meksyk
data premiery: 2001-04-20 (Świat)
obsada: Marisa Paredes, Eduardo Noriega, Federico Luppi, Fernando Tielve

Fabuła:
Hiszpania, koniec lat 30. Kraj objęty jest wojną domową. 12-letni Carlos trafia do sierocińca Santa Lucía . Prowadzą go wspierający republikanów nauczyciele, Carmen i doktor Casares. Położony na bezludziu stary budynek skrywa wiele mrocznych tajemnic. Tuż po przybyciu, Carlosowi ukazuje się duch małego chłopca. Bohater podejrzewa, że to Santi, jeden z wychowanków sierocińca, który zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach... (żródło: filmweb.pl)

Mam mieszane uczucia co do tego filmu. Jako horror film nie jest straszny wcale. W porównaniu do 'Labiryntu Fauna' jestem zawiedziona, chociaż film jest dobry. Historia trochę mnie znużyła, akcja powoli się rozkręcała. Klimat w filmie jest świetny i to muszę przyznać. Dodatkowo dość dobre zdjęcia i świetna reżyseria. Zakończenie właściwie mnie nie rozczarowało, bo choć cała końcówka była przewidywalna to gdy ujawnił się narrator filmu nie mogłam ukryć zaskoczenia. 6,5/10
kubag02
Forrest Gump

Re: Kręgosłup diabła

Postautor: kubag02 » 2010-12-28, 20:30

Ja ostatnio obejrzałem ten film i muszę przyznać, że zbyt straszny to on nie jest. W drugiej połowie filmu powoli zaczęła się nuda i wszystko stało się niesamowicie przewidywalne. W sumie nie miałem zbytnio styczności z hiszpańskim horrorem, ale coś czuję, że "Kręgosłup Diabła" to jedna ze słabszych tego typu produkcji. Jeśli ktoś planuje obejrzeć, radzę dobre zastanowienie się, bo film do jakichś genialnych nie należy, a charakteryzacja raczej daje wiele do życzenia (przynajmniej mi). Moja ocena: 5/10.

Wróć do „Horror”